Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś mi wewnątrz kabiny piszczy, dochodzi to z tyłu...
Autor Wiadomość
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 20:33   Coś mi wewnątrz kabiny piszczy, dochodzi to z tyłu...

Witam.
Od kilku dni coś mi wewnątrz kabiny popiskuje, dźwięk dochodzi z tyłu. Ruszałem i oglądałem tam wszystko i nie wiem co to może być. Może ktoś z Was miał podobny przypadek, wszelkie sugestie mile widziane.
Jeszcze jedno, wiem, że mam już do wymiany klocki i tarcze z tyłu, czy jak klocki są już mocno zjechane to mogą dzwonić? Bo na nierównościach jak auto dostanie drgań, to jest taki metaliczny stukot od spodu auta, zawieszenie sprawdzałem i jest OK. Może to być też tłumik lub te osłony termiczne, a może to jednak te klocki?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

P.S.
Tracę już powoli cierpliwość do tego auta, wewnątrz coś piszczy, z zewnątrz od spodu coś metalicznego stuka, w kabinie śmierdzi mi paliwem... Zaraz go sprzedam!
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
art-34 
C220 Elegant D 16V

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 251
Skąd: LB
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 20:54   Re: Coś mi wewnątrz kabiny piszczy, dochodzi to z tyłu...

Witam!
Zerknij na wał napędowy od skrzyni biegów do mostu, sprawdź czy wszystko jest dokręcone,zerknij na tłumik drgań skrętnych (między wałem a tylnym mostem) taki "gumowy" krążek czy nie jest uszkodzony, sprawdź czy jest olej w moście i czy nie ma w nim "śmietany" (kondensatu), looknij na stan półosi napedowych, zapach paliwa hmm skąd czujesz? po uruchomieniu pojazdu i włączeniu wentylatora?? czy raczej z tyłu pojazdu bagaznik, siedzenia??
Pzdr!

zbiornik mercedes.jpeg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 85,33 KB

_________________
Wiek średni poznajemy po tym jak szeroki umysł z wąską talią zamieniaja się miejscami... ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W202
WDB2021211A327558
http://www.partscatalog.ru/mercedes/ wklejamy Vin i kod do radia gratis... ;)
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 20:59   

Zapach czuję podczas jazdy z przodu auta, jakby z komory silnika. Leci mi z sierodkowej kratki, ale nawet jak mam ją zamknietą, to i tak czuję zapach jak mam otwarte okna lub szyber. Jak stanę autem, wyłącze silnik i szybko podejdę do komory silnika to czuć ten zapach, ale wycieku nigdzie nie ma.

Cytat:
Zerknij na wał napędowy od skrzyni biegów do mostu, sprawdź czy wszystko jest dokręcone,zerknij na tłumik drgań skrętnych (między wałem a tylnym mostem) taki "gumowy" krążek czy nie jest uszkodzony, sprawdź czy jest olej w moście i czy nie ma w nim "śmietany" (kondensatu), looknij na stan półosi napedowych

To wszystko dotyczy metalicznych stuków ze spodu auta?
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
art-34 
C220 Elegant D 16V

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 251
Skąd: LB
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 21:05   

Zapachu nie bagatelizuj skoro czuć a nie ma wycieków to "kapie" na jakąś gorącą część silnika lub co gorsza wydechu kończyć chyba nie muszę...
Skoro zawieszenie sprawdziłeś a koła masz jak sadzę dokręcone... :D
Pzdr!
_________________
Wiek średni poznajemy po tym jak szeroki umysł z wąską talią zamieniaja się miejscami... ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W202
WDB2021211A327558
http://www.partscatalog.ru/mercedes/ wklejamy Vin i kod do radia gratis... ;)
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 21:46   

Nie bagatelizuję tego, tylko ciężko jest to zlokalizować. Coś mam pecha z tym autem.

[ Dodano: 6 Lipiec 2008, 10:05 ]
Zauważyłem, że zaczyna mi śmierdziec paliwem w momencie, gdy auto przestaje jechać z pełna mocą, mam takie momenty na wolnych obrotach, że auto nie pali na wszystkie gary, szczególnie gdy stoję w korkach, na światłach, gdzie troche ruszam, zaraz staję itd., I po takich manewrach silnik mi wariuje, obroty skaczą i jak ruszam wciskam gaz a on powoli sie toczy bez mocy, żeby po3 sekundach wyrwać jak z procy. Wtedy nie palą mi wszystkie gary i wtedy czuć najmocniej benzynę, a dziwne jest to, że jadę na gazie.
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12