Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:25
wskazniki i liczniki
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 12 Maj 2006, 07:28   wskazniki i liczniki

nie wiem czy ktos ma taki problem jak ja ale w moim mercedesie c-180 1993 r. obortomierz i predkosciomierz oraz wskaznik paliwa zalaczaja sie po jakims czasie okolo 10 minut moze zna ktos przyczyne takiej sytuacji i wie jak to naprawic z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam wszystkich fanatykow marki MERCEDES
 
 
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
  Wysłany: 12 Maj 2006, 08:11   

Witam. Prawdopodobnie jest to wina zabrudzonych ograniczników wskazówek. Wskazówki tak jak by lepiły się do nich.Miałem identycznie wyczyściłem benzynką ekstrakcyjną ograniczniki i wszystko jest jak trzeba. Pozdrawiam
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 12 Maj 2006, 08:57   

Witaj.
Zwróć uwagę, czy po ruszeniu np. licznik kilometrów działa od razu i czy po puknięciu deski od góry wskaźniki ruszają. Ważne też jest, czy wskazówki ruszają jednocześnie czy każda w innym czasie. Cofnij się kilka watków, była opisywana sprawa zawieszania się wskazówek. W w202, a głównie we wcześniejszych modelach istnieje problem klejenia się wskazówek to kołków oporowych. Dokładnie rozeznaj sprawę i opisz co zauważyłeś - może coś pomożemy.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 15 Maj 2006, 07:02   

po przeczytaniu waszych postow przyjzalem sie dokladniej moim wskazowka i zauwazylem ze sie kleja do ogranicznikow. Mieliscie racje !!! gratuluje wiedzy !!! tylko teraz nie wiem jak wymontowac szybke oslaniajaca zegary jesli mogli byscie pomoc to bylbym wdzieczny . pozdrawiam
 
 
ultra
ultra


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 3
Skąd: NL
Wysłany: 15 Maj 2006, 07:49   

hej,

Samej szybki normalnie nie mozna wyciagnac- jest ona przyklejona specjalnym klejem. Mozna sprobowac ale czesto sie zdarza ze ona peka. Tej szybki nie mozna tez kupic osobno, jest tylko w komplecie ze wszystkimi licznikami.
Mozna natomiast wyciagnac ten caly licznik i od tylu dojsc do wskazowek. Do wyjecia sa potrzebne 2 specjalne "wytrychy". Do kupienia w u Dealera MB (ok.50-60 PLN). Jezeli sie nie myle to nr czesci jest W 140 589 02 33.
Cala akcja jest dosc skomplikowana. Najlepiej daj to zrobic w :mb: .

_________________
C220 CDI Elegance
8*17"-225/45/17 + 8,5*17"-245/40/17
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 15 Maj 2006, 08:26   

ultra napisał/a:
Tej szybki nie mozna tez kupic osobno, jest tylko w komplecie ze wszystkimi licznikami.
Mozna natomiast wyciagnac ten caly licznik i od tylu dojsc do wskazowek.


Przednia część obudowy (z szybką) jest łatwo zdejmowalna i jest jak najbardziej do kupienia jako część zamienna.
 
 
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
  Wysłany: 15 Maj 2006, 08:46   

Nie trzeba kupować wytrychów. Ja wyjmuje icznik w przeciągu 5 min. Wystarczy odkręcić 5 wkretów trzymających plastik pod kierownicą , włożyć tam rece i wypchnąć licznik(trzeba troche siły w to włożyć) potem podwarzasz kilka zaczepów i dostajesz się do wskazówek. Pamiętaj żeby nie odpinać licznika przy przekręconym kluczyku bo powstanie błąd poduszek powiecznych. Kluczyk w pozycji 0 albo naj lepiej wyjęty ze stacyjki. Powodzenia i Pozdrawiam
 
 
ultra
ultra


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 3
Skąd: NL
Wysłany: 15 Maj 2006, 09:23   

Gerri napisał/a:
ultra napisał/a:
Tej szybki nie mozna tez kupic osobno, jest tylko w komplecie ze wszystkimi licznikami.
Mozna natomiast wyciagnac ten caly licznik i od tylu dojsc do wskazowek.


Przednia część obudowy (z szybką) jest łatwo zdejmowalna i jest jak najbardziej do kupienia jako część zamienna.


Samej szybki nie ma osobno do kupienia (z obudowa moze jest-niewiem), pozatym trzeba wiedziec o jaki Instrument tu chodzi: przed Liftem czy po lifcie,bo sa one rozne i moze troche inaczej mocowane.
_________________
C220 CDI Elegance
8*17"-225/45/17 + 8,5*17"-245/40/17
 
 
Gość

Wysłany: 15 Maj 2006, 10:27   

Ja przy tym problemie takze nie używałem żadnych kluczy - odkręciłem osłonkę która znajduje sie pod kierownicą, włożyłem tam jedną dłoń a następnie wypchnąłem licznik - 10 min roboty.
 
 
Gość

Wysłany: 16 Maj 2006, 07:14   

dzieki panowie!!! wczoraj wlasnie zrobilem wszystko tak jak pisaliscie i wszysko juz chodzi, zabrudzone jakas substancja klejaca byly ograniczniki wyczyscilem je i luz. ( odkrecilem wkrety od oslony zdjalem oslone i od spodu wypchnalem licznik zamiast wytrychow uzylem srubokretow ale ciezko sie zdejmuje trzeba wiele sily wlozyc nastepnie odpialem zatrzaski i gladko zeszlo zrobilem co trzeba i liczniki hulaja) dzieki za pomoc!!! to moja pierwsza gwiazda dlatego dopiero sie ucze budowy i rozwiazan jakie stosuje mercedes. zawsze kupowalem ksiazke sam naprawiam i do dziela ale niestety do c-180 93r jakos nie ma ale naszczescire jest forum i zyczliwi ludzie jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!!!
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 16 Maj 2006, 11:11   

Ksiązki gdzieś widziałem w internecie za ok. 50 zł. Ta substancja klejąca to często jest jakiś spray do czyszczenia kokpitu.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Maj 2006, 11:29   

Ksiazke mozna nabyc na allegro tylko jest maly problem bo opisane zostaly tylko silniki diesla
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 23 Maj 2006, 14:00   

Czy włącznik świateł i regulator wysokości światełpowinny być podświetlane?
Bo nie wiem czy ja mam spalone podświetlenie tych elementów czy poprostu tam nie ma podświetlania?
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 23 Maj 2006, 14:33   

Witam

Wlacznik swiatel w C-klasie niestety nie ma podswietlenia :(
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Gość

Wysłany: 23 Maj 2006, 15:03   

hmm nie wiem ale u mnie jest podśiwtlenie włączenia świateł. jest tam żaróweczka do której sie możesz dostać ciągnąć pokrętło od włączenia świateł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,119 sekundy. Zapytań do SQL: 11