Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwarcie w liczniku
Autor Wiadomość
Tesla 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 21:18   Zwarcie w liczniku

Witam.
Moje auto to sedan z 1994 roku 1.8 benzyna nr VIN WDB2020181A078764

I mam następujący problem.....Od jakiegoś czasu wskazówka temperatury podczas jazdy potrafiła "wyskakiwać" ponad skalę i po lekkim stuknięciu dłonią w wierzch deski wracała na swoje miejsce i pokazywała prawidłowy odczyt,jak czytałem wielu z was miało podobnie więc postanowiłem oddać samochód znajomemu mechanikowi celem usunięcia tej usterki i to niestety był błąd......

Znajomy wyciągnął zegary,rozebrał je i podpinając z powrotem do samochodu uruchomił silnik...cienkim śrubokrętem zaczął majstrować w okolicach silniczka od wskazówki temperatury,dotykając blaszki znajdującej się bezpośrednio pod silniczkiem wskazówka wędrowała ponad skalę lub wracała na swoje miejsce...usterka niby zdiagnozowana jako brak dobrego styku i już było pięknie...gdyby nie "pstryk" kilka iskier i koniec....znajomek najprawdopodobniej zwarł śrubokrętem jakieś elementy na płycie licznika i od tego czasu jest tak...

Po przekręceniu kluczyka w pozycję gdzie wszystkie kontrolki się zapalają, nie palą się następujące:
-kontrolka hamulca ręcznego
-kontrolka płynu do spryskiwaczy
-kontrolka klocków hamulcowych
-kontrolka przepalonej żarówki
-wskazówka od temperatury zupełnie "martwa"

po uruchomieniu silnika nadal żadna z nich nie działa.

Postanowiłem przełożyć cały licznik celem sprawdzenia...był również od sedana tyle że z 1993 roku i różnił się jedynie tym że posiadał wyświetlacz temperatury (w moim to miejsce zaślepione fabrycznie) po uruchomieniu identycznie ten sam objaw tyle że nie działał dodatkowo licznik przebiegu dziennego,przebiegu ogólnego oraz zegarek....po zamianie z powrotem na mój licznik sytuacja identyczna jak za pierwszym razem czyli działa wszystko oprócz kontrolek i wskaźnika temperatury...Sprawdziłem bezpieczniki pod maską,wszystkie są ok,w samochodzie działa wszystko jak działało oprócz opisanych wyżej kontrolek.

Bardzo przepraszam jeśli powieliłem temat ale jestem tak wściekły że mnie chyba rozsadzi za chwile i bardzo bym prosił o podpowiedz gdzie szukać usterki...
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
elpaco 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 922
Skąd: Gniezno
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 23:11   

a żarówki pod tymi kontrolkami sprawdziłeś?
_________________
WDB2020201A088476 prawie zwykłe 2.0 16v w kolorze 691
zobacz: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=19343
 
 
Tesla 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 23:41   

Tak żarówki wszystkie są sprawne zarówno w moim jak i w podmienianym liczniku, sama płyta licznika również nie wygląda na uszkodzoną.
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 06:54   

Tesla, Gołym okiem nie zobaczysz która scierzka jest uwalona trzeba wziaśc miernik i przelecieć wszystkie ścieżki jesli chodzi o temperature to mogło powstać zwarcie na silniku krokowym tym co pokazujie temperature pod kazda wskazówka jest silnik krokowy spróbował bym jeszcze raz przelutowac tak zwany zimny lut na tym silniku ma on 4-nogi morze pomorze ale jak piszesz ze zaiskrzyło to mogła pójsc cewka silnika krokowego
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
Tesla 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 08:22   

To prawda że bez miernika ciężko zauważyć taką usterkę jednak obawiam się że to coś poważniejszego,gdyż jak pisałem po zamianie całego licznika na inny sprawny,objaw był ten sam tak więc wnioskuję że nie w samym liczniku tkwi teraz problem..wygląda tak jakby na którymś z pinów wtyczki licznika nie było zasilania więc zastanawiam się czy w tym samochodzie istnieje jeszcze jakiś przekaźnik czy bezpiecznik który mógłby odpowiadać za obwód w którym są czujniki niedziałających u mnie kontrolek.. no chyba że upalił się któryś przewód bezpośrednio w wtyczce licznika..
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 11:42   

Wygląda, że faktycznie licznik jednego zasilania nie dostaje. Generalnie są 3. Na jednym jest cały czas 12V i dwa po stacyjce, i wygląda, że któregos po stacyjce nie ma. Nie mogę kurcze znaleźć opisu gniazd tych najstarszych liczników, więc nie jestem pewnien czy moja podpowiedź ma sens, ale sprawdź piny nr 1 i 18 (+ po stacyjce) i 17 (+ na stałe) w kostce nr 1

Sprawdź jeszcze, czy masz światła stop.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Tesla 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 19:45   

Kolego Javoreczek, przed chwilą sprawdziłem i tak jak pisałeś stopów brak, nie mam do weekendu możliwości sprawdzenia zasilania pinów o których wspomniałeś ale skoro stopów brak to co mniej więcej może być przyczyną? mógł podczas tego zwarcia ulec uszkodzeniu czujnik świateł stop?
 
 
bart1527 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 451
Skąd: warszawa
Wysłany: 25 Kwiecień 2014, 09:24   

Tesla napisał/a:
sprawdziłem i tak jak pisałeś stopów brak
- sprawdź bezpiecznik nr 3
_________________
W208 CLK 230 '01
S202 C220 D '97
W124 300E 2.8 '93
W126 420 SEL '86
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Kwiecień 2014, 09:50   

Tesla napisał/a:
skoro stopów brak to co mniej więcej może być przyczyną? mógł podczas tego zwarcia ulec uszkodzeniu czujnik świateł stop?


Nie, to nie czujnik. Bezpiecznikom się jeszcze raz przyjrzyj, tak jak pisze bart1527. Ten, który zasila "stopy" dostarcza też jeden z tych +'ów po stacyjce.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Tesla 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 21:11   

Dziękuję szanowni koledzy za wasze wartościowe podpowiedzi,problem już rozwiązany.Faktycznie brakowało "plusa". Dodatkowo okazało się że pod deską były resztki jakiejś starej instalacji,prawdopodobnie po alarmie czy diabeł wie po czym i był dodatkowy,niefabryczny bezpiecznik który uległ uszkodzeniu...na obecną chwilę instalacja wróciła do pierwotnego stanu,wszystko działa. Same zegary natomiast zostały wymienione na inne sprawne ponieważ zwarcie wykończyło do reszty silniczek od wskaźnika temperatury. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,064 sekundy. Zapytań do SQL: 6