Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wachnięcia(dławienie)-wolne obroty MB C180 1995
Autor Wiadomość
simon.p 

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: poznań
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 20:52   

Śledze te forum od jakiegos czasu i wiem że jest jeszcze pare osób borykajace się z tym problemem , lecz nikt nie odkrył jaka jest tego przyczyna . Mercedes W202 to naprawde fajna bryka ma klimat,szkoda bedzie mi się z nim rostawać no ale w tej kwesti obrotów zrobiłem już chyba wszystko co mogłem :cry: Myślałem że śie do tego przyzwyczaje ale jak mnie tak telepie na światłach to pryska cały urok i czar tej pięknej gwiazdy....
_________________
Mercedes 202 C180 1995r.
 
 
cezar-c28 

Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Lipiec 2008, 19:53   

Witam wszystkich :) Mialem te same problemy wymieniałem świece kable wn izolowałem przewody i nic nie pomagało i dalej nie rowne obroty dławienie się itd na gazie czy na benzynie. Aż wreszcie kupiłem z demontażu listwę paliwową (300 zł) a przede wszystkim chodzi o zawory pdciśnieniowe na końcach listwy wymieniłem i jak ręką odjął. Przedewszystkim psuje się ten 1 od kabiny(silnik dostawał gaz i benzynę) :mb:
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Lipiec 2008, 09:28   

cezar-c28 napisał/a:
Witam wszystkich :) Mialem te same problemy wymieniałem świece kable wn izolowałem przewody i nic nie pomagało i dalej nie rowne obroty dławienie się itd na gazie czy na benzynie. Aż wreszcie kupiłem z demontażu listwę paliwową (300 zł) a przede wszystkim chodzi o zawory pdciśnieniowe na końcach listwy wymieniłem i jak ręką odjął. Przedewszystkim psuje się ten 1 od kabiny(silnik dostawał gaz i benzynę) :mb:


Czy oba te zawory sa jednakowe ?
Bo wymieniłem juz ten pierwszy od chłodnicy bo przepuszczał paliwo i przepustnica była mokra
a ten drugi nie sprawdzałem jeszcze ?
_________________
------------
 
 
cezar-c28 

Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 31 Grudzień 2008, 17:24   

Ten drugi (bez dziubka) jeżeli byłby nie dobry to przez otworek wylatywało by paliwo na zewnątrz:mb:
 
 
mgold234 
goldmar234

Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 18:16   

Witam mam chyba podobny problem gdy odpale mojego MB obroty skacza miedzy 500 a 1200 a nawet potrafi zgasnac podlaczylem go pod komputer i niby powiedzieli mi ze to wina sondy lambda , a i jeszcze jedno czasem odpale go i jezdze i wszystko jest ok z czasem wlasnie tak wariuje......( MB Esprit C200 98R )
_________________
C200 Esprit 98r
 
 
 
papuga911 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 66
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 09:11   

Witam.Ja odkręciłem przepustnicę żeby lepszy mieć dostęp i wyczyściłem ją bez żadnych środków czyszczących sucha czysta szmatka. Świeci się jak psu j….. i obroty są normalne. Wcześniejsza wymiana świec i przewodów nic nie dała.
 
 
mgold234 
goldmar234

Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 22:42   

Jak pisalem wcześniej mialem problemy z falowaniem obrotów, ale dzisiaj odpukac juz uporalem sie z tym diagnosta powiedzial mi ze to wina sondy lambda ale jednak to nie to, bo pozniej wypiołem kostke z przepływomierza obroty sie uspokoiły, od razu zakupilem nowy przepływomierz i narazie wszystko ok zobaczymy co bedzie dalej..... :D
_________________
C200 Esprit 98r
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 11:48   

cezar-c28 napisał/a:
Witam wszystkich :) Mialem te same problemy wymieniałem świece kable wn izolowałem przewody i nic nie pomagało i dalej nie rowne obroty dławienie się itd na gazie czy na benzynie. Aż wreszcie kupiłem z demontażu listwę paliwową (300 zł) a przede wszystkim chodzi o zawory pdciśnieniowe na końcach listwy wymieniłem i jak ręką odjął. Przedewszystkim psuje się ten 1 od kabiny(silnik dostawał gaz i benzynę) :mb:


To może być to! Ja też mam spadek obrotów jak np. puszczam gaz, dojeżdżam do skrzyżowania i wciskam sprzęgło - auto prawie gaśnie. Dodatkowo zauważyłem, że na zewnątrz auta czuć benzynę po zatrzymaniu.
Objaw spadku obrotów nasila się przy obciążeniu silnika klimą.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
kostek 
ważne jest serce


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 1381
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 12:48   

papuga911 napisał/a:
Witam.Ja odkręciłem przepustnicę żeby lepszy mieć dostęp i wyczyściłem ją bez żadnych środków czyszczących sucha czysta szmatka. Świeci się jak psu j….. i obroty są normalne. Wcześniejsza wymiana świec i przewodów nic nie dała.


u mnie było podobnie i czyszczenie przepustnicy dało dobry efekt
_________________
c-180, W202, 1996r, LPG EX
w210, 2.0 b, 1997r sedan, avangarde

Gość, twardy bądź jak żelki z Biedronki


Gość nie pisz do mnie skąd Twój nick w moim podpisie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,065 sekundy. Zapytań do SQL: 5