Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: maurycy
5 Styczeń 2012, 22:08
zakup Mercedesa w202
Autor Wiadomość
Tusiek9

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Slask
Wysłany: 5 Styczeń 2012, 18:27   zakup Mercedesa w202

Witam na wstepie chiałbym sie przywitać z użytkownikami forum.Do tej poru jeździłem oplem astrą niestety niedawno silnik zaczoł odmawiać posłuszeństwa tzn odłamek z kolektora wpadł do głowicy zkrzywił prowadnice z zaworem, z racji iz jest to juz stary samochód w dodatku w najuboższej wersji nawet wspomagania niema postanowiłem zmienić samochód. Władając kwotą 8tyś zł zaczołem poszukiwania, no i wpadłem na w202..... szczerze było to jakieś 4 miesiace temu od tej pory nie oglądałem nic innego z ogłoszeń tylko właśnie mesia c 180 w202, jakoś tak zakochałem się :oops: . wkońcu natknołem się na okaz który wpadł mi w oko, jutro prawdopodobnie jadę go oglądać, przebieg Mietka to 199000 jak podaje właściciel zapewne jest to przebieg z 5 lat, ale niech będzie, nie to jest najważniejsze, z wyposażenia auto posiada "Przed sezonem zimowym wymieniony olej,filtry,klocki i tarcze hamulcowe.Co do wyposażenia 2poduszki,ABS,wspomaganie,centralny zamek z domykaniem szyb i szyberdachu,4 elektryczne szyby,podgrzewane lusterka,ksenony,radio z cd i dvd" rozmawiałęm z właścicielem auta przez telefon odrazu powiedział mi że autko było całe prócz dachu lakierowane ponieważ było dośc mocno poobcierane i zaczeły wychodzić ogniska rdzy, wiec niechciał juz robić auta w "łaty" i polakierował całe nadwozie.Dodaje zdjęcia Mercedesa prosze was o ocene chłodnym okiem tego samochodu, dodam że cena jest naprawde jak dla mnie dość atrkakcyjna bo ok 5,5tys zł. czekam na wasze opinie i sugestie przed tym zanim obejże jutro :mb: .























Ostatnio zmieniony przez maurycy 6 Styczeń 2012, 11:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 19:03   

przede wszystkim VIN by się przydał. Poza tym przebieg tego auta to 300tys km w górę. Ale jak zadbany to nie jest to problem.
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
andref 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 907
Skąd: Krosno
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 20:06   

Z zewnatrz sie bardzo ladnie prezentuje. Dobre kolo tez ma. Xenony pewnie z dalekiego wschodu. W srodku kierownica zmeczona, galka z mieszkiem nieoryginalne, fotel kierowcy poprzecierany na boku. Cena atrakcyjna, jedz ogldaj bo ogolnie zle nie wyglada. I ten VIN zalatw....
 
 
Tusiek9

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Slask
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 22:54   

Już po oględzinach, auto naprawdę zadbane widać że lakierowane nie za rogiem u Tadka w warsztacie, idealna powłoka lakieru, brak zapyleń na uszczelkach, czy zacieków wewnątrz drzwi, wnętrze też bardzo zadbane, natomiast jak piszecie, faktyczny przebieg auta będzie dużo większy niż wskazuje licznik kilometrów, kierownica dość mocno powycierana, drążek dźwigni zmiany biegów nie oryginalny, przetarte siedzenie kierowcy no i te ksenony z miejsca do wymiany na zwykłe reflektory, dowód leci przy pierwszej kontroli, nawet soczewki nie zostały założone. Jednak to co wzbudziło moje największe podejrzenie i praktycznie odsunęło mnie od zakupu to lekki wyciek z pod głowicy, zapewne wymiana uszczelki pod głowicą będzie czekała przyszłego nabywce, oraz dość duży luz w układzie kierowniczym, strach ryzyka poniesienia kosztów wymiany maglownicy całkowicie zniesmaczył mi ten samochód. No nic pomimo pierwszego dobrego wrażenia rok samochodu i koszta które musiałbym zainwestować zaraz po jego nabyciu oraz fakt tego że szukam samochodu by zainwestować w dobrą sekwencyjną instalacje gazową a wymiana uszczelki pod głowicą w warsztacie to koszt ok 800zł no i nie znam dokładnych przyczyn luzów w układzie kierowniczym, reasumując koszta samochodu, sekwencji i usunięcia usterek graniczy w kwocie 10tys zł, poszukam w202 w stanie nienagannym z instalacja sekwencyjną lub diesla do którego przekonuje mnie większość rasy męskiej w mojej rodzinie a ja patrząc na ceny NO w naszym kraju jestem przerażony :? w kwocie 8tyś złotych myślę że znajdę coś konkretniejszego w stanie przynajmniej mechanicznie zasługującym na pochwałę. Jeżeli tylko znajdę jakiś konkretny egzemplarz nie za pomne was drodzy użytkownicy :mb: zapytać, jeżeli wam z kolei rzuci się w oczy w202 w cenie do 8tys zł w sekwencji lub dieslu w stanie godnym polecenia z okolic śląska czy też małopolski będę wdzięczny za podesłanie linka w tym temacie.
 
 
andref 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 907
Skąd: Krosno
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 22:57   

No czyli cena jak widac cena nieprzypadkowo atrakcyjna.
 
 
Tusiek9

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Slask
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 18:23   

Przeszukując allegro trafiłem na taki oto egzemplarz http://otomoto.pl/mercede...-C21567072.html Wygląda bardzo przyzwoicie z tym że przebieg śmieszny, ktoś chyba grubo przesadził z kręceniem.Wnętrze wydaje się na naprawdę utrzymane w świetnej kondycji, z tym że jakoś nie chcę automatu, lubię po prostu jazdę ze zwykła skrzynią biegów, to mieszanie, redukcje :) nie wiem czy umiałbym się później odnaleźć w samochodzie ze zwykła manualną skrzynią biegów. Troszkę kilometrów mam do Bolesławca bo ok 300. Nie wiem czy decydować się na podróż żeby obejrzeć go, jakie wasze są pierwsze spostrzeżenia? Jeszcze jedno zdjęcie które przedstawia komorę silnika chyba było robione przed założeniem sekwencji, czy mylę się?
Dzięki za odpowiedzi :)
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 19:12   

Nie podoba mi się. Dużo kilometrów. Nie robi na mnie dobregio wrażenia. Chociaz pod maską wygląda OK. No i chyba sekwencji to to nie ma. Przynajmniej wtrysków nie widze :P
Kojarzy mi się, jakby było dużo roboty nad nim. Od szyberdachu zacząć :P
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 17:17   

sekwencja chyba jest. widać filtr fazy lotnej z czterema wyjściami. stary jak świat. a parownik pewnie z boku chłodnicy na dole.
 
 
 
Tusiek9

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Slask
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 19:19   

Odpuszczę sobie oglądanie go jak już w gazie to dobrej instalacji.
Znalazłem jeszcze coś takiego całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania.No i nie ukrywam za ten rok, wyposażenie i stan dość atrakcyjna cena.
Co wy na to:
http://moto.allegro.pl/me...2040646679.html
 
 
andref 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 907
Skąd: Krosno
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 19:27   

Nie ma klimy... Nie przeszkadza Ci to :?:
 
 
Tusiek9

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Slask
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 20:32   

w zupełności nie przeszkadza, niema upałów przez 8 miesięcy w roku.Nie zwracam wogóle uwagi przy zakupie czy auto posiada klimatyzacje czy nie.
 
 
bejbol 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 149
Skąd: Gdynia/ Norwegia
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 20:40   

Klima to jest dobra rzecz i bardzo przydatna :wink: też kiedyś nie zwracałem na to uwagi ale odkąd mam klimę i ją używam to już nie kupię auta bez niej :D
_________________
C 180 Esprit 96 r kombi
WDB2020781F531809
 
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 20:56   

bejbol napisał/a:
Klima to jest dobra rzecz i bardzo przydatna :wink: też kiedyś nie zwracałem na to uwagi ale odkąd mam klimę i ją używam to już nie kupię auta bez niej :D

coś z nim jest nie tak. według mnie to przedliftowiec; przed małym liftem. ktoś go przerobił na modszego. zobaczcie gdzie i jaki ma przełącznik od podgrzewania szyby tylnej, co się stało z oryginalnym? zamalowane trójkąty. licznik przedliftowy jak i konsola bez poduszki. rocznik 96?
dodatkowo stary typ pompy wspomagania, i pompy ABS to jest rocznik conajwyzej połowa 1995
+ według mnie zwykły gaz przerobiony na sekwencję.
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 22:04   

Spokojnie, to tylko C-klasa ze stycznia-lutego 1996 roku, z nieźle uderzonym przodem, założoną deską starego typu, z wymienionymi tylnymi kloszami, z obklejonymi guzikami mięzy pokrętłami nawiewu, z wygiętym Y pod maską kończąc na fatalnie złożonym przodzie.
Poza tym spoko - jechać oglądać :lol: :lol:

Polofix, masz oko z tym licznikiem. Ale sztrucel. Broń boże nie jechać oglądać, nawet jakby ktoś żartu nie zrozumiał.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Tusiek9

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Slask
Wysłany: 8 Styczeń 2012, 22:34   

Ufff Jak to dobrze że jest takie forum i są ludzie którzy znają się na tych samochodach :) Dzięki ;) Dla mnie był to ładny samochód nie znam się na Mercedesach i takie szczegóły jak wypatrzyliście to bardzo dużo. Może jest ktoś z okolic Katowic i byłby na tyle pomocny (oczywiście nie za darmo) by podjechać w razie czego, gdy znajdę już coś konkretniejszego i obejrzeć to fachowym okiem? Co do klimatyzacji to miałem już w posiadaniu samochód z klimą i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić że nie jest ona mi potrzebna do podróżowania po Polsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,143 sekundy. Zapytań do SQL: 11