Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
ABS, blokuje się jedno koło
Autor Wiadomość
Piotrek1401 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 206
Skąd: Będzin
Wysłany: 20 Czerwiec 2016, 20:23   ABS, blokuje się jedno koło

Witam
Panowie, pytanie natury technicznej.
Czy w wypadku gdy będzie uszkodzony czujnik ABS kontrolka powinna się zaświecić?
Sprawa wygląda następująco- podczas mocniejszego hamowania przednie lewe koło sie bardzo szybko blokuje, ABS na tym kole nie działa. Moim zdaniem za wcześnie koło zostaje zablokowane- wystarczy tylko mocniej dohamować. Pozostałe koła się nie blokują i czuć, że abs działa.
Test na sypkiej nawierzchni również ukazał blokowanie się tylko L.P. koła.
Mieliście taką sytuację lub możecie naprowadzić co może być nie tak ?

Wiem, że można podłączyć komputer ale chciałem na wstępie zasięgnąć porady u Was i nie narażać się na koszt 150-200zł. Niestety tyle sobie życzą za odczyt błędów.
_________________
C220 CDI Sport '98
WDB2021931F799562
 
 
 
Dandiee 
Gwiazda


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1157
Skąd: Głogów
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 10:28   

Nie wiem czy Ci to pomoże , ale ja w Vitarze miałem problem że PRZEDNIA OŚ szybko mi się blokowała i lekkie hamowanie i pisk opon. Usterka była dość prosta bo z tyłu ... nie było czym hamować ale do sedna.

Sprawdź układ hamulcowy lewego koła (tarcza , klocki itp)
Możliwie wymiana płynu hamulcowego + odpowietrzenie ?
Może pompa hamulcowa na którejś sekcji przepuszcza ?
Tłoczki w zaciskach?

Musisz zrobić dokładną diagnozę układu z tej lewej strony :) Od tego trzeba zacząć
_________________
Moja Celina CDI

Jakieś pytania? - pisz na PW

WDB2021331A737483
 
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 15:05   

Witam

W większości samochodów jeżeli został uszkodzony jeden z czujników przy kole zapala się kontrolka ABS i wtedy układ przestaje działać. Tak jest w fordach, citroenach, fiatach wolksvagenach - a więc w europejskich. Jeszcze abs-u w mercedesie nie przerabiałem ale to też jest auto eruropejskie. A wiadomo, że do aut europejskich system abs z reguły robi jedna firma.

Nie zawsze w abs-sie pada czujnik przy kole - może również ulec przetarciu kabel. Może najpierw miernikiem sprawdź kable łącznie z czujnikiem. Posprawdzaj równeiz styki elektryczne - może któryś zaśniedział i daje impuls cząstkowy. Bo skoro koło hamuje tzn, że sam układ hamulcowy jest wpełni sprawny.

To jest dość specyficzna usterka bo abs nie sygnalizuje awarii a tylko nie jest w stanie zadziałać na jednym kole. Mnie się wydaje, że coś dolega sterownikowi abs - ale podkreslam mnie się wydaje z samego opisu. Raczej wizyta na komputerze chyba Cie nie minie - chyba, że ktoś miał taką awarie i podpowie coś.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
wito74 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 579
Skąd: Stargard
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 17:35   

kubus838 napisał/a:
W większości samochodów jeżeli został uszkodzony jeden z czujników przy kole zapala się kontrolka ABS i wtedy układ przestaje działać.

i u nas tak jest
_________________
MB C200 T 1998r benzyna+lpg
WDB2020801F739780
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 17:46   

wito74 napisał/a:
kubus838 napisał/a:
W większości samochodów jeżeli został uszkodzony jeden z czujników przy kole zapala się kontrolka ABS i wtedy układ przestaje działać.

i u nas tak jest



A no właśnie. Czyli usterki należy szukać w sterowniku abs.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 20:34   

Piotrek1401 napisał/a:
Test na sypkiej nawierzchni również ukazał blokowanie się tylko L.P. koła.
Mieliście taką sytuację lub możecie naprowadzić co może być nie tak ?



Zacznij od weryfikacji tego zacisku - być może tłoczek jest zapieczony.


kubus838,


najpierw piszesz:


kubus838 napisał/a:
Nie zawsze w abs-sie pada czujnik przy kole - może również ulec przetarciu kabel.



a potem zaraz:


kubus838 napisał/a:
usterki należy szukać w sterowniku abs.



zdanie Ci się zmienia diametralnie po 2 h i 20 min :mrgreen: strach pomyśleć do jakich wniosków dojdziesz jutro :lol:
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 20:52   

Daniel napisał/a:
Piotrek1401 napisał/a:
Test na sypkiej nawierzchni również ukazał blokowanie się tylko L.P. koła.
Mieliście taką sytuację lub możecie naprowadzić co może być nie tak ?



Zacznij od weryfikacji tego zacisku - być może tłoczek jest zapieczony.


kubus838,


najpierw piszesz:


kubus838 napisał/a:
Nie zawsze w abs-sie pada czujnik przy kole - może również ulec przetarciu kabel.



a potem zaraz:


kubus838 napisał/a:
usterki należy szukać w sterowniku abs.



zdanie Ci się zmienia diametralnie po 2 h i 20 min :mrgreen: strach pomyśleć do jakich wniosków dojdziesz jutro :lol:



Nic się nie zmienia. Sterownik i czujniki połaczony kablem są również częściami składowymi abs. Może być sytuacjia, że został przetarty jeden z kabli od czujnika przy kołe i w czasie hamowania dotyka np. do nadwozia w otworze "przejściowym" w nadkolu. Kolo nie zostanie wychamowane przez abs a kontrolka na liczniku nie wskaże, że abs jest niesprawny i to trzeba sprawdzic. Można też sprawdzić sterownik abs czy "zbiera" sygnał z czterch kół. Jeżeli sygnał się pojawi to trzeba zajrzeć do sterwonika.

A po co sprawdzać zacisk skoro samochód hamuje i jeździ. A jak już autor wątku chce się upewnić to niech podniesie samochód z tej strony, odpali silnik i reka zakręci koło a druga osoba niech przyciśnie hamulec. Jak koło się zatrzyma to niech zacznie szukać błedów w abs.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
lech149 
501 29 41 69

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 790
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 21:22   

U mnie było tak : Raz się palił ABS , a raz nie . Tak tydzień na tydzień . Podjechałem do elektryka , podłączył komputer , wyszło że uszkodzony czujnik ABS . Wymieniłem , parę miesięcy był spokój i od jakiegoś zaczęło się od nowa . I znalazłem taki sposób : jadąc na biegu na sekundę wyłączam zapłon i po włączeniu kontrolka gaśnie . Na razie jestem zadowolony . :D
_________________
2.0 benzyna 1998r WDB2020801F711817
 
 
BIZONIK5 

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1496
Skąd: GD-Osowa
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 22:05   

Może pękł pierścień absu?
_________________
Mercedes w210 Elegance 2.0E
Mercedes w202 Classic -> Sport, Esprit 2.4E
Mercedes w203 Classic 2.7CDi EX
Mercedes w210 Classic 2.0E EX
Mercedes w202 Elegance 2.2DEX
Mercedes w124 2.5DEX
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 09:26   

Przestańcie pisać herezje :!:


W przypadku uszkodzenia czujnika, uszkodzenia przewodu czy uszkodzenia pierścienia sterownik ABS wykryje awarię. Zresztą w wielu innych przypadkach również.


Jeżeli sterownik nie zgłasza awarii a problem dotyczy zacisku który blokuje się wcześniej niż pozostałe, to znaczy, że trzeba dokonać dokładnej weryfikacji tegoż zacisku - rozebrać, sprawdzić co trzeba, ewentualnie wymienić - o naprawie zacisków hamulcowych napisano już wiele.


Oczywiście przyczyną nierównomiernego hamowania może być również zapowietrzenie układu hamulcowego - jednak zakładam, że ten element jest sprawdzony.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,153 sekundy. Zapytań do SQL: 9