Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik w cklasse 220d
Autor Wiadomość
mecik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 61
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Grudzień 2007, 23:05   Czujnik w cklasse 220d

Panowie mam pytanie do kogoś kto ma c-klasse 220d(jeszcze nie cdi),na zdjęciu pokazuje czujnik,znajduje sie na prawym nadkolu przed komputerem na kielichu i teraz pytanie ILE ODCHODZI U WAS Z NIEGO wężyków? bo u mnie dwa tylko u góry a ten dolny jest pusty króciec,czy tez tak macie?czy macie też trzeci?jesli tak to do czego idzie ten trzeci?wymieniam ten czujnik własnie i mam dylemat.pozdro

Schowek01.jpg
Plik ściągnięto 3055 raz(y) 11,7 KB

 
 
Arajdzam

Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: Mrzeżyno
Wysłany: 29 Grudzień 2007, 22:38   

Dobry wieczór - chyba masz ok mam tak samo dzisiaj sprawdzałem- jakie jest zadanie tego ustrojstwa
 
 
mecik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 61
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Grudzień 2007, 22:44   

to cos steruje praca pompy razem z tym czujnikiem na weżu co idzie od filtra(mierzy temp.zasysanego powietrza),wymieniłem i praca jakby ciut lepsza ale chyba musze robic pompe(słynny Lukas) bo jak zimny to trzesie sie jak kupa.myslałem że jest gdzieś wężyk na te trzecie odejscie,ale skoro tez tak masz to sie uspokoiłem.pozdro i dzieki wielkie
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 30 Grudzień 2007, 10:42   

To nie jest żaden czujnik. Jest to tzw. "Druckwandler" - przekładnik ciśnienia.
Do króćca ozn. "VAC" dochodzi zazwyczaj podciśnienie z pompy, do króćca "OUT" podłączamy urządzenie, którego pracą sterujemy, króciec "ATM" połączony jest z atmosferą (może być na nim filterek)
Teraz zależnie od napięcia sterującego zaworek będzie przepuszczał więcej lub mniej podciśnienia do urządzenia, którym sterujemy.
 
 
mecik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 61
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Grudzień 2007, 12:38   

to chyba nie o tym piszesz co jest na zdjęciu,po angielsku opis na nim to VALVE BINDER,więc raczej nie DRUCK.....,króćce maja opis 1-2-3,ale juz skonsultowałem to z innym identycznym autem i jest ok,takze dzieki za pomoc.pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,127 sekundy. Zapytań do SQL: 13