Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 23:26
Czujnik temperatury zasysanego powietrza
Autor Wiadomość
przemaspolll 
przemaspolll

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Maj 2007, 20:26   Czujnik temperatury zasysanego powietrza

jaka jest jego rola? czy jego brak ma jakieś negatywne skutki? jeśli tak,to jakie?? dziękuję i pozdrawiam.
_________________
W202 C250 Esprit
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 10 Maj 2007, 20:39   

""
Ostatnio zmieniony przez przemaspoll 10 Maj 2007, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 10 Maj 2007, 20:43   

to ja tak [OT] ...Przemaspoll skąd bierzesz takie informację? Gdzie można je dostać i w jakim języku?
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 10 Maj 2007, 20:45   

Czujnik temperatury zasysanego powietrza

"Funkcja:
czujnik ten znajduje się w układach zasysających silnika i rejestruje temperaturę powietrza. Zarejestrowana wartość wykorzystywana jest w systemie sterowania pracą silnika jako wielkość korygująca.

Możliwe przyczyny awarii:

Wewnętrzne zwarcia
Przerwy przewodów
Zwarcie na przewodach
Uszkodzenie mechaniczne
Zabrudzona końcówka czujnika
Symptomami kłopotów mogą być:

Problemy z rozruchem
Zapisywanie kodu usterki
Zapalenie się lampki kontrolnej silnika
Mniejsza moc silnika
Zwiększone zużycie paliwa
Diagnostyka:

Odczyt zapisu pamięci błędów
Kontrola elektrycznego przyłącza przewodów czujnika, wtyczki i czujnika (pod kątem połączenia, pęknięcia i korozji)
Pomiar rezystancji"


pozdrawiam
 
 
przemaspolll 
przemaspolll

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Maj 2007, 23:22   

może ktoś mi napisać w które miejsce ma być podłączony ten czujnik?? dziękuję.
_________________
W202 C250 Esprit
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 11 Maj 2007, 23:58   

"czujnik przeważnie znajduje się w przepływomierzu w środku lub w rurze dolotowej"

pozdrawiam
 
 
przemaspolll 
przemaspolll

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2007, 00:04   

przemaspoll.w Twoim mercedesie gdzie się znajduje taki czujnik? a może,Ty nie masz Mercedesa?? nie pytałem gdzie się znajduje taki czujnik,bo ja dobrze wiem gdzie go szukać,tylko pytałem gdzie ma być podłączony,ale dziękuję Ci za Twoją troskę.
_________________
W202 C250 Esprit
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2007, 00:21   

Zespół wtryskowy zamontowany na kolektorze dolotowym zawiera wtryskiwacz paliwa, regulator ciśnienia paliwa oraz zespół czujników. Pomiędzy zespołem wtryskowym a kolektorem dolotowym znajduje się podkładka izolacyjna wykonana z tworzywa lub gumowo - metalowa. W górnej części zespołu wtryskowego znajdują się: wtryskiwacz, czujnik temperatury zasysanego powietrza i regulator ciśnienia paliwa, którego zadaniem jest utrzymywanie stałego ciśnienia wtrysku. I tam go musisz zamontować. :mrgreen:

pozdrawiam
 
 
przemaspolll 
przemaspolll

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2007, 17:06   

Chyba nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz,zresztą kopiujesz całe fragmenty z artykułów których jest masa w necie. Widzę,że forum Ci się spodobało,jak kupisz sobie :mb: to też założysz swoje konto i nie będziesz musiał logować się na kradzionym.
_________________
W202 C250 Esprit
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2007, 18:57   

Popieram przemaspolll, jak to odczyta admin to niech zrobi z tym porządek a nie jakiś obcy kolo śmiga na czyimś nicku a tak po za tym to widać że taki ktoś nie ma ikry aby założyć swoje konto może się czegoś boi a może dopiero powinien się bać?
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2007, 19:09   

Radze spojrzeć na datę założenia konta zamiast oskarżać kogoś o kradzież. Jak można ukraść czyjeś konto skoro logujesz się na hasło. Dziwi mnie ten sam login. To tak jakby ktoś nie miał pomysłu na swój. Oczywiście, że cytuje artykuły. A może je sobie również przywłaszczam? Pozdrawiam wszystkich posiadaczy :mb:
 
 
przemaspolll 
przemaspolll

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2007, 20:18   

przemaspoll.oskarżam Cię o kradzież konta i nie mało tego!! Twierdzę,że jesteś złodziej!! sukcesów Ci życzę złodziejaszku.
_________________
W202 C250 Esprit
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Maj 2007, 16:30   

przemaspoll, piszesz że jestes ze Szczecina no to może podasz nazwe lokali jakie się znajdują na Wałach Chrobrego tak aby potwierdzić twoją wersje. Podpowiem ci tylko ze sa trzy
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Gość

Wysłany: 13 Maj 2007, 17:55   

ja wiem a jestem z poznania. columbus colorado chrobry. jest na necie bardzo latwe do odszukania. nawet jak ktos nie byl. a ja bylem :D .tylko czy od tego sluzy forum :mb: ?
 
 
marcin_kasia
Maximus

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 107
Skąd: Elbląg
Wysłany: 12 Październik 2010, 21:33   

Witam
Powiedzcie mi proszę czy przy uszkodzonym czujniku temperatury powietrza dolotowego będę miał problem jaki opisze poniżej?

Rano przy temp. ok 4 i poniżej stopni Celsjusza zapala mi się kontrolka EDC i auto gaśnie muszę dodawać gazu przy odpalaniu żeby wskoczył na obroty jakieś 1500obr i wtedy nie gaśnie po 2 do 3 minutach można jechać, jak silnik się nagrzeje to jeździ się cały dzień i dobrze odpala. Problem pojawia się następnego ranka taki sam.
Byłem w servisie Boscha na diagnozie wyszły dwa błędy :
1) zły kąt wtrysku
2) zła dawka paliwa ( zbyt mała)
Panowie powiedzieli że pompa jest ok
jedyne co to układ się zapowietrza
wymieniłem oringi i filtr paliwa jak kazali , problem pozostał.
W Elblągu nikt nie chce sprawdzić mi tego czujnika, jeden z fachowców elektroników stwierdził że ten czujnik ma taki wpływ na samochód jak kadzidło na umarłego (czyli według niego do niczego nie jest potrzebny ten czujnik).
A jak jest zimno to auto zachowuje mi się jakby nie włączało się ssanie.
_________________
Mercedes W202 Elegance
220Diesel LUCAS!
Malachitowa ślicznotka z 1994 roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,199 sekundy. Zapytań do SQL: 10