Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 19:23
oświetlenie wnętrza
Autor Wiadomość
bercik2200 

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 26 Listopad 2012, 15:58   

mam ten czujnik, sprawdzałem go też. Myślę że jest sprawny.
Przy dźwigni biegów mam przycisk do otwierania bagażnika z kontrolką otwarcia. otworzyłem więc bagażnik kontrolka się zaświeciła, przycisnąłem ten "krańcowy" to zgasła, puściłem to zaświeciła się, ale jak otworzyłem drzwi to już świeciła się bez różnicy czy przyciśnięty był ten krańcowy czy nie. Więc co jest grane?
_________________
Classic '98 2,2D 95KM
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 26 Listopad 2012, 16:39   

bercik2200 napisał/a:
otworzyłem więc bagażnik kontrolka się zaświeciła, przycisnąłem ten "krańcowy" to zgasła, puściłem to zaświeciła się,

czyli chociaż to działa, mam jeszcze jeden pomysł opuść oparcia zamknij bagażnik i zobacz czy dobrze przylega on do plastikowej osłony na pasie tylnym.

bercik2200 napisał/a:
ale jak otworzyłem drzwi to już świeciła się bez różnicy czy przyciśnięty był ten krańcowy czy nie. Więc co jest grane?

to mnie zastanawia......nie jestem pewny czy tak powinno być a nie mam możliwości teraz zobaczyć nawet :(
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
bercik2200 

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 26 Listopad 2012, 17:59   

nie wiem czy w moim sedanie się kładzie oparcie, więc zamknę się w bagażniku

Natomiast kontrolka bagażnika nie może się świecić gdy on jest zamknięty, a ja tylko otworzyłem drzwi, jak zamknę drzwi to ona gaśnie jak zgaśnie podświetlenie wnętrza.
_________________
Classic '98 2,2D 95KM
 
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 26 Listopad 2012, 21:46   

bercik2200 napisał/a:
Natomiast kontrolka bagażnika nie może się świecić gdy on jest zamknięty, a ja tylko otworzyłem drzwi, jak zamknę drzwi to ona gaśnie jak zgaśnie podświetlenie wnętrza.

Słuchaj a może masz jakiś dokładany alarm? W ojcowym 124 kiedyś w '95 roku elektryk założył alarm i podpiął się pod wszystkie krańcówki jednym kablem. Nie dał diod separacyjnych i w efekcie otwarcie którychkolwiek drzwi zapalało wszystkie lampki w aucie włącznie z bagażnikiem. A fabrycznie było: przednie drzwi, to przednia, tylne drzwi to tylna i bagażnik, to bagażnik.
Może u Ciebie jest taki myk, że ktoś zrobił połączenie między krańcówką bagażnika, a tylnych drzwi.
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
bercik2200 

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 27 Listopad 2012, 00:20   

nie aż tak źle nie ma, kupiony używany, z zachodu i z rąk do rąk, ale wszystko jest oryginalne, zero alarmów itd, wszystko działało git :o ale w końcu nawet w niezawodnym aucie coś tam się zepsuje. Z początku jakoś starałem się nie martwić, ale zaczyna mnie to oświetlenie denerwować wieczorami, lub gdy trzeba otworzyć bagażnik te czekanie aż "czasówka" zgaśnie.
Może jest coś w desce rozdzielczej związanego z tą elektryką? Może przez ten sok który mi wyciekł kiedyś na nią i teraz robi jakąś wilgoć/zwarcie?
_________________
Classic '98 2,2D 95KM
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 27 Listopad 2012, 09:34   

zerknij czym są sterowane krańcowe czy masą czy zasilaniem, jeżeli masą to szukasz złamanego przewodu gdzieś tylko nie wiadomo gdzie a jak zasilaniem to tak jak napisał Pioterek ktoś to musiał połączyć pod jeden kabel :)
to są chyba jedyne rozwiązania :)

[ Dodano: 27 Listopad 2012, 09:35 ]
p.s. już jesteśmy blisko nie załamuj się :P
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,087 sekundy. Zapytań do SQL: 7