Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik paliwa
Autor Wiadomość
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
  Wysłany: 1 Marzec 2006, 14:45   Czujnik paliwa

Witam wszystkich na forum. Mam problem z czujnikiem paliwa , raz pokazuje a raz nie. Czy ktoś może wie gdzie go szukać pod tylnią kanapą i w bagarzniku nie widziałem musze sie do niego dostać i go naprawić .
 
 
Gość

Wysłany: 1 Marzec 2006, 14:50   

Prawdopodobnie to nie czujnik tylko słynne w naszych W 202 wieszanie się zegarów zwłaszcza jak jest zimno.
 
 
Gość

Wysłany: 1 Marzec 2006, 15:24   

nie chce wprowadzać kolegi w błąd ale pod podłągą przy baku jest schowany filtr i pompka paliwa-osłoniete pokrywą możliwe że może być tam schowany czujnik, do filtra można się dostac od spodu potrzebny kanał, a przy okazji warto wymienić filtr paliwa bo jak wiem żadko to się rob w gwiadzkach...
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 5 Czerwiec 2007, 20:40   Re: Czujnik paliwa

Adam8203 napisał/a:
Witam wszystkich na forum. Mam problem z czujnikiem paliwa , raz pokazuje a raz nie. Czy ktoś może wie gdzie go szukać pod tylnią kanapą i w bagarzniku nie widziałem musze sie do niego dostać i go naprawić .

czujnik paliwa jest w zbiorniku(dokładnie są dwa bo zbiornik mamy przelewowy) pod taką plastikową obudową trzeba miec kanał, ja tez mam problem z tym wskażnikiem raz pokazuje, a raz nie raz jest pełno raz pusto. więc wyjąłem te czujniki przeczyściłem i dalej jest to samo.
Pozdro
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
grucha383 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 552
Skąd: asd
Wysłany: 5 Czerwiec 2007, 20:52   

//
Ostatnio zmieniony przez grucha383 29 Listopad 2011, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 5 Czerwiec 2007, 21:56   

grucha383 napisał/a:
No a na czym polega zbiornik przepływowy ??


To jest zbiornik dwukomorowy (dwa zbiorniki pod tylną kanapą) i jest tam pompka która przelewa z jednego do drugiego, stąd czasami sensacje z poziomem paliwa :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 5 Czerwiec 2007, 22:34   

maromer napisał/a:
raz pokazuje, a raz nie raz jest pełno raz pusto

Może połączenia elektryczne w kostkach za licznikiem pasowałoby poprawić :?:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 6 Czerwiec 2007, 04:58   

jjankiello napisał/a:
maromer napisał/a:
raz pokazuje, a raz nie raz jest pełno raz pusto

Może połączenia elektryczne w kostkach za licznikiem pasowałoby poprawić :?:

to znaczy, że przyczyna może być w kablach? Czemu się dokładnie przyjżeć? I co ewentualnie sprawdzić?
Pozdro
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 6 Czerwiec 2007, 11:04   

maromer napisał/a:

to znaczy, że przyczyna może być w kablach? Czemu się dokładnie przyjżeć? I co ewentualnie sprawdzić?

Wyjąć zegary i obejrzeć stan połączeń i styków elektrycznych z tyłu
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
elukasz 
Łukasz


Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 00:26   

Witam :)
Ja mam podobny problem u mnie dzieje się to samo raz pokazuje pusto raz pełno jeśli wskazuje pusto to rezerwa się nie pali. Jednak u mnie jest jedna rzecz inaczej. Wskaźnik paliwa pokazuje źle gdy jeżdżę na gazie, jak włączę na bęzynkę odpale ze 2 razy wskaźnik wraca do normy i działa OK do momętu włączenia gazu. Czy przyczyną takich objawów może być to, że wtryskiwacze bęzynowe nie pracują i komputer pobiera otrzymuje błędy stąd błędne wskazania ? Czy to po prostu zbieg okoliczności ? Mam jeszcze pytanko skoro rozmawiamy o paliwie od pewnego czasu słychać, że co nie które osoby odcinająsobie pompkę paliwa jeżdżąc na gazie. Moje pytanie jest następujące co o tym sądzicie chodzą słuchy, że kiedy pompka miele paliwo może się zatrzeć ja osobiście jakoś w to nie wierzę ale pytam was co macie na ten temat do powiedzenia, chodzą też słuchy, że kiedy odetnę pompkę paliwa jeżdżąc na gazie przez listwę wtryskującą podczas jazdy na gazie nie przepływa paliwo i w ten sposób wtryskiwacze bęzynowe nie są chłodzone i że mogą się uszkodzić to prawda ?
_________________
Pozdrawiam Łukasz
MB C-180 96r. LPG & Max Bass ;)
 
 
merc230

Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Czerwiec 2007, 08:26   

Witam mam ten sam problem z czujnikiem. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak go wykręcić bo mam drugi. Czy jest może jakiś specjalny klucz ? ewentualnie kto we Wrocławiu mógłby to zrobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,152 sekundy. Zapytań do SQL: 11