Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 19:23
oświetlenie wnętrza
Autor Wiadomość
max1975 


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 207
Skąd: Parczew LPA....
Wysłany: 21 Październik 2011, 09:20   

603przemek napisał/a:
Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.

Czy to normalne, że przy zapalaniu i gaśnięciu świateł w środku słychać takie dziwne brzęczenie?

Próbowałem znaleźć coś na ten temat w wyszukiwarce, ale się nie udało.

Z góry dzięki za odpowiedź



Witaj nie wiem jak u ciebie ale u mnie w oświetleniu podsufitce znajduje się taki mały czujnik temperatury i od klimatyzacji jest on razem z wiatraczkiem co zasysa powietrze i on może powodować hałasowanie, u mnie tak było i po rozebraniu go dało sie naprawić go i teraz chodzi bezszelestnie
_________________
W202 MERCEDES C180 Esprit ATP-TOUR 96r B+G
VIN; WDB2020181F485840
 
 
 
Pyra 
Latarkoholik


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 1106
Skąd: Gądki/Poznań
Wysłany: 21 Październik 2011, 12:05   

Witam
603przemek napisał/a:

Czy to normalne, że przy zapalaniu i gaśnięciu świateł w środku słychać takie dziwne brzęczenie?

Proces rozjaśniania i wygaszania oświetlenia, jest realizowany przebiegiem PWM (regulacja długości wypełnienia impulsu). Polega to na tym, że żarówki zasilane są przebiegiem z określoną częstotliwością, i w zależności od stosunku czasu świecenia do czasu przerwy, mamy różne jasności. To tak w skrócie.
Dla dociekliwych tu wyjaśniłem to trochę obszerniej, kreska u góry świeci, kreska na dole-nie świeci. Przy dużej częstotliwości tych włączeń nie widać migania.

Jeżeli włókno żarówki będzie zwiotczałe, lub kabelki zasilające będą luźne, może być słyszalny taki charakterystyczny bzyk. Podobnie sprawa ma się z zasilaczami komputerowymi, niektórzy ludzie słyszą pisk podczas pracy, ale to już zupełnie inne częstotliwości sterowania.

Pozdrawiam
_________________
W202, C200 CDI, 11.1998r - WDB2021941F817807
W203, C220 CDI, 07.2002r - WDB2032051F305697
 
 
misiu129 
C 220 CDI 99r

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 254
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: 21 Październik 2011, 18:56   

603przemek napisał/a:
Czy to normalne, że przy zapalaniu i gaśnięciu świateł w środku słychać takie dziwne brzęczenie?
u mnie od dwóch lat tak brzęczy [w momencie sciemniania podświetlenia kolo lusterka] i nic niepokojącego w tym nie widze :wink:
_________________
W202 C220 CDI ELEGANCE 1999r ASB

W203 C200 KOMPRESSOR AVANGARD

new W203 C320 AVANGARD
 
 
 
grzesiq 

Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Październik 2011, 13:14   

Potwierdzam też słyszę delikatnie "bzyk" wtrakcie ściemniania w okolicach lusterka ale nie ma żednych nieprawidłowości
_________________
C-klasse ELEGANCE 230K+LPG STAG300 / 96` WDB2020241F362855
 
 
Pyra 
Latarkoholik


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 1106
Skąd: Gądki/Poznań
Wysłany: 22 Październik 2011, 18:30   

Witam
Jak już pisałem jest to normalne zjawisko, tyle że może występować z różnym natężeniem.
Podobnie będą się zachowywać silniki sterowane PWM (bezstopniowa regulacja obrotów) np. nawiew, tyle że tego nie usłyszymy w ogólnym hałasie....
A byście musieli słyszeć jak ładnie "grają" silniczki modelarskie :wink:
Pozdrawiam
_________________
W202, C200 CDI, 11.1998r - WDB2021941F817807
W203, C220 CDI, 07.2002r - WDB2032051F305697
 
 
H4lik 
Siekiera, motyka...


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 207
Skąd: Tak
Wysłany: 27 Styczeń 2012, 10:27   

To ja sie podkleje - w zeszlym tygodniu spalila mi sie zaroweczka w podsufitce od strony pasazera i wlasnie - po wymianie na nowa zaczelo sie to brzeczenie. Doszedlem metoda dedukcji :P , ze to wlasnie sie dzieje w momencie rozswietlania/sciemniania. Dziwne jest to, ze na starej zaroweczce nic nigdy takiego sie nie dzialo, a na nowej juz tak. Podejrzewam, ze stara zaroweczka to byl oryginal, ale nie jestem w stanie sprawdzic, bowiem dostalem nowa, a stara poszla do konfiskaty. No i wlasnie - byc moze to powinna byc jakas specjalna/konkretna zarowka, a nie tylko zwykly zamiennik?
Denerwowalo mnie to bzyczenie, totez ja wyjalem i dumam, co z tym zrobic.
Zaraz podejde do garazu i porownam te nowa z oryginalna stara po stronie kierowcy.

[ Dodano: 27 Styczeń 2012, 16:59 ]
Poszedlem do garazu, a tam blokada - dzwig sie rozstawil, bo cos w bloku pobliskim na dachu robili i nie moglem wyjechac. Dobrze, ze choc wejsc moglem, to zdemontowalem zaroweczke, a przy okazji dostalem sie do tej od podswietlenia kierunku nawiewu. No i sa jajca, bo ta nowo zakupiona jest identyczna z ta, co to nie brzeczy - Philips i numery dokladnie te same. No nic, wkladam te stara - nie brzeczy. Dokladam te nowa - brzeczy. Wyciagam nowa - jest dobrze, wkladam - no kufa, stara sie nie swieci! Zjarala sie! :o
Poniewaz nie moge w dalszym ciagu wyjechac, ide na pieszo do motoryzacyjnego. Mroz ostry i wiatr lodowaty, ale to nic. Zmarzniety kupuje te do nawiewu i ta w podsufitke, laduje zgrabialymi dlonmi do kieszeni i wracam do garazu. Jakos sie doturlalem. Nawiew nadzwyczaj sprawnie mi poszedl, to jeszcze tylko te druga i z glowy.
Biore do reki i cos mi kufa nie pasuje - no nie! Mam cudo 12V 5W! By to fiut strzelil! :P

Dobrze, ze w miedzyczasie sie ten dzwig zaczal zwijac, to jeszcze zaczekalem z dziesiec minut i juz samochodem pojechalem raz jeszcze. Wymienilem na odpowiednia, majac teraz dwie nowe, identyczne z tymi, jakie byly i co?
I buczy! :?

No po prostu Miauczynski - kazdy moj dzien sklada sie z jakichs takich gowien. :P

[ Dodano: 31 Styczeń 2012, 00:55 ]
Cytat:
Jeżeli włókno żarówki będzie zwiotczałe, lub kabelki zasilające będą luźne, może być słyszalny taki charakterystyczny bzyk. Podobnie sprawa ma się z zasilaczami komputerowymi, niektórzy ludzie słyszą pisk podczas pracy, ale to już zupełnie inne częstotliwości sterowania.


Poszedlem dzisiaj tym tropem u siebie i juz mam sprawe z glowy - ponaginalem lekko te blaszki trzymajace zarowke, tak, zeby tkwila w nich mocno (na scisk) i gitara - brzeczenie ustalo i jest jak byc powinno! :D
_________________
Dom na mieszkanie własny mam, w niczym nie biegłem w cudzy ślad,
Każdego mistrza-m wyśmiał rad, który nie wyśmiał siebie sam...
 
 
KaszpiK 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 124
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 1 Kwiecień 2012, 23:45   

Koledzy, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie wchodzą żaróweczki do poszczególnych partii auta, zamierzam wymienić wszystko na jakieś ładne ledy, aby wiedzieć jakie musiałbym wszystko porozbierać - potem dopiero zamówić przez internet i czekać. Potrzebuję informacji jaka żarówka jest w:
Rejestracja:
bagażnik sedan:
Sufitowe tylnej kanapy:
Światełka w przednich drzwiach (te co świecą pod nogi):
Schowek:
Sufitowe przód (tam są 2 + 1 do czytania mapy :D )
Przyciski do zapalania sufitowek tez swieca? :
Nawiewy(regulacja):
Przyciski od szyb (w drzwiach tylnich)
Przyciski od szyb przy lewarku biegów i od lusterek elektrycznych
Podświetlenie zegarów (ile jest na godzine i przebieg a ile na reszte):
Przyciski na desce od zamykania drzwi,
Przycisk od obiegu zamknietego, grzania tylnej szyby, ECONOmode to chyba jest oswietlane od nawiewow ?:
Przycisk awaryjek:

Jeśli coś pominąłem proszę dopisać, będę bardzo wdzięczny za podanie tych informacji

W202 1997r przedliftowy
 
 
omaster 
omaster

Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 68
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 17:46   

Panowie macie jakis pomysl jak zamontowac zarowke 39mm w miejsce 42mm?;P bo glupi nie zmierzylem a dalem w sklepie do porownania i miala byc dobra, a nowa okazala sie mniejsza i nie chcial wymienic:( a szkoda 20zl wywalic w bloto;) probowalem pozaginac blaszki ale to nic nie daje, ciagle za malo a boje sie o ulamanie.
_________________
MB W202 2,2 CDI 1998r.
VIN WDB2021331F770088
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 17:49   

cholera straszną lichę Ci podrzucę ale co tam :P
przylutuj o ile się da dwie nakrętki 5 :)
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
omaster 
omaster

Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 68
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 18:01   

Hehe dzieki za pomysl;P ale chyba nie pozostanie mi nic innego jak kupic drugie:( a z tylu tez jest taka rurka jak z tylu o tej samej srednicy?
_________________
MB W202 2,2 CDI 1998r.
VIN WDB2021331F770088
 
 
 
bercik2200 

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 23 Listopad 2012, 00:06   

Jeszcze się upewnię, bo dziś pytałem o bagażnik, że po otwarciu zamka lub po otwarciu drzwi zapala się kontrolka od bagażnika że niby jest otwarty, nie można go wtedy otworzyć. Koledzy podpowiedzieli żeby sprawdzić jutro włącznik krańcowy bagażnika. Tu pytanie czy ten wyłącznik jest też odpowiedzialny za to że mam brak podświetlenia tylnych pasażerów oraz brak podświetlenia bagażnika? Jeśli tak to nie musicie odpowiadać, najwyżej usunę posta
_________________
Classic '98 2,2D 95KM
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 23 Listopad 2012, 08:09   

w bagażniku to może po prostu padła żarówka...... dlaczego każdy zaczyna od razu od jakichś strasznych rzeczy, poza tym sprawdź ten wyłącznik jak jest wyciągnięty to światło w bagażniku nie działa.......

[ Dodano: 23 Listopad 2012, 08:10 ]
jeszcze się dopytam czy masz plastykową osłonę na pasie bagażnika ??
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
kołczu 


Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Listopad 2012, 14:46   

Kolego weź ta żarówkę pilnikiem oskrob końce i zrob tzw nadlewkę z cyny :) Lutownica z dwoch stron zrob takie bobki i bedzie oki ;)
_________________
Audi 80 B3 1.8S 91r.
Audi 90 B3 2.3E 90r.
Mercedes W124 2.0D 94r.
Mercedes W202 1.8 95r. ZAPRASZAM
 
 
bercik2200 

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 26 Listopad 2012, 13:47   

Maurycy, mam osłonę plastykową, jeśli myślę o tym samym. Dziś sprawdziłem żarówkę na krótko i jest dobra (świeci), ale jeśli chodzi żeby podświetlała bagażnik to niestety nie dochodzi prąd (jest tylko jeden biegun). Co robić?
Odkręciłem też zamek w klapie bagażnika, wyciągnąłem go trochę żeby zobaczyć i od lewej strony wpina się taki przewodzik do czegoś, tam też nie dochodzi prąd.
Nie wiem co to i gdzie jest ten wyłącznik krańcowy. Także czekam na porady, bo problem nie rozwiązany. :(
_________________
Classic '98 2,2D 95KM
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 26 Listopad 2012, 14:01   


kliknij w zdjęcie to się powiększy i zerknij na szczyt klapy koło zamka po lewej stronie wystaje taki biały cybant to jest wyłącznik krańcowy i to on odpowiada za zapalanie się światła, wydaje mi się że wpadł do środka i sobie radośnie lata a on odpowiada również za otwieranie poniekąd klapy :)
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,112 sekundy. Zapytań do SQL: 6