Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 20:23
Elektryczne lusterka
Autor Wiadomość
xedos1 


Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Płock
Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 11:30   Elektryczne lusterka

Witam, mam problem z elektrycznymi lusterkami, szkła przesuają mi się góra dół a nie chcą na boki (prawo lewo), silniczek pracuje a szkło stoi, musze je ustawiać ręcznie :( Może ktoś miał ten problem, jak sobie z tym poradzić?
 
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 12:44   

Hmmm może plastikowa płaszczyzna która trzyma wkład lusterka wyskoczyła z jednej strony (która odpowiada za obracanie wkładu prawo lewo) z silniczka ... Chyba nie zbyt zrozumiale to napisałem :/ ale za momencik skocze do samochodu to zrobię zdjęcie bo akurat mam wyjęte wkłady, wtedy myślę że będzie o wiele jaśniej
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
xedos1 


Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Płock
Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 13:06   

Dzięki serdeczne, czekam na fotki i powiedz mi jeszcze jak zdjąć lustro
 
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 13:16   

Przeczytałem jeszcze raz Twojego posta i doczytałem że dzieje Ci sie to w dwóch lusterkach wiec jednak to co napisałem to raczej mało możliwe żeby w dwóch lusterkach i to w tym samym czasie stało się to samo. Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy co mogło sie stać

P.S. Na wszelki wypadek dołączę te zdjęcie zawsze sprawdzić nie zaszkodzi :P Pole zaznaczone na czerwono to właśnie miejsce gdzie łączy sie silniczek z płaszczyną.
Pozdro

[ Dodano: 3 Kwiecień 2007, 13:46 ]
Jeśli chodzi o wyjęcie wkładu lusterka to niestety nie powiem Ci bo sam dokładnie nie wiem. Po kradzieży wkładów mocuje je bez tego drucika z tyłu wkładu wtedy wyjęcie jest banalnie proste bo wystarczy podważyć.
Pozdro

DSCN3655.JPG
Plik ściągnięto 423 raz(y) 63,03 KB

_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
MACIEK1986 
MD

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 24
Skąd: GDANSK
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 20:11   

Mam podobną sytuację dotyczącą tego tematu. Mianowicie niedziała mi regulacja lusterka po stronie kierowcy góra dół. Lusterka działa na boki ale nie góra dół. Może ktoś miał taką sytuację a jeżeli nie to może ktoś mi powie jak wyjąc wkład lusterka ????
_________________
W202 C230 KOMPRESSOREK ESPRIT '99
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 20:38   

http://pl.youtube.com/wat...feature=related tutaj masz pokazane jak zdjąć wkład lusterka
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
jacekpl54 
jacekpl54

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 14
Skąd: nowy sącz
Wysłany: 10 Lipiec 2008, 09:06   lusterka

miałem podobny problem!
zacząłem od regulatora lusterek znajdującego sie przy lewarku, okazało sie,ze spaliło ścieżki na układzie zcalonym pod regulatorem! zrobił mi to gosc od telewizorów. lecz to jeszcze nie był koniec niestety,gdyz po zmontowaniu wszystkiego przy próbie regulacji zaczał wydobywac sie dym zza wkładu lusterka! wtedy rozebrałem lusterko i okazało sie ze nie ma izolacjii na przewodach,zwieraja sie i to spowodowało spalenie ukladu pod regulatorem. wziąłem lusterko do domu zmieniłem wszystkie kable(moje jest regulowane i składane,ogrzewane oczywiscie) tak ze było ich troche i koncówki! nie było duzego problemu gdyz wszystkie kostki plastilowe są rozbierane,duzy plus w mercedesie otwierasz i dajesz nowy kabel z koncówka.
zajęło mi to troche czasu ale koszty nie przekroczyły 30zł i wszysto działa idealnie!
 
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 01:33   

Witam
Mam bardzo podobny problem TYLKO z lewym lusterkiem (lusterka elektrycznie składane i regulowane) przy w pełni otwartych lusterkach, lewy wkład pracuje najczęściej tylko po przekątnych, rzadko góra-dół i prawo-lewo, wyraźnie słychać ciężką/cichą pracę silniczka regulacji położenia wkładu, gdy lekko przymknę (zależnie jak mocno złożę elektrycznie lusterka) czasami w pewnym położeniu w ogóle regulacja wkładu nie działa, natomiast przy prawie zamkniętych lusterkach wszystko działa jak powinno.
Czy i w tym przypadku możliwe jest zwarcie na kabelkach łączących :?: oraz, jak zdjąć obudowę przy lusterkach ZAMYKANYCH ELEKTRYCZNIE (film w linku po wyżej pokazuje przy tradycyjnych lusterkach ze sprężynami które można ręką odchylać do przodu i do tyłu) przy sterowaniu elektrycznym nie ma możliwości odchylenia w kierunku do przodu.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
LYJO 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopad 2008, 22:38   

Piotr8 ja nie odpowiem Ci na Twoje pytanie bo sam mam pytanko a jestem w tej materii troszkę zielony :)

Mianowicie, mój MB nie ma podgrzewanych lusterek czy jeśli kupie wkłady takie jak na tej aukcji to podgrzewanie da się podpiąć ?

http://www.allegro.pl/ite...a_nowy_hit.html

ewentualnie z jakiego inmego modelu podejdą lusterka ?

[ Dodano: 10 Listopad 2008, 23:55 ]
Panowie no co to ? Nikt jeszcze nie "babrał' się lusterkami ?
Nikt mi nie chce pomóc ? Heeeeeeeeeelp :)
Nie no żartowałem, doradźcie coś jak możecie :)
_________________
Celinka sprzedana. Teraz Touranek w kolekcji. Na C-klase przyjdzie znowu czas :)
 
 
 
FRANCUZ1972 
FRANCUZ1972

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: GRYFINO
Wysłany: 12 Listopad 2008, 16:16   

mama podobny problem moje susterka daja sie regulowac tylko do gory. Co moze byc przyczyna?pomozcie gdyz czesto z zona sie zmieniam i za kazdym razem musze okna otwierac zeby wyreguloac porzadnie dwa lustra :(
_________________
ukradi mi listwy :( c 180 esprit. ma ktos na sprzedaz? pisac na gg
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 12 Listopad 2008, 18:58   

FRANCUZ1972 napisał/a:
Co moze byc przyczyna?pomozcie


Przeczytaj co napisano w tym temacie wyżej :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
kondi 
gwiezdny władca

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 71
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 06:05   

poprzedniemu właścicielowi wyciągneli lusterko prawe i również mam ten sam problem, ale jeśli nawet ustawie w odpowiednim położeniu lusterko to ono i tak samo się podnosi podczas jazdy i ciężko z widocznością, a raz mi nawet wyskoczyło lustereczko. A wkładam w te chwytaki....
Czyzby te łapki od dokupionego lusterka były już zbyt wyeksploatowane?
Czytałem wszystki powyższe posty, ale problem zostaje....
_________________
WDB2021941F861991 C200CDI KOMBI `99
 
 
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Grudzień 2008, 10:53   

Bardzo proszę o informację, czy W202 i W210 mają takie same lusterka zewnętrzne ? pisze o tych 210 z lat 96-99, potem chyba był jakiś lifting i były kierunki.
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 21 Grudzień 2008, 11:07   

Piotr8 napisał/a:
przy sterowaniu elektrycznym nie ma możliwości odchylenia w kierunku do przodu.

Ja mam sterowane elektrycznie i sie odchylaja jak na filmie, nawet przed sekunda bylem to sprawdzac :)
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Grudzień 2008, 13:04   

phan, tak lusterka zewnętrzne pasują z w210 do w202. Podobno nawet te lusterka z kierunkami też pasują, ale sam osobiście nie sprawdzałem
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,134 sekundy. Zapytań do SQL: 12