Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Przemek
12 Styczeń 2012, 17:08
Wymiana akumulatora
Autor Wiadomość
mazag1 

Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Głogów
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 07:58   Jaki akumulator

Witam wszystkich posiadaczy MB. Mam pytanie - jakiej mocy powinien być akumulator w MB C 220 Diesel wyposażony w klimatyczację, elektryczne szyby i lusterka oraz RO-CD?
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 08:41   

to ile masz zainstalowanych odbiornikow w samochodzie nie ma wiekszego znaczenia - jak samochod jedzie to i tak wszystko zasila pradnica

do twojego diesla spokojnie wystarczy akumulator o poj. 74Ah - oczywiscie warto szukac produktu markowego.

dobra opinia ciesza sie "srebrny" bosch oraz varta - w specyfikacji dla strazy pozarnych i taksowek - sprzet nie do zdarcia :)

wez jeszcze pod uwage ASO - oryginalne akumulatory nie sa wcale drogie - warto sprawdzic
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 09:09   Re: Jaki akumulator

mazag1 napisał/a:
Witam wszystkich posiadaczy MB. Mam pytanie - jakiej mocy powinien być akumulator w MB C 220 Diesel wyposażony w klimatyczację, elektryczne szyby i lusterka oraz RO-CD?

Dokładnie taki, jaki wynika z VIN-u.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
mazag1 

Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Głogów
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 09:32   

Sewan napisał, że "dokładnie taki, jaki wynika z VIN-u". przeglądałem posty o rozczytaniu VINU i niestety nic poza takim numerem nie znalazłem "673 - akumulator o zwiększonej pojemności". Takiego numeru nie mam wpisanego w swoim vinie. Aktualnie posiadam Centra Plus 74 Ah 680 i nie wiem czy taki jest wystarczający do tego silnika.
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 09:47   

mazag1 napisał/a:
Sewan napisał, że "dokładnie taki, jaki wynika z VIN-u". przeglądałem posty o rozczytaniu VINU i niestety nic poza takim numerem nie znalazłem "673 - akumulator o zwiększonej pojemności". Takiego numeru nie mam wpisanego w swoim vinie. Aktualnie posiadam Centra Plus 74 Ah 680 i nie wiem czy taki jest wystarczający do tego silnika.


ja uwazam, że pojemność twojego akumulatora jest całkowicie wystarczająca do twojego samochodu - nic nie pisałeś, że zamierzasz się wybrac na Syberie, wiec tym bardziej nie widze powodu aby cos tu zmieniac
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 10:12   

mazag1 napisał/a:
Sewan napisał, że "dokładnie taki, jaki wynika z VIN-u". przeglądałem posty o rozczytaniu VINU i niestety nic poza takim numerem nie znalazłem "673 - akumulator o zwiększonej pojemności". Takiego numeru nie mam wpisanego w swoim vinie. Aktualnie posiadam Centra Plus 74 Ah 680 i nie wiem czy taki jest wystarczający do tego silnika.


OK, teraz wersja dla mniej kumatych.
Oprócz wątków o odkodowaniu VINu jest jeszcze wątek o EPC. Tam właśnie wchodzimy, wpisujemy własny VIN, albo wybieramy model auta i po otworzeniu menu z wyborem składowych auta wybieramy pozycję 54, następnie 030. Pod pozycją 10 na rysuneczku jest akumulator. Zaglądamy w tabelkę, i po zweryfikowaniu komentarzy (trzy cyfry z gwiazdką) - chodzi o dopasowanie 6 ostatnich cyfr z VINu - będziemy mieć jak na dłoni, jakiej pojemności akumulator producent przewidział do naszego kochanego :mb:
mazag1 - ponieważ nie znam twojego VINu, żadnej dokładniejszej informacji nie mogłem wcześniej podać, a wróżką przecież nie jestem (choć bywają tu takie)...
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 10:21   

sewan napisał/a:
mazag1 napisał/a:
Sewan napisał, że "dokładnie taki, jaki wynika z VIN-u". przeglądałem posty o rozczytaniu VINU i niestety nic poza takim numerem nie znalazłem "673 - akumulator o zwiększonej pojemności". Takiego numeru nie mam wpisanego w swoim vinie. Aktualnie posiadam Centra Plus 74 Ah 680 i nie wiem czy taki jest wystarczający do tego silnika.


OK, teraz wersja dla mniej kumatych.
Oprócz wątków o odkodowaniu VINu jest jeszcze wątek o EPC. Tam właśnie wchodzimy, wpisujemy własny VIN, albo wybieramy model auta i po otworzeniu menu z wyborem składowych auta wybieramy pozycję 54, następnie 030. Pod pozycją 10 na rysuneczku jest akumulator. Zaglądamy w tabelkę, i po zweryfikowaniu komentarzy (trzy cyfry z gwiazdką) - chodzi o dopasowanie 6 ostatnich cyfr z VINu - będziemy mieć jak na dłoni, jakiej pojemności akumulator producent przewidział do naszego kochanego :mb:
mazag1 - ponieważ nie znam twojego VINu, żadnej dokładniejszej informacji nie mogłem wcześniej podać, a wróżką przecież nie jestem (choć bywają tu takie)...


tak tez mozna :)
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 11:31   Re: Jaki akumulator

mazag1 napisał/a:
Witam wszystkich posiadaczy MB. Mam pytanie - jakiej mocy powinien być akumulator w MB C 220 Diesel wyposażony w klimatyczację, elektryczne szyby i lusterka oraz RO-CD?


Prosta odpowiedz.
Zobacz co jest napisane na starym akumulatorze i nabyj z takimi samymi parametrami.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 11:34   Re: Jaki akumulator

pavel napisał/a:
mazag1 napisał/a:
Witam wszystkich posiadaczy MB. Mam pytanie - jakiej mocy powinien być akumulator w MB C 220 Diesel wyposażony w klimatyczację, elektryczne szyby i lusterka oraz RO-CD?


Prosta odpowiedz.
Zobacz co jest napisane na starym akumulatorze i nabyj z takimi samymi parametrami.

Pytanie naprowadzająco-pogrążające: a co jeśli ma nieoryginalny akumulator?
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 11:45   

sewan - trafna uwaga :)

ale ja juz na poczatku pisalem, ze 74Ah wystarczy :)

i jest to fabryczna pojemnosc aku, zadne tam wymysly
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 14:01   Re: Jaki akumulator

sewan napisał/a:
pavel napisał/a:
mazag1 napisał/a:
Witam wszystkich posiadaczy MB. Mam pytanie - jakiej mocy powinien być akumulator w MB C 220 Diesel wyposażony w klimatyczację, elektryczne szyby i lusterka oraz RO-CD?


Prosta odpowiedz.
Zobacz co jest napisane na starym akumulatorze i nabyj z takimi samymi parametrami.

Pytanie naprowadzająco-pogrążające: a co jeśli ma nieoryginalny akumulator?


Nawet jezeli jest nie oryginalny akumulator i przez dlugi czas nie bylo klopotow z nim. I teraz akumulator jest u "schylku swojego zycia" to chyba mozna nabyc o tej samej pojemnosci?
Dlaczego ma byc wiekszy niz dotychczas.
Akumulator ma przeciez tylko za zadanie, zeby uruchomic silnik, a reszta to juz jest ladowanie
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 14:10   

nikt nie mowil, ze ma byc wiekszy :)

chodzi oto aby byl optymalny - czyli do tego silnika 74Ah
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 14:25   

oczywiscie ze powinien byc optymalny. chyba nie os skutera???? :D
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
mazag1 

Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Głogów
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 22:17   

Sewan poszedłem za twoją radą i starałem sie sprawdzić epc on-line ale niestety nic z tego nie wyszło, tzn po znalezieniu mojego modelu i kliknięciu otwiera się kolejna stronka na której niestety nic nie ma. Moja prośba może Tobie lub komuś się uda. Mój VIN WDB2021821F623348 :wink:
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 07:56   

mazag1 napisał/a:
po znalezieniu mojego modelu i kliknięciu otwiera się kolejna stronka na której niestety nic nie ma


Też myślałem, że nic nie ma. A wystarczy zjechać w dół.. i potem też..
<ironia mode=on>To dlatego, że nie używasz jedynej słusznej przeglądarki.<ironia mode=off> ;-)

VIN mówi: 74AH :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,293 sekundy. Zapytań do SQL: 11