Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 20:21
migające diody w lusterku.
Autor Wiadomość
ciemny1972 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 120
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 11:26   migające diody w lusterku.

Witam.Jestem tu nowy.Wczoraj nabyłem MB C180 96'.Ale nie w tym rzecz.Centralny zamek na pilota "scyzoryk" na podczerwień,wszystko działało OK.Ale dzisiaj nie wiem co narobiłem,chyba nacisnąłem zamykanie w chwili gdy były otwarte drzwi kierowcy.I od tego momentu przy zamykaniu i otwieraniu siłowniki działają prawidłowo,ale migają równoczesnie obie lampki przy lusterku i w klamce.W związku z tym chciałem zapytać czy to coś sygnalizuje i w jaki sposób to usunąć żeby przy otwieraniu świeciła tylko zielona,a zamykaniu czerwona.Czy poprzez odłączenie akumulatora mogę coś "namieszać" czy może to być jeden ze sposobów zresetowania dziwnej sytuacji?

Pozdrawiam Andrzej
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 12:12   

Było wiele radzy - radzę użyć wyszukiwarki

Baterie Ci sięw pilocie skończyły - spróbuj z innym kluczykiem :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
ciemny1972 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 120
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 13:32   baterie?

czytałem w innym poście o tym przypadku,ale i tam odpowiedź była że baterie,a gostek który miał z tym problem zmieniał baterie i dalej było to samo.Ja próbowałem dwoma pilotami i wciąż to samo,więc nie wiem,z całym szacunkiem, ale myślę że to może być coś innego.Czy mogę poprzez odpięcie akumulatora zresetować jakieś błędy? i oczywiście kolejne lamerskie pytanie,czy przez odpięcie akuma nie namieszam w czymś? przesiadłem się zfiata do MB,więc to dla mnie naprawdę kosmos :-)
 
 
bajdziu

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: Żagań
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 14:08   

jesli diody migaja rownoczesnie to masz problem z bateriami, wymien na nowe, po wymianie musisz wykonac synchronizacje pilota (to bylo chyba cos takiego 3 razy wciskasz chodz nie jestem pewien przycisk na pilocie wymierzonym w lusterko, nastepnie odpalasz silnik), jesli diody migaja naprzemian to masz problem z immobiliserem, sprobuj restartnac kompa pokladowego poprzez odlaczenie akumulatora na pewien czas ponoc 3h wystarczy aby zeszly napiecia podtrzymujace wszelkie pamieci, u mnie migaly naprzemian i pomogla wizyta w ASO raz w niemczech i raz w polsce bo mialem taka sytuacje 2 razy w ponad dwuletnim odstepie czasu, koszty naprawy byly niemale, obys tego nie mial, w takiej sytuacji pomoze jedynie dobry elektryk i diagnostyka u mnie wymieniali w pierwszym przypadku sterownik i zawor paliwa w drugim juz tylko zawor paliwa
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 20:56   

Druga próba na sprawdzenie stanu baterii (też było):
-naciskasz przycisk, przytrzymujesz, i po ok. dwóch sekundach w "oczku" pilota powinien pojawić sie błysk czerwonego światła. Jeżeli tak nie jest - TO BATERIE SĄ DO WYMIANY!
 
 
ciemny1972 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 120
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 21:45   pewnie macie rację...

Czerwone diody świecą w obu nadajnikach.Bez wymiany baterii w końcu na drugim kluczyku zadziałał prawidłowo,wszystko wróciło do normy.Spróbowałem ponownie ten kluczyk od którego to wszystko sie zaczęło i teraz i on działa prawidłowo bez wymienionej baterii.Oczywiście na dniach kupie nowe bateryjki.Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Jeszcze jedno.Chce ubezpieczyć mojego mesia i dowiedziałem się w biurze ubezpieczeń że muszę mieć komplet trzech kluczyków.Ja mam dwa.Więc moje pytanie brzmi: ile jest kluczy w oryginalnym zestawie w mercedesie?
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 21:56   

W oryginale :mb: powinno być: dwa (np.: na podczerwień z metalowym wysuwanym grotem ) oraz klucz matka taki płaski, czyli razem TRZY.
U mnie przynajmniej tak jest.
Pozdro
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
meeisster 
220d 97r

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2 Marzec 2008, 13:52   

Witam... mam podobny problem kluczyk na podczerwień nie działa... Dokładniej mówiąc raz działa raz nie a jak już działa to podczerwień się świeci cały czas tylko tak delkiatnie jakby mniej prądu pobierało... zaniosłem go do znajomego elektryka który coś tam wylutował i wymienił ale to nie pomogło kluczyk zachowuje sie tak samo jak przedtem


Ja też posiadam płaską kartę do której mogę włożyć baterie ale ona też nie działa... heh cóż może po prostu trzeba go zsynchronizować cóż.... głupimi sie rodzimy i głupimi umieramy a ja oddałem go do elektryka :oops:

a i zapomniałbym w ramach uąłtwienia mam kluczyk scyzoryk C 220d przed liftingiem
_________________
WDB 202121 1A 479643 3
 
 
Gość

Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 18:46   

Witam to ja dorzucę swoje 3 grosze. mam esprita z 94 roku, kupiłem go z dwoma kluczykami "scyzoryk" z podczerwienią. pare dni temu przy otwieraniu autka zaczęła się historia z diodami, jednoczesne błyski jakieś 20 sekund, wymieniłem baterie, to samo..... drugi kluczyk działa ok, jedna dioda się świeci. dodam,że zepsuty kluczyk nawet po wymianie baterii nie emitował czerwonego światełka do dłuższym wciśnięciu przycisku, muszę z nim podjechać do jakiegoś szpeca... Ma ktoś sprawdzonego magika w tych sprawach w Wa-wie?? Z góry dzięki
 
 
SiaraC200 
C200 Sport


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Brodnica
Wysłany: 12 Marzec 2012, 22:56   

panowie mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi diodami bo u mnie sprawa to jest pokręcona trochę.
Mam 2 piloty i oby dwa mają chyba dobre baterie bo jak przytrzymam chwilę guzik to zaświeci się te "czerwone oczko" , samochód zamyka się i otwiera normalnie, nigdy nie było problemów z tym. Lecz problem tkwi w tym lampkach... na drzwiach migają razem czerwona i zielona dioda a na lusterku parę dni temu przestały migać w ogóle lecz nie wpłyneło to pracę centralnego bo dalej zamyka i otwiera normalnie....
o co z tym chodzi?
chciałem rozebrać lusterko z zrobić te lampki żeby migały jak wcześniej
P.S mam kluczyk scyzoryk a autko z 95 roku (przed liftem)
_________________
>> C200 Sport '95r. (benzyna, bez gazu) <<

>> WDB2020201A247790 <<
 
 
 
Stuku 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 165
Skąd: NO/NOS
Wysłany: 14 Marzec 2012, 18:27   

SiaraC200 napisał/a:

Mam 2 piloty i oby dwa mają chyba dobre baterie


W pierwszej kolejności zobacz jakie masz baterie w kluczyku. Powinna być tam wsadzona CR2025. Miganie dwóch lampek na raz sygnalizuje kończenie się baterii w kluczyku. Wymień i zobacz jak będzie ;)
_________________
każdy właściciel BMW kupił je tylko dlatego, że nie potrafił przeliterować słowa Mercedes
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 14 Marzec 2012, 18:36   

tylko wymianę wykonaj w miarę sprawnie i szybko, inaczej będzie potrzebne kodowanie kluczyka i choć jest proste trzeba je przeprowadzić.
_________________


 
 
Stuku 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 165
Skąd: NO/NOS
Wysłany: 14 Marzec 2012, 19:24   

Axwell napisał/a:
tylko wymianę wykonaj w miarę sprawnie i szybko, inaczej będzie potrzebne kodowanie kluczyka i choć jest proste trzeba je przeprowadzić.


No proszę Cie ... :lol: trzeba być absolutnym beztalenciem żeby zrobić to w dłużej niż 30 sekund
_________________
każdy właściciel BMW kupił je tylko dlatego, że nie potrafił przeliterować słowa Mercedes
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 14 Marzec 2012, 21:56   

Stuku napisał/a:
No proszę Cie ... :lol: trzeba być absolutnym beztalenciem żeby zrobić to w dłużej niż 30 sekund
skoro tak twierdzisz, ja jednak wiem ze rózni są ludzie ;]
_________________


 
 
SiaraC200 
C200 Sport


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Brodnica
Wysłany: 6 Październik 2013, 17:26   

Witam
odświeżę trochę temat :lol:
wymieniłem sobie dzisiaj baterie w pilociku i wszystko gra tylko denerwują mnie te lampki na lusterku wstecznym, a mianowicie to że nie świecą wgl :cry:
wie ktoś może jak to lusterko rozebrać ? sprawdziłbym sobie chociaż podłączenie tych 2 diód....
pozdrawiam
_________________
>> C200 Sport '95r. (benzyna, bez gazu) <<

>> WDB2020201A247790 <<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,142 sekundy. Zapytań do SQL: 10