Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Śruba przy plusowej klemie - problem z zakupem
Autor Wiadomość
msk 

Dołączył: 01 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: krk
Wysłany: 1 Sierpień 2015, 01:04   Śruba przy plusowej klemie - problem z zakupem

Witam serdecznie, nie wyszukałem podobnego problemu na forum, więc zmuszony byłem założyć ten temat. Jakiś czas temu ukręciłem śrubę klemy akumulatora. Dla lepszego zobrazowania wklejam zdjęcie, śruba o której mowa zaznaczona jest czarną kreską:



Jaki element muszę kupić żeby ta śruba była w zestawie? Nie widziałem tego na aukcjach kablu plusowych ani klem.

Pozdrawiam.
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Sierpień 2015, 09:18   

Witam

Masz dwie możliwości. Kupić w sklepie odpowiednią śrube za cał 50 groszy i założyć ją do klemy. Albo druga możliwość kupić w sklepie za cała 8zł kleme plusową, odciąć starą i przykręcić nową. A wkręcanie wkrętów między kleme a kołek w akumulatorze może się zemścić podczas jazdy, w bardzo nieprzyjemny sposób.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
msk 

Dołączył: 01 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: krk
Wysłany: 1 Sierpień 2015, 14:36   

Nie ma tam żadnych wkrętów, źle dojrzałeś. Kupić odpowiednią śrubę i przyspawać ją do kostki? Przy zakupie klemy nie widzę niestety zestawów z tą kostką i połączoną z nią śrubą, a przecież o to mi chodzi.
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Sierpień 2015, 14:45   

O śrubie wspominam dlatego, że na tej klemie jest "x" a po drugie są specjaliści którzy w ten sposób właśnie "mocują" kleme do kołka akumulatora. A z tego co widze na zdjęciu to nikt nic nie przyspawa do tej klemy, bo to klema ołowiowa.

Jeżeli kupisz nową śrube to wkręcasz ka w miejsce starej i lbo do ściśniecia nakręcasz jeszcze na koniec tej śruby nakrętke.

A możesz kupić samą kleme bez kabla odcinasz ta uszkodzoną i zakładasz druga nową. To jest klema plusowa więc wszystkie przewody które od niej odetniesz muszą zostać zamocowane do tej nowej.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,115 sekundy. Zapytań do SQL: 10