Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Lipiec 2012, 20:20
Słabo działający nawiew
Autor Wiadomość
map8 
C180 Esprit '98

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Maj 2007, 23:52   

Filtr taki wymienia się raz w roku lub co 15 tys. km. Jeśli ktoś jeździ polnymi drogami, można częściej :)
 
 
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 17:40   słabo dmucha, głośno huczy

Witam,

powiedzcie mi jak to jest u was z nawiewem. Mam klimatronic, nawet jak nastawie na maksa i dam wylot powietrza na siebie to malo co dmucha (jak przyłożę rękę do kratki to czuc nieiwelki powiew powietrza). Dodam że dmuchawa buczy strasznie głośno ale efektów nie ma. Filtr przeciwpyłkowy wymieniony.

Czy to normalne w Mercu? W moich poprzednich autach, przy dmuchawie na maksa to aż włosy układało :)

Poprzedni właściciel powiedział mi że Merce tak mają, ale cos nie chce mis ie wierzyć...
W dodatku jak ustawie temp na np. 22 to rzadko kiedy uda sie otrzymać choćby zbliżoną temp w kabinie.
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 18:45   

raafe napisał/a:
W moich poprzednich autach, przy dmuchawie na maksa to aż włosy układało
w mercu rozwiewa :mrgreen:
raafe napisał/a:
Poprzedni właściciel powiedział mi że Merce tak mają
bzdura, a zadam może głupie pytanie, czy kratki masz otwarte? Może być coś z klapkami u Ciebie namieszane, albo cały czas masz obieg zamknięty skoro nie nagrzewa się wnętrze. Poszukaj w archiwum na temat obiegu zamkniętego.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 22:30   

Adaśko napisał/a:
raafe napisał/a:
W moich poprzednich autach, przy dmuchawie na maksa to aż włosy układało
w mercu rozwiewa :mrgreen:
raafe napisał/a:
Poprzedni właściciel powiedział mi że Merce tak mają
bzdura, a zadam może głupie pytanie, czy kratki masz otwarte? Może być coś z klapkami u Ciebie namieszane, albo cały czas masz obieg zamknięty skoro nie nagrzewa się wnętrze. Poszukaj w archiwum na temat obiegu zamkniętego.



oczywiście że kratki są otwarte. Dmuchawa reaguje na zmianę biegów ale prawie nie ma róznicy w predkości wydobywającego się powietrza. Tak jakby było coś zatkane. Jutro sprawdze jak się ma sprawa pod schowkiem. A swoją drogą, u was tez dmuchawa tak głośno pracuje na wyższych biegach? Czasem radia nie słychac:)
 
 
pip 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 479
Skąd: W-wa
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 23:21   

jak bym wymieniał filtr co roku to albo nie miał bym klimy albo słabe ogrzewanie,
mój ze względu na polne wiejskie drogi, przebieg 40-50 tys rocznie min. 2 razy w roku wymieniam.
bo tak jak koledzy cytują na 5 dmucha jak na 2 - i w lecie klima nigdy nie da rady schłodzić kabiny, a w zimę długo się nagrzewa.
teraz nawet w największe upały aby w środku było 20 st. dmuchawa chodziła na 2-3 (czarne szyby pomagają), przed zmianą nie dawało rady na 5

pierwsze co wywalić filtr i sprawdzić różnicę :-)
drugi krok - kupić nowy filtr.
_________________
W202 DT T 250 Automat '97 ellegance
 
 
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Wrzesień 2010, 15:31   

Witam ponownie,

nareszcie znalazłem trochę czasu żeby zajrzeć do nawiewu. Więc tak, jak wyjąłem filtr i włozylem rękę w to miejsce, czuc jak mocno wieje. Niestety po zakmnięciu pokrywy (bez filtra) sytuacja nie uległa zmianie. Dalej nie leci powietrze z kratek. Ewidentnie coś blokuje przepływ. Kratki oczywiście sa otwarte, pokrętno do otwierania działa. Co to może być? sa tam jakieś zapadki, czy zawory? może jakiś nie działać?

[ Dodano: 8 Wrzesień 2010, 17:56 ]
dodam jeszcze, że cały czas leci mi zimne powietrze na nogi co jest mało przyjemne...zastanawiam się czy można rozebrać ten cały układ nadmuchu, czy to będzie skomplikowana operacja? Pewnie nie obejdzie sie bez demontażu deski rozdzielczej....
 
 
pavlik 
ex W124 W202 C220 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lipiec 2011, 09:06   

A czy w w202 220D z 96r jest filtr kabinowy :?:
_________________
Przedni napęd jest dla dziewczynek 8)
 
 
gammbler 

Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 5 Sierpień 2011, 00:06   

raafe napisał/a:
Witam ponownie,

nareszcie znalazłem trochę czasu żeby zajrzeć do nawiewu. Więc tak, jak wyjąłem filtr i włozylem rękę w to miejsce, czuc jak mocno wieje. Niestety po zakmnięciu pokrywy (bez filtra) sytuacja nie uległa zmianie. Dalej nie leci powietrze z kratek. Ewidentnie coś blokuje przepływ. Kratki oczywiście sa otwarte, pokrętno do otwierania działa. Co to może być? sa tam jakieś zapadki, czy zawory? może jakiś nie działać?


Odgrzeję kotleta. Mam identyczny problem. Niestety nie znalazłem rozwiązania na tym forum. Wielokrotnie, w wielu tematach jest mowa o wymianie filtru przeciwpyłkowego. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem pół roku temu. Problem wtedy się rozwiązał, wreszcie zaczęło wiać.

Niestety po paru tygodniach systematycznie siła wiatru malała. Dzisiaj wyjąłem filtr kabinowy całkowicie, zamknąłem zaślepkę żeby powietrze nie ulatywało, pokrętło na 5, a tu nic się nie zmienia - wiaterek słabiutki, chociaż wiatraczek chodzi jak miło.
Zdjąłem jeszcze te wszystkie plastiki spod szyby, żeby wyczyścić od liści itd. przy okazji.

Problemu jednak cały czas nie rozwiązałem. Dlaczego pól roku temu wystarczyło, że wymieniłem filtr kabinowy, a teraz nawet bez filtra słabo wieje? Musiało się popsuć coś jeszcze. Jakby wiatr nie przedostawał się w całej swej sile do nawiewów. Pomimo, że w zależności od położenia pokrętła, zmienia się kierunek (góra, dół, szyby).
_________________
Mercedes W202, 2.2D, 1995r., 95KM
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Sierpień 2011, 16:18   

Czyli mówisz, że kręcisz pokrętłem od kierunku nawiewu i nic się nie zmienia? A przytykałeś rączki do wszystkich kratek w aucie i wszędzie nie chce wiać?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
sazian

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 85
Skąd: się biorą dzieci ;)
Wysłany: 9 Sierpień 2011, 17:39   

wyjmij filtr pyłkowy i zostaw otwartą "dziurę", uruchom nawiew i sprawdź czy dziurą wieje - będziesz wiedział w której "połowie układu" jest problem

jeśli wieje dobrze to pewnie coś za filtr przeleciało, jeśli słabo to mogły się np. łopatki w wiatraku połamać
_________________
http://chomikuj.pl/sazian/Mercedes
 
 
gammbler 

Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 10 Sierpień 2011, 22:37   

Wieje dziurą wieje, więc wiatrak jest ok. Słaby nawiew jest przez wszystkie kratki. Może rzeczywiście coś wleciało dalej i teraz blokuje nawiew. Sprawdzę to przy czasie, chociaż nie bardzie wiem jak mogło się tam dostać, skoro nie wyciągałem filtra przeciwpyłkowego wcześniej. Sprawdzić jednak nie zaszkodzi.

Odpiszę jak sprawdzę co i jak. To naprawdę dziwna sytuacja, bo pół roku temu miałem podobnie i wystarczyło wymienić filtr, co wtedy uczyniłem i pomogło.
_________________
Mercedes W202, 2.2D, 1995r., 95KM
 
 
dobermannn


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Sierpień 2011, 10:16   

To i ja się podłączę.

U mnie problem polega na tym, że z nawiewów centralnych leci tylko tylko lekki strumyczek powietrza. Nieraz słychać takjakby coś się przestawiło (klapka ???) i zaczyna wiać normalnie i mocno. i jeszcze jeden dziwny objaw to taki że leci z nich tylko zimne powietrze. Jak ustawie na ogrzewanie sytuacja się nie zmienia. Wszędzie leci ciepłe a z nawiewów centralnych zimne.

Szto eto ??
_________________
Mercedes C200 "Czarna Perła" - Szlachetny i wykwintny rocznik `94
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15094
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15741
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Sierpień 2011, 11:57   

dobermannn napisał/a:
i jeszcze jeden dziwny objaw to taki że leci z nich tylko zimne powietrze.

Centralne w wersji bez klimy mogą dmuchać tylko niepodgrzanym powietrzem. Od dawnych dziejów tak jest robione w Mercedesie, chociaż ze względu, że ostatnio klima jest w standardzie to już tak nie jest.
A czemu tak jest? Ja mam pewien pomysł :mrgreen:
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
dobermannn


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Sierpień 2011, 20:31   

a u mnie klima jest. Manualna to fakt ale zawsze jakaś schładzarka :D
A to że nieraz nie dmucha w ogóle przez nawiewy centralne ???
_________________
Mercedes C200 "Czarna Perła" - Szlachetny i wykwintny rocznik `94
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15094
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15741
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 21:15   

gammbler napisał/a:
Jakby wiatr nie przedostawał się w całej swej sile do nawiewów. Pomimo, że w zależności od położenia pokrętła, zmienia się kierunek (góra, dół, szyby).
Camel- napisał/a:
Czyli mówisz, że kręcisz pokrętłem od kierunku nawiewu i nic się nie zmienia?


Jeżeli ktoś wcześniej wyjmował panel klimy/ogrzewania to mógł nie tracić w gniazda bolców sterujących. Stąd kręcenie kierunkiem nawiewu nic nie daje.
Równoległą teorią jest wydostawanie się powietrza na zewnątrz układu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,165 sekundy. Zapytań do SQL: 10