Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
PROBLEM Z MIGAJACYMI KIERUNKOWSKAZAMI
Autor Wiadomość
Tomi 62 
Tomi 62

Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 167
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lipiec 2015, 11:32   PROBLEM Z MIGAJACYMI KIERUNKOWSKAZAMI

Witam.

Od wczoraj mam problem z migającymi kierunkowskazami. Samochód zamykam z pilota ( oryginalny w kluczyku), po około 5-10 minutach zaczynają migać wszystkie kierunkowskazy. Syrena alarmu ( alarm fabryczny) nie wyje ( jest sprawna sprawdziłem). Naciśnięcie pilota celem dezaktywacji alarmu wyłącza miganie, po każdym ponownym zamknięciu samochodu sytuacja się powtarza.
Czy ktoś z kolegów spotkał się może z takim problemem??
_________________
Pozdrawiam

Tomi 62

MB C 220 CDI ELEGANCE 2001 r. kombi (automat) Tiptronic WDB2021931G000625

MB 124 300 E
MB 124 250 D
MB 123 300 D
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Lipiec 2015, 16:31   

Witam

Nie wiem czy Ci pomogę ale kiedyś na nieszczęście swoje miałem taki problem w alfie. Zamykałem ją z pilota a po 5 minutach(specjalnie mierzyłem czas i to 3 razy) załączały się tylko kierunkowskazy. Syrena sprawna i fabryczna. Okazało się, że centralke alarmu jakiś prejektant "zamontował" w miejscu gdzie zbiarała się para wodna i skraplała wprost na konektor o centralki alarmu. Po wytarciu i wysuszeniu kable zostały wręcz zasmarowane takim specyfikiem na bazie wosku do zabezpieczenia profili wewnętrznych. Po takiej operacji wariactwa alarmu ustąpiły i nawet poźniejszy właściciel nic się na alarm nie skarżył. Jeszcze mozesz spróbować zaprogramować alarm według dokumentacji, bo skoro uaktywania tylko kierunki a syrena nie wyje to może coś przez przypadek zaprogramowałeś np funkcje "atak" albo "panika". W takim przypadku odpiecie aku nic nie pomoże. Trzeba albo przeprogramować albo wrócić do ustawień fabrycznych czyli zresetować centrale alarmu.

A najgłupsze to może być to, że włazł Ci jakiś robaczek i łazi albo lata kiedy samochód stoi pusty. Alarm włącza tylko kierunki bo nie zostały uaktywnione czujniki drzwi.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 25 Lipiec 2015, 16:50   

kubus838 napisał/a:
A najgłupsze to może być to, że włazł Ci jakiś robaczek i łazi albo lata kiedy samochód stoi pusty. Alarm włącza tylko kierunki bo nie zostały uaktywnione czujniki drzwi.
No takiej opcji to raczej nie ma, czujnik ruchu działa na większe "ciało" (musiałaby pszczoła usiąść na czujce ruchu), a wyć będzie tak czy siak. Uruchomienie każdego czujnika powoduje uaktywnienie pełnego alarmu. Z tego co się spotkałem to najwyżej immobiliser zachowuje się w taki sposób, że kierunki lub pozycje mrugają.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Lipiec 2015, 19:35   

Adaśko napisał/a:
No takiej opcji to raczej nie ma, czujnik ruchu działa na większe "ciało" (musiałaby pszczoła usiąść na czujce ruchu), a wyć będzie tak czy siak. Uruchomienie każdego czujnika powoduje uaktywnienie pełnego alarmu. Z tego co się spotkałem to najwyżej immobiliser zachowuje się w taki sposób, że kierunki lub pozycje mrugają.


Te czujniki ruchu to są tak naprawde czujniki utradźwiękowe gdzie jeden jest nadajnikiem a drugi odbiornikiem. I własnie w centralce alarmu jest możliwość zwiększenia ich czułości, że nawet ruch małego robaczka wykryją - pszczoła to już wielki robal. Dlatego producent "wstawił" możliwość regulacji ich czułości. I właśnie dlatego w alarmach a zwłaszcza w tych starszych modelach może być coś takiego, że jeżeli uaktywnia się czujniki w środku auta a te drzwiowe nie reagują to zaczna migać kierunkami. Oczywiście też może tak być w przypadku immobilajzera - np poprzez uszkodzenia samego immobilajzera lub jego instalcji. A może alarm ma taką funkcje, że jak któryś moduł ochrony się nie zgłasza to właśnie w taki sposób czyli poprzez miganie świateł sygnalizuje, że nie może się uzbroić na wszystkich modułach ochrony.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Tomi 62 
Tomi 62

Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 167
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipiec 2015, 06:42   

Dziękuję za porady, nie odpisywałem od razu, bo chciałem poobserwować kilka dni. Na chwilę obecną wszystko samo ustało i wróciło do normy. :)
_________________
Pozdrawiam

Tomi 62

MB C 220 CDI ELEGANCE 2001 r. kombi (automat) Tiptronic WDB2021931G000625

MB 124 300 E
MB 124 250 D
MB 123 300 D
 
 
hrynio24 

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 760
Skąd: kętrzyn
Wysłany: 30 Lipiec 2015, 13:18   

jak ustało to dobrze. u mnie był podobny problem i powodem był nieprawny czujnik otwarcia drzwi.
_________________
W202 C36 Lorinser 95r.
W126 300SE 88r. efi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,146 sekundy. Zapytań do SQL: 10