Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o opinię [W202 2.5 TD]
Autor Wiadomość
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 11 Październik 2012, 03:16   Prośba o opinię [W202 2.5 TD]

Witam ;-)

Ponieważ udało mi się przekonać drugą połówkę na zakup Mercedesa, wstępnie wybór padł na w124 z czasem rozszerzony do W201/202, a teraz przyszedł czas na przeglądanie co tam wielki świat ma do zaoferowania.

Zacznę może od sprecyzowania czego szukam:

(dwa poniższe punkty są nienaruszalne, kosztem każdego kolejnego muszą zostać spełnione ;-)
- bezwypadkowy (mam tutaj na myśli dzwon po którym ktoś kleił z dwóch samochodów jeden, wiadomo że 20. letni samochód swoje przeszedł, że mógł mieć przygody, ale z racji tego że do samochodu mam zamiar wsadzić 3. letnią córkę, chcę jej zapewnić tyle bezpieczeństwa ile mi się uda)
- powiązane bezpośrednio z pkt 1. musi być kombi ;-)

cała reszta to tylko i wyłącznie mniejsze lub większe zachcianki ;-)
- lubię diesle, lubię ich warkot, podoba mi się elastyczność, więc preferowana jednostka to diesel
- słyszałem że Mercedes jest dobrym początkiem jeśli chodzi o skrzynie automatyczne, więc chętnie spróbuję
- nie chcę wydać na samochód więcej niż 8k (przy czym ta granica w wypadku znalezienia czegoś naprawdę wartego uwagi zostanie pewnie przesunięta, ale margines jest już niewielki)


To tyle w kwestii myślenia życzeniowego (bo życie i tak po swojemu to pewnie ułoży i nijak nie spojrzy na to co ja bym tam chciał ;-) )


a teraz pytanie: czy ktoś zechce okiem rzucić na ogłoszenie pod adresem http://moto.allegro.pl/me...2679936589.html bo moje pojęcie o samochodach jest takie, że wiem że mi się podoba, ale nic więcej o nim powiedzieć nie potrafię ;-D
 
 
Abdul 


Pomógł: 195 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3895
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Październik 2012, 10:00   

Cześć allchemic, może mało optymistycznie zacznę ale patrząc na wymogi będzie... mówiąc krótko ciężko, ale nie zniechęcajmy się bo na pewno uda się znaleźć jakiś kompromis ;)

2,5 TD do oszczędnych nie należy co już wielokrotnie przewijało się przez forum - czy przy dzisiejszych cenach ropy brałeś to pod uwagę? ;)

Druga sprawa - kwota jaką masz do przeznaczenia - przeczytaj inne wątki w tym dziale a przekonasz się jak dokładnie jest z szukaniem - żeby Cię nie czarować, sam rzuć okiem :)

Trzecia sprawa - VIN - dzwoń do sprzedającego, żeby podesłał Ci VIN i lepsze zdjęcia, bo po tych, bardzo niewiele widać, na moje oko maska leży krzywo... ale tak jak mówiłem, zdjęcia bardzo kiepskie ;)
_________________
EX: W202 C180 Esprit '96 WDB2020181A395981
Mój Czesiek

EX: E39 3.0iA Touring '00 GV40725
Mój Batmobil

S211 E320 4-matic '04 WDB2112821X123497
Mój Lord

 Pomogłem?
 
 
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 11 Październik 2012, 10:49   

Abdul napisał/a:
Cześć allchemic, może mało optymistycznie zacznę ale patrząc na wymogi będzie... mówiąc krótko ciężko, ale nie zniechęcajmy się bo na pewno uda się znaleźć jakiś kompromis ;)


Pewnie że będzie, ale tak to już chyba jest że jak się zaczyna szukać to nawet kolor ma się ustalony ;-D Wymogiem jednak są dwa pierwsze punkty, reszta jest do dopasowania ;-) Reszta wynika tylko z mniej lub bardziej naiwnego myślenia życzeniowego, lub wyobrażenia "takiego chcę" ale zdaję sobie z tego sprawę i mam nadzieję że z czasem się to wszystko wyklaruje ;-D

Abdul napisał/a:
2,5 TD do oszczędnych nie należy co już wielokrotnie przewijało się przez forum - czy przy dzisiejszych cenach ropy brałeś to pod uwagę? ;)


Rozumiem, kieruje mną trochę pokrętna logika chyba: większy silnik musi się mniej namęczyć przy napędzaniu takiego samochodu, tak jak mówisz jest też bardziej paliwożerny, ale to często przekłada się na to że kierowca ma jakby lżejszą nogę (albo lżejszy portfel ;-) ). Zdaję sobie sprawę że istnieje linia na której spotyka się pojemność[moc]/ekonomia (czyli miejsce gdzie kolejne cm3 nie dodają już na tyle dużo mocy żeby usprawiedliwić ich apetyt), ale jako kompletny laik nie mam pojęcia gdzie taka granica leży w tych silnikach, a jestem na etapie "im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie".

Abdul napisał/a:
Druga sprawa - kwota jaką masz do przeznaczenia - przeczytaj inne wątki w tym dziale a przekonasz się jak dokładnie jest z szukaniem - żeby Cię nie czarować, sam rzuć okiem :)


Oj, tutaj niestety jakiekolwiek negocjacje będą ciężkie, ale nie niemożliwe. Staram się mieć na uwadze to, że "samochód nie wymaga żadnego wkładu finansowego" to takie mistyczne zwierze którego od dawna nikt nie widział ;-) )

Abdul napisał/a:
Trzecia sprawa - VIN - dzwoń do sprzedającego, żeby podesłał Ci VIN i lepsze zdjęcia, bo po tych, bardzo niewiele widać, na moje oko maska leży krzywo... ale tak jak mówiłem, zdjęcia bardzo kiepskie ;)


Kiepskie, kiepskie. Na dodatek brak zdjęć środka. Maila z prośbą o szczegóły napisałem do właściciela zanim napisałem tutaj.
 
 
Batman

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 72
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 12 Październik 2012, 11:47   

Kup lepiej w tych pieniądzach zadbane w124
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 12 Październik 2012, 11:56   

allchemic, jeśli diesel to moim skromnym zdaniem 2.2 CDI, będzie o wiele oszczędniejszy. Już nie chodzi o samą pojemność bo to raptem "szklanka" różnicy ale silnik z innej epoki :) Poczytaj posty o spalaniu 2.5 TD
co do ceny to zakup nie jest niemożliwy, ale gdybyś przesunął górna granice w okolice nawet 9-10K znacznie zmieniło by to postać rzeczy.
Batman, w202 oferuje znacznie większy poziom bezpieczeństwa. A w tym przypadku to raczej priorytet :)
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 12 Październik 2012, 12:09   

http://otomoto.pl/mercede...-C26301616.html można by poprosić o wiecej fot.
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 12 Październik 2012, 19:08   

Batman napisał/a:
Kup lepiej w tych pieniądzach zadbane w124

TraczU napisał/a:
Batman, w202 oferuje znacznie większy poziom bezpieczeństwa. A w tym przypadku to raczej priorytet


Poszukiwania zaczęły się od W124, nadal zresztą poszukuję, ale zostały rozszerzone do w202 właśnie przez to że konstrukcja jest młodsza.

TraczU napisał/a:
o do ceny to zakup nie jest niemożliwy, ale gdybyś przesunął górna granice w okolice nawet 9-10K znacznie zmieniło by to postać rzeczy.


Właśnie na taką okoliczność staram się tej granicy nie przesuwać. Pisząc że limit to 8k dostałem link do samochodu za 9.2k. I taką kwotę jestem w stanie zapłacić. Pisząc natomiast że mam 10 dostał bym pewnie link do oferty za 12, samochód by mi się podobał, ale nie było by mnie na niego stać ;-) Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;-)

TraczU napisał/a:
można by poprosić o wiecej fot.


Dzwoniłem kilka minut temu, ale właściciel akurat balował. Stwierdził że VIN podać nie może bo kradną ;-) i żebym zadzwonił jutro ;-)
 
 
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 13 Październik 2012, 01:36   

http://moto.allegro.pl/me...2706169287.html

może ktoś zna/widział/wie coś na jego temat? ;-) Jest do czego się przyczepić?
w razie czego o zdjęcia których miejsc prosić żeby wyeliminować te całkowicie zajechane?
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 13 Październik 2012, 09:43   

C180 z przebiegiem 236 tys. po generalnym remoncie silnika? Oczywiście nie można tego uznać za generalny remont.

Cytat:
Auto posiadam już około 3 Lat i przez te lata ani razu mnie nie zawiódł.Gdy go kupiłem Zrobiłem Generalny remont silnika mianowicie:
-uszczelniacz trzonka zaworów
-Pierścienie tłokowe
-Uszczelka głowicy
-panewki korbowodowe
-uszczelki kolektora
-uszczelki pokrywy zaworów
-śruby głowicy

IMO albo silnik miał minium 500-600 tys. albo ktoś gościa nieźle naciągnął. Zakładając, że przebieg jest oryginalny i nawet że robił 10 tys. rocznie, to przy 200 tyś. 3 lata temu był robiony niepotrzebny zakres napraw: panewki, pierścienie. Te silniki żyją dużo dłużej, więc albo poprzednio był źle eksploatowany, albo kilometry ma zdjęte. Ja obstawiam jedno i drugie :wink:
Poza tym spójrz na pedały: hamulca ma widoczne przytarcie, a sprzęgła (którego się częściej używa) nie ma, więc był wymieniony już.
Blacharka: przedni prawy błotnik przy zderzaku i tylna klapa przy listwie nad rejestracją widać burchle, a na pewno będzie tego więcej. Ogranicznik strzela, bo trzeba go dokręcić, jak jeszcze nie pękł, fotel to wiadomo od kilometrów się przetarł, w bagażniku jakiś syf się wylał. Prawy przód maska z błotnikiem nie gra i tylne prawe drzwi też słabo z błotnikiem pasują.
Auto do powiedzmy "dopieszczenia" :wink: .
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 13 Październik 2012, 11:54   

TraczU napisał/a:
http://otomoto.pl/mercedes-benz-c-220-elegance-tiptronic-warszawa-C26301616.html można by poprosić o wiecej fot.


Niestety, o ile samochód wygląda ładnie, o tyle kontakt jest raczej utrudniony ;-) Samochód jest zdecydowanie poza zasięgiem "popołudniowej wycieczki" jak dla mnie, na oględziny musiał bym dojechać ze śląska, a to za daleko na wycieczkę na podstawie kilku zdjęć.
 
 
Greg_G 
The Best or Nothing.


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1636
Skąd: lubelskie
Wysłany: 13 Październik 2012, 13:21   

allchemic, Jeżeli tak lubisz diesla, i w miarę normalnie jeździsz to 2.5 TD- 8L ON i po sprawie. Mi ok 7 L . Ostatnie spalanie to 7.14L/100km- Po Lublinie, w korkach gdzie często silnik nie zdarzy się zagrzać i trochę trasy gdzie na pewno nie jadę 80km/h. Widzę, że mieszkasz w mniejszej miejscowości, więc raczej warszawskie spalanie które prezentuje Łukasz Ci nie grozi:) Poza tym ceny ON są jakie są, ale sami wiecie jak jest z ON...
_________________
W211 E320 CDI V6 FL Avantgarde Kombilimousine Sports Package
 
 
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 13 Październik 2012, 13:43   

Greg_G, dzięki za radę, wezmę pod uwagę ;-) Masz oczywiście rację, w chwili obecnej mieszkam bez mała na wsi ;-D Jazda w centrum raczej mi się nie zdarza.

Żeby uściślić: budżet przeznaczony na samochód to 12k i jest to nienaruszalna kwota w której musi się znaleźć wszystko co jest wymagane żeby samochód wyjechał na drogę. Jeśli do tego pułapu cenowego uda się coś znaleźć, to super.

Skoro mowa o 2.5 TD, może ktoś widziałe tego? http://moto.allegro.pl/2-...2681156548.html

Wiem że zastanawianie się nad przebiegiem nie ma sensu, ale małżonka po obejrzeniu wszystkich zdjęć, stwierdziła że jest za ładny. Wątpliwości budzą też niemieckie blachy.

albo to: http://otomoto.pl/mercede...-C26019514.html
nie mieści się w kategorii "blisko jest, można podjechać" ale może jest szansa żeby ktoś z forum podjechał ;-) No i to raczej z ten kategorii "tanio, za tanio"
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 13 Październik 2012, 18:41   

allchemic napisał/a:
Skoro mowa o 2.5 TD, może ktoś widziałe tego? http://moto.allegro.pl/2-...2681156548.html

Widać z daleka, że zdjęcia robił zawodowy fotograf, więc w rzeczywistości auto wygląda gorzej... A ten przebieg 170tys km? To chyba jakiś żart- po kierownicy idać, że spokojnie podchodzi pod 400 tys km :wink:
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
allchemic

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Dobieszowice
Wysłany: 13 Październik 2012, 19:28   

perzu126, na to bym szczerze mówiąc nie wpadł ;-D Wracam do szukania ;-)

Wygrzebałem jeszcze http://moto.allegro.pl/me...2713068796.html
 
 
Cichyy 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 353
Skąd: z Krakowa
Wysłany: 13 Październik 2012, 21:05   

Greg_G zapominasz, że nie wszyscy jesteśmy LuLkami z dostępem do taniego ON :-p
_________________

1.8 Esprit 1997 / WDB2020181A608100
ex 220 D Esprit 1995 / WDB2021211A230691
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,078 sekundy. Zapytań do SQL: 6