Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w uruchomieniu silnika C240 2.6 V6 - w innym pojeździe
Autor Wiadomość
bart_smigiel 

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Śmigiel
Wysłany: 10 Październik 2016, 08:37   Pomoc w uruchomieniu silnika C240 2.6 V6 - w innym pojeździe

Witajcie. Jestem nowy na tym forum, tyle co się przedstawiłem w odpowiednim dziale :)

Na wstępie chciałem przedstawić jedynie fakt, że nie posiadam mercedesa, jedynie dwa silniki tego koncernu.

Jednym z nich jest OM602 - 2,9D ze sprintera, który obecnie siedzi w moim aucie terenowym.
Przyszedł jednak czas na trochę zmian - waga silnika oraz jego niewielka moc sprawiły, że zacząłem poszukiwać innego silnika.

W ręce wpadł mi C240 - V6 o pojemności 2.6 litra z modelu W202. Zakupiłem kompletny silnik, skrzynię biegów, stacyjkę, kluczyk, kompletny wydech wraz z sondami lambda, dwa sterowniki spod maski, puszkę bezpieczników, okablowanie oraz sterownik, który jest zainstalowany w nogach pasażera (nie wiem jeszcze od czego on jest).

Moje pierwsze pytanie to:
1. Czy to, co opisałem wyżej jest kompletne do uruchomienia silnika? Czy może wymontować coś jeszcze z tego pojazdu (mam taką możliwość).

Pozdrawiam
Bartosz Cz.
Ostatnio zmieniony przez bart_smigiel 11 Październik 2016, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10 Październik 2016, 09:13   

bart_smigiel napisał/a:
sterownik, który jest zainstalowany w nogach pasażera (nie wiem jeszcze od czego on jest).


To jest do automatycznej skrzyni biegów
zwróć uwag ie na Most przełozenie
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
bart_smigiel 

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Śmigiel
Wysłany: 10 Październik 2016, 09:19   

Dziękuje za odpowiedź. Akurat skrzynię mam manualną, więc temat tego sterownika mnie nie dotyczy.
Przełożenia mostów tez nie grają większej roli, gdyż to auto nie jest wykorzystywane do jazdy na co dzień. Jedynie laweta i w teren...

Pozdrawiam

[ Dodano: 11 Październik 2016, 17:16 ]
A proszę mi napisać czy oprócz tych dwóch sterowników spod maski do uruchomienia silnika są potrzebne jeszcze jakieś inne sterowniki bądź moduły (jeśli tak, to proszę o informację gdzie ich szukać).

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,058 sekundy. Zapytań do SQL: 8