Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyby "piszczą"
Autor Wiadomość
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Maj 2007, 13:15   Szyby "piszczą"

Witam
Jeżeli temperatura na zewnątrz przekroczy ok. 25 stopni i auto się nagrzeje, to szyby boczne (elektryczne) piszczą/skrzeczą/trzeszczą przy otwieraniu i zamykaniu. Wkurza mnie to, bo efekty dźwiękowe są okropne. Przy niższej temperaturze wszystko jest OK.
O co chodzi? Trzeba zdjąć tapicerkę i przesmarować prowadnice? Czy to może uszczelki są winne?

Pozdrawiam
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 17 Maj 2007, 14:04   

Ciekawy problem poruszyłeś :!:

Ja mam co prawda szyby na korbkę, ale ten sam problem co Ty.
To samo mam z szyberdachem, który przy uchylaniu i domykaniu przeraźliwie skrzypi na uszczelce.
Uszczelkę szyberdachu pryskałem silikonem w sprayu, jednak nie na długo to się zdało :x
Dlatego też nie psikałem niczym uszczelek w oknach, zresztą boję się pryskać czymkolwiek uszczelki w oknach, bo później może się to mazać.

Wiesz co - wydaje mi się, że po prostu po tylu latach niektóre materiały tracą swoje właściwości i musimy się z tym pogodzić :|
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 17 Maj 2007, 15:41   

Ostatnio też mam ten problem. Uszczelki na dole szyby są bardzo twarde i trą o szkło.
Nie wiem czy coś innego niż wymiana pomoże
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Grabol 
C180 Elegance 94

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 60
Skąd: Włocławek
Wysłany: 17 Maj 2007, 15:43   

U mnie też piszczą, ale tylko przednie i tylko jak opuszczam szyby w dół. W górę tego nie ma.
 
 
grzesiekx 


Pomógł: 95 razy
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 1441
Skąd: słupsk
Wysłany: 17 Maj 2007, 16:09   

U mnie za to tylne piszcza i tez tylko w dol. Wydaje mi sie ze u mnie dlatego sie tak dzieje ze te tylne szyby sa uzywane bardzo zadko :) bo przewaznie w 2 osoby jezdze :) Przod chodzi idealnie :)
_________________
VW Touran 2.0 TDI DSG '12
ex W202 C200 '00
ex W211 E320 '02
ex S203 C320 '02
ex W210 E200 '01
ex S203 C180 Kompressor '06
ex W210 E200 CDI '00
ex S202 C220 CDI '99
ex W210 E230 '97
ex W124 250D '91
 
 
 
KKKamilw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 98
Skąd: Lipno
Wysłany: 17 Maj 2007, 16:10   

Ja niestety miałem taką sytuacje w zeszłym roku po częstych wizytach nad jeziorem gdzie była piaskowa droga.
To był piasek na wewnętrznej stronie uszczelek :( niestety porysował mi szyby boczne u kierowcy i pasażera jest na nich kilka rys przez całą długośc szyby. Też myślałem ze to jakaś uszczelka więc machnełem ręką.

Proponuje rozkręcic drzwi wyczyścic w środku aby pozbyc się piachu.Ja takzrobiłem. I jażeli znowu zaczną piszczec powturze tą czynnośc.
 
 
 
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 17 Maj 2007, 16:23   

Zgadzam się z kolegą KKKamilw. Miałem taki sam problem i prawie tak samo go rozwiązałem. Ja nie rozbierałem drzwi. Poprostu opusciłem szybe całkiem na dół i szmatką przeczysciłem te uszczelki.
_________________
C180 '93 LPG
 
 
 
KKKamilw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 98
Skąd: Lipno
Wysłany: 17 Maj 2007, 18:26   

Również tak zrobiłem na początku ale nie pomogło do końca bo w środku drzwi uzbierała sie spora ilośc piasku kurzu itp

Kiedy opuszczałem szybe do samego końca ten piasek osiadał na szybie następnie podczas podnoszenia ocierał sie o uszczelke.

Zadaniem właśnie tej uszczelki jest niedopuszczenie aby piasek dostał sie do środka ale przez lata wszędzie sie dostanie.
 
 
 
berserkers 
Mr.Radek


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 243
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Maj 2007, 18:37   

U mnie takze cos ocierało ( skrzypiało ), az do tego stopnia, ze porysowało mi całą szybe, próbowałem czyścic, rozbierac drzwi ale nic nie pomogło, dopiero gdy wymieniłem szybe ( poniewaz stara została zbita ) wszystko chodzi cacy:) Dzialo sie tak tylko na jednej szybie od kierowcy, reszta ok
_________________

 
 
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 17 Maj 2007, 18:40   

Nie wiem dokładnie co robiłem ale pomogło :) Pozatym mysle że mozna sie obejśc bez rozbierania drzwi używając odkurzacza lub spręzonego powietrza do czyszczenia klawiatury w komputerze.
_________________
C180 '93 LPG
 
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Maj 2007, 20:54   

A piszczy/piszczało wam zawsze? Czy tylko przy wysokich temperaturach?
Spróbuję wyczyścić uszczelki, tylko na razie nie zanosi się na upały więc nie sprawdzę, czy pomogło :wink:
Co do tylnych szyb... mam na korbkę, ale nie pamiętam kiedy ostatni raz były otwierane.

[ Dodano: 18 Maj 2007, 21:00 ]
zmichal napisał/a:
To samo mam z szyberdachem, który przy uchylaniu i domykaniu przeraźliwie skrzypi na uszczelce.

U mnie od ok miesiąca przy zamykaniu szybra z pozycji "uchylone" trochę świszczało, musiałem go trochę "rozsunąć" i z tej pozycji zamykać żeby było OK.
Spryskałem prowadnice "nieśmiertelnym" :D WD 40 i już normalnie się zamyka. Może spróbuj trochę WD wetrzeć w uszczelkę, myślę, że lepiej smaruje niż silikon.
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
Grabol 
C180 Elegance 94

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 60
Skąd: Włocławek
Wysłany: 18 Maj 2007, 21:36   

Ja ostatnio też musiałem przesmarować prowadnice, bo szyber mi się zacinał. A szyby piszczą (bynajmniej u mnie przy wysokich temp.)
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 21 Maj 2007, 12:56   

grz napisał/a:

U mnie od ok miesiąca przy zamykaniu szybra z pozycji "uchylone" trochę świszczało, musiałem go trochę "rozsunąć" i z tej pozycji zamykać żeby było OK.
Spryskałem prowadnice "nieśmiertelnym" :D WD 40 i już normalnie się zamyka.


No właśnie - też zauważyłem, że jak zamknę szyber z pozycji uchylonej to jakby słychać głośniej szum pędu powietrza, a jak trochę rozsunę i zamknę to jest ok. Zastanawiam się jaka może być przyczyna? - bo od strony dachu wygląda na domknięty, niezależnie od sposobu zamykania.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 21 Maj 2007, 17:08   

zmichal napisał/a:
No właśnie - też zauważyłem, że jak zamknę szyber z pozycji uchylonej to jakby słychać głośniej szum pędu powietrza, a jak trochę rozsunę i zamknę to jest ok. Zastanawiam się jaka może być przyczyna? - bo od strony dachu wygląda na domknięty, niezależnie od sposobu zamykania.


Prawdopodobnie uszczelka inaczej sie uklada.
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Maj 2007, 18:27   Re: Szyby "piszczą"

grz napisał/a:
Witam
Jeżeli temperatura na zewnątrz przekroczy ok. 25 stopni i auto się nagrzeje, to szyby boczne (elektryczne) piszczą/skrzeczą/trzeszczą przy otwieraniu i zamykaniu. Wkurza mnie to, bo efekty dźwiękowe są okropne. Przy niższej temperaturze wszystko jest OK.
O co chodzi? Trzeba zdjąć tapicerkę i przesmarować prowadnice? Czy to może uszczelki są winne?

Pozdrawiam


Wczoraj przeczyściłem zewnętrzną uszczelkę przy szybie ile tam było czarnego syfu.
Wziąłem nożyk i wilgotną szmatkę a następnie przy otwartej szybie wsunąłem szmatkę zawinięta na nożyk i przesuwając wzdłuż szyby wyczyściłem uszczelkę czynność tę powtórzyłem kilka razy i teraz szyba mi nie piszczy.
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,131 sekundy. Zapytań do SQL: 9