Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 19:19
Skrzypienie sprzęgła :(
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 20:08   Skrzypienie sprzęgła :(

Panowie, bardzo proszę Was o pomoc. Od dziś rana sprzęgło skrzypi mi niemiłosiernie, jak wciskam pedał sprzęgła. Czym to jest spowodowane? W piątek czeka mnie bardzo daleka trasa... :( a tu coś takiego... Wystarczy gdzieś coś naoliwić? czy coś innego rozwiąże mój problem?
 
 
Gość

Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 22:47   

Witam
określ gdzie
moxy0 napisał/a:
sprzęgło skrzypi mi niemiłosiernie, jak wciskam pedał sprzęgła

czy to w okolicy pedałów ?? , bo jak tak to na połączeniu pompy sprzęgła ze sworzniem pedału. Ten element jest z plastiku i może wydawać dziwne dźwięki , można potraktować to miejsce np. oliwką , smarkiem :lol: .
pozdr. Jarek
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 03:37   

odkrecasz oslone pod kierownice, i poruszaj ta sprezyna i pare razy wcisnij sprzeglo tak, zeby sie ulozyla moze przestanie, mi pomoglo
 
 
djmantis

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 34
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 13:27   

ja myśle ze to cos innego moze byc. ja mialem podobną sytuacje jeszcze w oplu - dzwiek skrzypienia pochodzil z oslony linki sprzegla. oslona ktora jest oslonieta linka jest wylozona teflonem. jak teflon sie przetrze wydaje taki wlasnie dzwiek - a nasmarowanie podejrzewam ze pomoze na kilka dni maxymalnie. sprawdz i daj znac.
pozdraiwam
 
 
Gość

Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 14:53   

ale w202 ma siłownik hydrauliczny a nie linkę / :wink: /
p.Jarek
 
 
djmantis

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 34
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 16:12   

hehe jak to mowią "FOPA"! hehehe juz nic nie mówie wiecej :oops: :D
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 5 Kwiecień 2007, 00:08   

sprezyna na 100%, tam nic innego nie ma
pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: 5 Kwiecień 2007, 16:46   

Kolego Yaro, oczywiście miałeś rację, spsikałem wd40 i już jest ok. Pragnę podziękować wszystkim za pomoc, oraz jednocześnie życzyć Spokojnych i Rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.
 
 
dramol 

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Październik 2011, 14:44   

Odkopuję stary temat, a jeśli skrzypi też przy naciskaniu ale słychać to głównie na zewnątrz? Jest tam coś do przesmarowania (raczej od spodu) czy trzeba będzie rozbierać sprzęgło? Nie byłem jeszcze na kanale. Chyba, że to "połączenie z pompą" jest na zew.?
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 11 Październik 2011, 18:03   

Połączenie z pompą jest w środku. Jeśli słychać na zewnątrz, to pewnie coś w sprzęgle. Jeśli tak, to najszybciej będzie to łożysko oporówe. Jeśli masz oryginał, to minie jeszcze kilkaset km zanim się rozsypie na dobre. Ale na kanał dobrze wjechac i chociaż zweryfikować źródło dźwięków.

[ Dodano: 11 Październik 2011, 18:07 ]
Kolego dramol, tyle czasu na forum, więc wypadałoby sie już pochwalić co najmniej VINem...
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
dramol 

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Październik 2011, 18:49   

perzu126 napisał/a:
Jeśli słychać na zewnątrz, to pewnie coś w sprzęgle. Jeśli tak, to najszybciej będzie to łożysko oporówe.

Dzięki, jak to połączenie jest w środku to pewnie coś w sprzęgle - niestety, nie skrzypi non stop , może przejdzie ;) . Trzeba będzie się gdzieś na kanał wybrać.
Nie "chwalę się" bo już od dłuższego czasu ujeżdżam "bratnie" coupe.
pozdrawiam
 
 
raczeqq 


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 45
Skąd: Płock
Wysłany: 22 Listopad 2011, 16:11   

Cytat:
to minie jeszcze kilkaset km zanim się rozsypie na dobre

Oj tam oj tam mi kiedyś w wole roboczym marki "Fiut" prawie 10000km wytrzymało od pojawienia się niemiłych odgłosów :) )
 
 
 
asziatko 
Nowiciusz


Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 1055
Skąd: Tarnów/Małopolska
Wysłany: 27 Wrzesień 2016, 20:36   

Podepnę się pod temat.

Od trzech dni zauważyłem że u mnie też właśnie skrzypi sprzęgło zarówno na postoju przy zgaszonym MB jak również przy jeździe.

Skrzypi przy naciśnięciu jak i po puszczeniu sprzęgła.

Dziś zdjąłem całą obudowę pod kierownicą tą plastikową i nie mogłem za nic dojść skąd to skrzypi, owszem jest tam taka sprężyna, jest parę zwojów prawdę mówiąc psiknąłem co nie co smarem w płynie ale nic wiele to nie dało.

Piszecie że trzeba by było ją potraktować WD-40 ale całą sprężynę?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Były Mój Samochód: MB C180 W202 Classic 1994 + LPG
 
 
asasyn18 


Pomógł: 79 razy
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 1264
Skąd: Koszalin
Wysłany: 27 Wrzesień 2016, 22:57   

Możesz psikać, ale nie sądzę aby w tym miejscu była przyczyna.

Ja miałem u siebie taką samą sytuację, sprzęgło skrzypiało podczas wciskanie i puszczania.
I nie ważne czy jechałem, stałem, silnik zapalony, zgaszony, na luzie, na biegu, zimny, ciepły... piszczy za każdym razem :x .

Podczas wymiany sprzęgła miałem wszystko na wierzchu i zlazłem przyczynę tego piszczenia.
A mianowicie łapa wyprzęgnika jest zamocowana przy skrzyni na połączeniu ruchomym.
Coś w stylu "pół jabłka", a z drugiej gniazdo z zabezpieczeniem, na wcisk.
Jak to rozłączałem to wydało to bardzo charakterystyczny dziwkę :twisted: "skrzypienie" które towarzyszyło mi za kżdym razem wciśnięcia sprzęgła.
Zrobiłem tego miejsca zdjęcie :mrgreen:

Już pewnie będziesz wiedział co masz zrobić :D


_________________

Malachitowy C200 Diesel 1994r.
 
 
asziatko 
Nowiciusz


Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 1055
Skąd: Tarnów/Małopolska
Wysłany: 27 Wrzesień 2016, 23:23   

asasyn18, dokładnie tak jak piszesz jest u mnie

Cytat:
nie ważne czy jechałem, stałem, silnik zapalony, zgaszony, na luzie, na biegu, zimny, ciepły... piszczy za każdym razem


Dzięki za zdjęcia podglądowe. Przyznam że tak daleko nie zaszedłem i nie orientuje się gdzie może być ta łapa dokładnie, piszesz że

Cytat:
łapa wyprzęgnika jest zamocowana przy skrzyni na połączeniu ruchomym


Tylko czy da się to zlokalizować od spodu (ściągając plastikową obudowę pod kierownicą) przy sprzęgle czy trzeba podnosić MB?.

Czyżby należało wcisnąć/psiknąć preparat by nie skrzypiało?. Chyba że masz na myśli wymianę sprzęgła co nie myślę żeby to tu miało miejsce :? .
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Były Mój Samochód: MB C180 W202 Classic 1994 + LPG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,139 sekundy. Zapytań do SQL: 11