Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana uszczelki pod misą olejową m104 c280
Autor Wiadomość
cak87 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 278
Skąd: Łapy/k. Białegostoku
Wysłany: 22 Grudzień 2015, 15:46   wymiana uszczelki pod misą olejową m104 c280

Witam, kolejna wymiana to uszczelka pod misą, zaczynamy od spuszczenia oleju i odkręcenia poduszek pod silnikiem od strony wahaczy od dołu, klucz nr 13 na tereszczotcer z przedłużka. Następnie odkręcamy waz miedzy pompy wody a chłodnica. Następnym krokiem jest uniesienia silnika jak najwyżej aż się oprze.

Później odkręcamy amortyzator drgań, cały drążek reakcyjny i drążek główny ale tylko od kolumny kierownicy ( proponuje ściągnąć ściągaczem z frezu niż odkręcać z góry śrubę do której nie ma dostępu) następnie okręcić ramie tego drążka z prawej str. tak aby cały główny drążek kierowniczy dało się opuścić do dołu. tak to powinno wyglądać.

i teraz kręcimy śrubki jest ich w sumie ponad 40 szt ( najlepiej wbijać je w karton w kolejności odkręcania żeby nie pomieszać długości). od str skrzyni 2x nr 17, 4 x nr 13 i reszta nr 10 ewentualnie miałem parę imbusów nr 5. nie zapomnijmy odłączyć czujnika poziomu oleju, warto zmienić tam o ring który kosztuje 1.50zl. Odrywamy misę od silnika i teraz zaczyna się kombinowanie, warto podstawić lewarek pod skrzynie i tez podnieść trochę do góry.

Myjemy wszystko i zdzieramy starą uszczelkę.

i teraz sylikon, uszczelka, sylikon bo inaczej nie przeniesiecie nowej uszczelki na misie, teraz najtrudniejsze wsadzić tak misę żeby nie zadrzeć uszczelki, najlepiej we 2 osoby to robić ja nie miałem pomocy i dałem rade sam. łapiemy śrubami misę i kręcimy od środka do zewnątrz. Skręcamy wszystko i zalewamy olej, ja wlałem olej po dobie żeby wszystko wyschło.


Powodzenia
_________________
C180 Esprit 94 Ex
C280 Sport 94 WDB2020281A003401
Suzuki GSF 600 N Bandit 00
Yamaha yzf-R6 00
i Romet Ogar 205 88 :)
nawet porządne zapalniczki są na benzynę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,101 sekundy. Zapytań do SQL: 9