Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wchodzi pełen bak gazu
Autor Wiadomość
mlody21989 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 2354
Skąd: PPL
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 21:02   

Negatyf, w teorii dużo też zależy od dystrybutora jak i od warunków temperaturowych ;)
_________________
Było: Wiśniowe 220D '99
Jest: BMW E39 528i M-pakiet
 
 
zakk87 
e-palacz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 116
Skąd: lubelskie
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 21:52   

mi od zawsze wchodzi 37L, więc 4 lata temu założyli mi zepsuty wielozawór. Kto ich tam wie :)
_________________
było W202 Classic Selection Limousine C180 1999 r.
WDB2020181A823939 - sprzedany
Volvo S60 2.4B 170KM 2002 r.
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 22:05   

80% to max dlatego zawsze ustawiaja mniej
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Grakoz 


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Augustów
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 22:52   

A ja mam butlę 55 i wyjęty pływak. Wchodzi na maxa aż pompa staje i dzięki temu jak się nie śpieszę wychodzi i 500 km na baku.
Jak "zmontujecie" trochę takich butli to będziecie wiedzieli o co w tym chodzi.
Jedyny minus, na mrozie po tankowaniu do pełna nie stawiać do ogrzewanego garażu ale moja stoi niestety pod chmurką więc mi to nie grozi.
Wszystko jest bezpieczne jeśli używa się tego z głowa
_________________
97' MB W202 C200 KOMPRESSOR 192 KM

 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 18 Sierpień 2013, 11:27   

Grakoz napisał/a:
Jak "zmontujecie" trochę takich butli to będziecie wiedzieli o co w tym chodzi.

widziałeś jak takie coś wybucha ??
Grakoz napisał/a:
Wszystko jest bezpieczne jeśli używa się tego z głowa

proszę nie pisać takich rzeczy na forum, ludzie znowu będą mieli pretensje do moderatorów że dają pisać takie farmazony.....
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
schemeck 
na razie 410410 km

Pomógł: 43 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 2723
Skąd: Jaworzyna Śl./ Alzey
Wysłany: 18 Sierpień 2013, 11:52   

Grakoz, Ja nie rozumiem, macie wpakowany gaz do auta, jeździcie niby taniej a jeszcze kombinujecie żeby do butli 55l wchodziło 65l. Jak komuś pojemność butli nie pasuje to wywalić ją z zapasu i wsadzić cygaro w bagażnik 70 litrów i po sprawie, ale zacznie się znowu kombinowanie aby zmieścić tam 80l, sory chłopaki ale trochę mnie to śmieszy. Prawdą jest to że jak pisali koledzy ma być 20% zapasu. Tak skonstruowana jest butla i chyba lepiej jest częściej podjechać po gazolinę i mieć czyste sumienie niż jeździć na bombie. Gaz zmienia swoją objętość w zależności do warunków atm. i konstrukcja butli to również uwzględnia, więc dajcie sobie spokój z kombinowaniem. Wpakuj do opony zamiast 2,3bara na przykład 4 bary, koło się podniesie, będzie miał mnieszą powierzchnię styku z nawierzchnią, będą mniejsze opory toczenia to auto mniej paliwa zużyje, a to że opon a pier...nie to co tam. Albo do domu mieszkalnego gdzie dobuszczalny nacisk na 1m2 stropu to ok. 200kg. wpakuję prasę 3 tonową bo powinien wytrzymać. Dajcie spokój. :roll:
Robimy powoli smietnik u MICHAŁA ale musiałem dodać swoje trzy grosze. :wink:
_________________
MB W202C180 Elegance 1993
MB W124 200E 1990,

 
 
Grakoz 


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Augustów
Wysłany: 18 Sierpień 2013, 13:26   

maurycy napisał/a:
widziałeś jak takie coś wybucha ??

butle same z siebie nie wybuchają, nawet nie ma takiej możliwości chyba, że ktoś specjalnie chce zrobić z niej bombę. ten zapas 20% pojemności jest na ewentualny wzrost ciśnienia w butli na skutek wzrostu temperatury (czytałeś co napisałem wcześniej). Wielozawór w butli ma temu zapobiec więc przy nadmiernym wzroście ciśnienia upuszcza nadmiar gazu na zewnątrz zbiornika (po to jest komin w spodzie butli lub przewody wentylacyjne w butlach typu walec).
przez 5 lat tankowałem gaz ludziom na stacji a w wolnych chwilach pomagałem przy montażu instalacji w samochodach. nie raz nie dwa poprawiałem przebieg przewodów gazowych pod samochodem bo ktoś genialny puszczał je koło wydechu, lub zawory tankowania przy tłumikach. to jest niebezpieczne a jeśli nawet wielozawór upuści nadmiar gazu na zewnątrz np podczas jazdy to i tak się o tym nie dowiesz.

kiedyś w necie widziałem filmik jak strzelano do butli gazu z broni dużego kalibru, powstałą dziurka i gaz sobie wypływał, co innego zbiornik benzyny, który masz plastikowy w swojej c-klasie.

sorki za zaśmiecanie tematu, jak przeczyta to kilka osób możecie to wywalić.
_________________
97' MB W202 C200 KOMPRESSOR 192 KM

 
 
 
jendrek.pzl 

Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Piaski /k Lublina
Wysłany: 18 Październik 2013, 21:45   

Podepnę się do tematu bo do niedawna montowałem instalacje LPG w autach.Podginanie pływaków w aucie to zależy od właściciela czy sobie zażyczy. Więcej gazu wejdzie ale to nie za wiele.Ilość wtłoczonego gazu zależy od stacji tankującej gaz jakie mają ciśnienie.Butla gazowa może wytrzymać do 70ciu bar a CNG DO 200bar
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,189 sekundy. Zapytań do SQL: 10