Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiewior - nowy potrzebuje pomocy w wyborze auta, rzuc okiem
Autor Wiadomość
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 26 Listopad 2011, 17:18   

wiewior napisał/a:
Pioterek juz czytalem ten dzial teraz ;) ale dziekuje za link juz caly VIN znam dobrze dziekuje.

:wink:
wiewior napisał/a:
powaznie wydaje Ci sie ze az tyle przebiegu ma? oczywiscie gdybym go wzial od razu dalbym go do mechanika i na stacje diagnostyczna zeby posprawdzac wszystko i oni stwierdziliby przyblizony prawdziwy przebieg auta moze akurat to jakis rodzynek ciezko w to wierzyc w PL no ale kto wie. dziekuje za odpowiedz!

Na rodzynka pod tym względem nie wygląda, a poważnie to 410 kkm na 15 letnie auto w diesel'u to raczej normalnie. Poza tym jak ktoś dbał o auto to to jest nic na taki motor. Ja przebiegów się nie boję, ale jak szukasz auta z małym przebiegiem, to pewnie znajdziesz, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie to tylko stan licznika, nie przebieg. Szukaj dobrego stanu technicznego, a nie dobrego stanu licznika.
A to, że olej jest w układzie dolotowym oznacza, że turbina puszcza, ale nie musi to oznaczać od razu, że się skończyła. Trochę oleju może być, to nie nowy samochód, w moim też jest i nic się nie dzieje.
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
wiewior

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Żywiec
Wysłany: 26 Listopad 2011, 17:37   

Pioterek, nie nie ja mialem ten sam silnik tylko o jeden tlok wiecej om606 i wiem ze chocby mial milion przebiegu to naprawde malo mnie to obchodzilo bo wydaje mi sie ze wiem na co stac tą generacje silnikow. Wiec spokojnie Piotrze ;) wiem ze mam w cudzyslowiu oczywiscie "olać" przebieg bo mam miec go gdzies tam w swiadomosci ale nie do konca brac pod uwage :) rozumiem.

Ktos cos chcialby mi jeszcez powiedziec na temat tego egzemplarza?
_________________
Bartek
 
 
 
TOM481 
TOM481


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 505
Skąd: Rycerka Dolna
Wysłany: 26 Listopad 2011, 18:09   

Witam kolegę z forum W126, C klasę chcesz kupić Bartek powodzenia :mrgreen:
_________________
Tomek M. i Magda M.
W202 C200 CDI CLASSIC SELECTION
WDB2021341A835860
 
 
wiewior

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Żywiec
Wysłany: 26 Listopad 2011, 19:32   

TOM481, Siemanko brachu! :) Tom co tak nie odbierasz telefonow! :P przed sprzedaza seca chcialem pogadac z Toba czy dobrze w ogole robie czy zle. No nic teraz jestem na kupnie czegos na studia jakiegos "normalnego" mercedesa jesli w ogole jakiegos mercedesa mozna tak nazwac bo wiesz sam co czuje do tej marki noi jak widzisz zastanawiam sie nad tym egzemplarzem z pierwszego postu. Jednak przypuszczam ze jesli kolega ktory ma oryginalego amg byl go ogladac i stwierdzil ze to zlom to szukam niestety innego choc nie ukrywam ze to kombi bardzo mi sie podobalo.
_________________
Bartek
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 26 Listopad 2011, 20:47   

wiewior, ja bym Ci radził pomyśleć o C200 plus LPG. Naprawdę ekonomiczny pomysł, zwłaszcza w kontekście podwyżki akcyzy na ON od 1 stycznia 2012. A 250TD mistrzem ekonomii nie jest ;)

A patrzyłeś w tym co koledzy mają do sprzedania?
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
caliber 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 1077
Skąd: Otwock
Wysłany: 27 Listopad 2011, 00:36   

tego egzemplarza nikt z nas chyba nie ogladał

ktoś powiedział że Traczu a Traczu do podkarpackiego ma ładne pare km on ogladał c43 z łodzi

moim zdaniem warto było obejrzeć i wydać w razie czego pare złotych na oględziny u mechanika
większość w Polsce to złomy po wypadkowe które już w ogłoszeniu ukazują stan opłakany

tego uważam za godnego obejrzenia
_________________
VIN WDB2020281F166477
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=11502
Zakochany od pierwszej przejażdżki
 
 
 
wiewior

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Żywiec
Wysłany: 27 Listopad 2011, 01:07   

topol, wiesz ze ja tylko na rope jezdze, tak mam inni kochaja benzyne ja kocham klekot :) co poradzic :)

caliber, dziekuje za zainteresowanie tym egzemplarzem :) na pewno wezme pod uwage rzeczy ktore napisales.


a co powiecie o tym? (bo pojade pierwsze zobaczyc tego ponizej i jesli cos bedzie nei tak z nim to jade zobaczyc\kupic tego kombi z pierwszej strony tego tematu

http://otomoto.pl/mercede...-C21622036.html




P.S. przepraszam ze tak wam truje d*pe ale kogo innego mam sie poradzic jak nie was.
_________________
Bartek
 
 
 
caliber 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 1077
Skąd: Otwock
Wysłany: 27 Listopad 2011, 01:13   

fura z Włoch

zanim pojedziesz zdobądź vin
_________________
VIN WDB2020281F166477
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=11502
Zakochany od pierwszej przejażdżki
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 27 Listopad 2011, 01:50   

A czemu tylne koło krzywo stoi?
Przedni i tylny zderzak proste jak Quasimodo...
250 z 1999 roku i do tego w manualu? Dziwne...
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
wiewior

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Żywiec
Wysłany: 27 Listopad 2011, 02:04   

caliber, ok rano zdobede! ale gosc jak dzownilem powiedzial ze kupiony w Polskim salonie ze nie byl sprowadzany. Kupiony i do dzisiaj jezdzony w PL. Po czym wnioskujesz ze z wloch (bo oczywiscie mogl mnie oklamac gosc ale to i tak w papierach by wyszlo)

topol, nie widze tego z tym kolem, przedni i zwlaszcza tylny zderzak faktycznie nie gra. a co do tego manuala to nie wystepowala taka wersja?


---

WDB2021281A742669 to jego VIN sprawdzi mi go ktos? bardzo prosze

Prosilem i gosc sprawdzil mi czy gdzies nie cieknie z tego silnika ma oslone silnika i nie widzial go od spodu. Jedyne co powiedzial to to ze gora silnika wyglada mu na sucha ale ze na oslonie zobaczyl ze jest plama czarna i ze nie wie teraz czy to olej czy ropa i mowi ze wg niego to dwie opcje albo uszczelka pod miska olejowa albo z korka od miski olejowej bo twierdzi ze zrobil nim 7tys km i oleju mu nie ubylo, ze nic nie dolewal itd. jakies podejrzenia macie skad to moze leciec? co sprawdzic? jutro tam jade okolo 16-17 moze ktos z kielc nawet z tego forum jest i przylaczylby sie do ogledzin?

pozdrawiam!
_________________
Bartek
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 27 Listopad 2011, 13:45   

Popatrz, tylne koło powinno równo wypełniać nadkole, moim zdaniem jest przesunięte do przodu.

Myślę, że caliber wnioskował na podstawie braku tyłkogrzania przy skórze.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Listopad 2011, 15:18   

Rzeczywiści to koło coś nie halo do końca... Nie wiem, może to przez wysoką zawiechę? Teraz to zgłupiałem. Chyba Topol masz rację :D
Jeśli chodzi o ogólny stan to ładny. W sumie nie za krzywy z przodu, w środku ładny, zadbany, mieszek wymieniany, ale przynajmniej w miare porządnie zrobiony... :) Jak blisko to podjechać obejrzeć można ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
wiewior

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Żywiec
Wysłany: 27 Listopad 2011, 16:01   

topol, widze teraz o co Ci przyjacielu chodzilo ale czy to mozliwe w ogole? skoro mowil ze malo kiedy jezdzil w trasie ale jak juz wyjechal za kielce to 190km/h wyciagnal i mowil ze auto stabilne nie rzucalo kierownica itd a gdyby tak powazne jakies przerobki czy uszkodzenia byly zeby o pare cm kolo tylne przesunelo sie do przodu to to auto by pewnie rzucalo na prawo i lewo przy 50km/h jak myslisz topolku? kurcze zgupialem troche teraz bo gosc naprawde wydaje sie byc starszy i wporzadku. Orientujesz sie moze jak wyglada od strony prawa sytuacja gdyby np. po tygodniu w silniku wyszla powazna usterka albo wlasnie np okazaloby sie ze auto jest skladane z kilku czy to sie jakos nazywalo chyba "rękojma"? ze mozna oddac auto itd? orientujesz sie w tym temacie? Bo chce go ew kupic i jechac od razu do mechanika i na stacje diagnostyczna zeby miec pewne autko.

Camel-, z przodu wydaje sie naprawde ok poza tym ze chyba za szeroka jest szpara miedzy zderzakiem przod a blotnikiem lewym co myslisz? noi razi mnie zderzak tyl ze ta przerwa miedzy klapą bagaznika a zderzakiem jest ewidentnie za duza czy to da sie jakos poprawic? czy to wskazuje tylko na to ze byl np dojechany z tylu i mocowania juz nie sa w dobrej plaszczyznie?

dziekuje topolku i Camel za zainteresowanie i pomoc!!!

to sa zdjecia komory silnika wiedzialem ze beda zle zrobione ale to co mnie interesowalo ze wentylatory i kratki wszystkie sa z przodu wiec jest lepiej niz w polowie tych wystawionych na allegro ktore byly uderzone i powymieniali lampy pasy ale juz cala reszte rzeczy ktore nie sa niezbedne do jazdy auta olewali, ten egzemplarz mam nadzieje jest bezwypadkowy ale to sie na miejscu okaze jutro, wspominal nawet ze lampy przednie sprawdzal ze tak samo nie byl pewny czy kiedykolwiek byl uderzony ale lampy wg VIN'u sie firmą zgadzają, to sa takie szczegoly ale zawsze to cos. tutaj sa zdjecia:


_________________
Bartek
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 27 Listopad 2011, 21:27   

wiewior, wiesz, oszust nie ma tego napisane na czole ;)

a na poważnie, Bartek, jeżeli generalnie autko Ci pasuje ja bym zrobił tak: umawiasz się (najlepiej na piśmie albo przy świadkach) z gościem że jedziecie na przegląd w warsztacie (łącznie z ramą :!: ), jeżeli coś się nie zgadza z tym co on podaje on płaci za przegląd i wedle Twego uznania, albo kontynuujesz temat za stosowny upust ceny albo mówisz gudbaj.Jak mówił prawdę, cóż zapłacić musisz Ty.

Poza wszystkim, ja bym sobie tego odpuścił. To kółko wygląda naprawdę nieciekawie, a to że mówi że leci bez problemu 190... Cóż mówić można wiele... :|

Jeżeli gość jest osobą prywatną, to musiałbyś mu udowodnić, iż wiedział o wadzie i ją zataił przed Tobą. Wtedy albo się z nim dogadasz albo sąd powszechny. Rzecz praktycznie niewykonalna.
Jeżeli autohandel (itp) to masz dużo większe pole manewru, ponieważ profesjonalny pośrednik ma dużo większą odpowiedzialność. Nie tylko odpowiada za to co wiedział i zataił, ale także za to co mógł i powinien wiedzieć jako profesjonalista.
wiewior napisał/a:
to sa zdjecia komory silnika wiedzialem ze beda zle zrobione ale to co mnie interesowalo ze wentylatory i kratki wszystkie sa z przodu wiec jest lepiej niz w polowie tych wystawionych na allegro ktore byly uderzone i powymieniali lampy pasy ale juz cala reszte rzeczy ktore nie sa niezbedne do jazdy auta olewali, ten egzemplarz mam nadzieje jest bezwypadkowy ale to sie na miejscu okaze jutro, wspominal nawet ze lampy przednie sprawdzal ze tak samo nie byl pewny czy kiedykolwiek byl uderzony ale lampy wg VIN'u sie firmą zgadzają, to sa takie szczegoly ale zawsze to cos. tutaj sa zdjecia:




Moim zdaniem uszczelka na lewym reflektorze jest porwana, od błotnika do połowy jest, potem następny kawałek jest na pionowej części reflektora.

A to że marka reflektora się zgadza z VIN, bo w danym momencie tylko 1 firma dostaczała, do FL BOSCH, po FL Valeo. IMHOOC.

Albo mi się wydaje, albo odbojnik maski jest polakierowany na srebrno albo go nie ma w ogóle. To musiałby zweryfikować ktoś kto ma teraz dostęp do W202, wygląd silnika mógłby zweryfikować Łukasz, on ma C250 TD.

Przy srebrnym kolorze ciężko na tak kiepskich zdjęciarz dojrzeć czy śruby pasa przedniego były ruszane.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

Ostatnio zmieniony przez topol 27 Listopad 2011, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 28 Listopad 2011, 00:34   

ja nie wiem o co chodzi bo duzo czytania, ale nie oglądałem tego auta z 1 posta :D
powodzenia w zakupach ;)
jesli jezdziłes SEC to pomysl nad kompressorem nawet z LPG
w mieszanym z przewaga miasta pali ok 12-13 l ;)
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,187 sekundy. Zapytań do SQL: 10