Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
podświetlenie w regulacji nawiewu
Autor Wiadomość
Wojtek 
C180 Esprit

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 14
Skąd: Konin
Wysłany: 19 Luty 2006, 21:35   podświetlenie w regulacji nawiewu

Witam wszytskich. Wczoraj umiechnięty i zadowolony wsiadam wieczorkiem do swojego auta i po wlaczeniu swiatel okazuje sie ze nie mam z prawej strony podswietlenia regulacji nawiewu i temperatury (cieplo-zimno). Rozumiem ze sie zaroweczki spaliły. nie bardzo wiem jak sie to tego zabrac. moze ktos poradzi jak to naprawic. jak wogole dostac się do tego podswietlenia? Dzieki za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19 Luty 2006, 22:03   

Witam nowego uzytkownika.
Na początek jeszcze bym prosił o podanie w stropce (podpisie) danych Twojego mercedesa np. c250 TD 1997. Pozwoli na sprawniejsze udzielanie odpowiedzi.
Co do podswietlenia to czasem potrafi przestać działać, a w momencie rozbierania zacząć świecić. Zerknij też na bezpieczniki-nie wiem który i za co odpowiada, ale może właśnie to one broją.
Jesli już chcesz rozbierać to chyba musisz odkręcić 2 śruby mocujące panel od dołu przy popielniczce, dwie schowane w kratkach nawiewu środkowego i go wymontować i o ile pamietam to wszystko. Kratki mają jeszcze od gory zaciski. Uważaj z wyciąganiem zestawu pokręteł bo pozniej trudno jest wsadzić wodziki od regulacji kierunku nawiewu. Sam panel środkowy schodzi dość łatwo. Jak bedzie potrzeba, to mam gdzieś schemat :)

Pozdrawiam i powodzenia
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 19 Luty 2006, 23:18   Re: podświetlenie w regulacji nawiewu

Wojtek napisał/a:
Witam wszytskich. Wczoraj umiechnięty i zadowolony wsiadam wieczorkiem do swojego auta i po wlaczeniu swiatel okazuje sie ze nie mam z prawej strony podswietlenia regulacji nawiewu i temperatury (cieplo-zimno). Rozumiem ze sie zaroweczki spaliły. nie bardzo wiem jak sie to tego zabrac. moze ktos poradzi jak to naprawic. jak wogole dostac się do tego podswietlenia? Dzieki za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam



Tutaj fajnie opisane i rozrysowane
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Wojtek 
C180 Esprit

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 14
Skąd: Konin
Wysłany: 19 Luty 2006, 23:26   

Dzieki wielkie. Wszystkie rady biore sobie do serca i jutro startuje z wymianą podswietlenia. Mam nadzieje że tak jak mówi kolega Lukas zanim to zdąże rozebrac do końca do zacznie swiecić, ale z moim szcześciem to wątpie. Jak bedzie po wszystkim to na pewno napisze jak było.
_________________
C180 95r. LPG
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20 Luty 2006, 10:11   Re: podświetlenie w regulacji nawiewu

Cytat:
Tutaj fajnie opisane i rozrysowane


Racja-to mnie się coś powaliło. Dlatego, że przy okazji zdejmowania panelu, zdejmowałem tez kratki.
Pozdrawiam i przepraszam za pomyłkę :oops:
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Wojtek 
C180 Esprit

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 14
Skąd: Konin
Wysłany: 20 Luty 2006, 22:16   

Witam. Koledzy mili, cała akcja wyjecia żarówki podświetlenia kierunku nawiewu trwała niespełna 5min. Popatrzyłem na to wszystko, i najpierw sciagnalem pokretlo (poszło lekko), nastepnie po prawej stronie jest taka mal biala czesc plastikowa którą delikatnie sciagnalem i juz patrzy na mnie zaroweczka podswietlenia ktora płaskoszczypami sobie spokojnie szarpłem. Faktycznie zarówka byla spalona, jutro jade po nowa:D
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
C180 95r. LPG
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20 Luty 2006, 23:12   

Człek cale życie sie uczy. Mamy kolejne doświadczenie. Warto takie drobiazgi gdzieś spisywać.
Pozdrawiam i gratuluje.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 21 Luty 2006, 14:02   

Dobre do tej wymiany są szcypce wędkarskie, którymi bez problemu wymienia się wszystkie żaróweczki w 202 kach.
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 7 Czerwiec 2006, 21:45   

Też wymienilem ta zarowke tydzien temu ale nie znalazlem takej jak byla od nowosci czyli szklana banka + oslonka pcv wiec zalozylem "zwykla" cala szklana tez ma 12V 1,2W i swieci dobrze.
 
 
 
Adis 
C220D '97


Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 20
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 7 Czerwiec 2006, 22:45   

i mnie to spotkało i założyłem pchełki i też jest super :D :mb:
 
 
 
Gość

Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 03:19   

witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem i zarazem szczesliwym uzytkownikiem c180 :)

wiem ze to stary post ale nie chce zakladac nowego.

mam taki problem, ze u mnie podswietlenie nawiewu dziala tak: jak jest wlaczona stacyjka to miga, a jak wlacze tez swiatla to robi sie ciemnia. Czerwona dioda od wewnetrznego obiegu miga jak sie trzyma klawisz i nigdy nie swieci caly czas (obieg wewnetrzny nie dziala). Nie da sie tez "przyciszyc" ogrzewania, jak silnik cieply to w aucie tez....

prosze o wszelkie sugestie i pomysly

moje auto: c180 1995r. bez klimy, automat

pozdrawiam
 
 
xanti6 

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 33
Skąd: Szczecin/Trzebiatów
Wysłany: 13 Styczeń 2008, 19:18   

Witam, wczoraj spaliła mi sie zaróweczka od nawiewu, wyjałem ją, lecz mam problem z dostaniem jej w sklepach, piszecie że wstawiacie jakies inne żarówki możecie naświetlic mi to troche
 
 
 
mikrofon1 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 88
Skąd: Brzozowica Duża
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 13:31   

xanti1 to jest taka zaroweczka cala przezroczysta, nie ma plastikowego konca, ale pasuje na 100%!! sam robilem to 2tyg temu, bez problemu, dostaniesz ja w praktycznie kazdym sklepie motoryzacyjnym.pozdro
_________________
miecio W202 2.2D '95r
 
 
 
interiaPL11 
tylko gwiazda

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 21
Skąd: małopolska
Wysłany: 18 Styczeń 2008, 00:38   

xanti6 zrób tak jak kolega mówi.kup zwykłą bez obudowy.ja kupiłem w obudowie i kosztowała ponad 5 zeta.chyba 10 razy droższa od zwykłej :!:
_________________
W123 200D
W123 200D automat
W123 240D
W123 300D
W202 C180 Esprit
i jeszcze kilka innych pseudo aut o których chcę zapomnieć:)
 
 
 
schaffer 

Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 13 Sierpień 2008, 14:26   Wznowienie tematu

Wrzucaliście link dot. podświetlenia, czy można prosić jakieś inne źródło, bo link nieaktualny.

Mam problem, nie działa mi podświetlenie klimy (klimatronic, w202, rocznik 1996 C200 kompr).
Pytanie i prosba o pomoc, jak sie za to zabrać.

Z góry ogromne dzięki...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,131 sekundy. Zapytań do SQL: 10