Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
NAWIEW-DMUCHAWA
Autor Wiadomość
OzioramWAS 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 224
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopad 2016, 09:19   NAWIEW-DMUCHAWA

jest multum tematow na temat dmuchawy:
w 99% przyczyna jest
JEZ
WENTYLATOR
PANEL NAWIEWU
mam wersje poliftowa z klima.

od grudnia 2015r w mietku "kulal" wentylator. w sensie lubial sobie popiskiwac.
przez rok olewalem sprawe.
po upalach (jak sie zaczala kalendarzowa jesien) problem z wentylatorem nasilil sie. tzn predkosc biegu wentylatora nie odpowiadala ustawionej na panelu...
jezdzilem dalej...
przedwczoraj wentylator wylaczal przy zimnym silniku, po rozgrzaniu wracalo wszystko do normy. az do wczoraj. padl na amen.
Wyciagnalem panel nr (210 830 28 85) zauwazylem ze plomba na panelu zerwana (czyli bylo grzebane) w domu nie mam miernika wiec na razie odpuszczam temat panelu (okiem rzucilem na rezystory wstepne) ktore sa dosc ciasno upchane obok siebie (dotykaja sie) paluszkiem porozginalem (zwiekszylem dystans miedzy niby zeby bylo lepsze odprowadzanie ciepla) na pierwszy rzut oka nic nie jest powypalane.
panel zostawiam koniec. (jeszcze nie wymyslilem co z nim zrobic- ale zdaje mi sie ze akurat on nie jest winny calej sytuacji)
dalej...
wykrecilem jeza i wentylator.
sporo syfu igiel lisci, ale sucho (poprzedni raz rozkrecalem i czyscilem na wiosne)
filtr tez caly z****** pylkami (wymieniany w lutym na taki z weglem aktywnym czyli do grudnia na nim polatam)

Wentylator:
popiskuje czasami moze sie zawiesza- niedlugo zaniose go do warsztatu gdzie regeneruja wentylatory alternatory i rozruszniki (ostatnio regenerowalem tam alternator- GW na rok i 260zl w plecy/szczotki lozysko prowadzace costam i komutator)
zlece przeczysczenie (na zdjeciach widac jaki syf jest) wymiane szczotek i komutatora + to o czym moge nie wiedziec

JEZ:
podobno nie da rady go rozebrac i zrobic.
czytalem googlowalem itd.
moj numer to 202 820 73 10
natknalem sie na wpis:

"poszukałem w necie głębiej i obczaiłem, że tamten numer zastąpiono
A2108206210
A2108200210
i teraz nie wiem co kupić. Czy ten z W210 pasuje, czy kupić na allegro za 100zl używkę czy szukać na szrocie i ponegocjować...

Edit:
Zaryzykowałem I Kupiłem A2108206210 Z W210 Na Szrocie Za 50Zl I Cyka Jak Tamta Lala."

te dwa jezyki sa identyczne (tak samo montowane/takie same wymiary) roznica jest tylko w czesci elektryki w srodku (troche inaczej zalane ta czarna guma.

doszedlem do wnioskow:
jezeli jest nagrzany samochod (LATO +500C) to jez nagle reanimuje sie. ok

jako ze lubie troche poeksperymentowac a nowy jez nie jest dostepny od reki. zrobie maly patencik z "wygrzewaniem" (podejrzewam ze to zimne luty)

z wyksztalcenia jestem tech-inf (wiem co teraz napisze bedzie malo profesionalne)
ale ale ..... w Xboxach komputerach kartach graficznych zimne luty najlatwiej (bez odpowiedniego stolu) po prostu wypalic suszarka albo piekarnikiem :D :D
także panowie odpalam termoobieg 10minut na 180C

dalej...
dlaczego pada jez:
jezeli popiskuje nam wentylator lub ustawiamy pokretlo na 5 a wieje jak na 3 tzn ze jez niedlugo padnie bo:
przez panel do jeza nastepnie do wentylatora jest podawane napiecie jak do biegu 5. niestety went nie wyrabia a jez sie nagrzewa. w zwiazku z niewydolnym chlodzeniem jeza rozgrzewaja sie luty w srodku. przy rozgrzanych lutach wibracje, dolki itd. powoduja przerwy. stad zimne luty. im bardziej sie nagrzewa tym bardziej sie p*******. po drodze moga pasc resytory wstepne (te w panelu ktore sa strasznie ch*** rozmieszczone na plytce).

wniosku nasuwaja sie same. trzeba dbac o kondycje wentylatora! jak widac na zalaczonym zdjeciu przez pylki liscie paprochy i inne syfy wydajnosc wentylatora spada pozniej przegrzewa jeza a na koniec pada panel klimy.

wentylator:


zasniedzialy stary jez(jeszcze ori z 97r. a samochod od nowosci w nadmorskich klimatach (hoorn w holandii)


przy okazji pokaze wam jakie poczki kupilem sobie
MB-TEX kolor blue:


i jeszcze jeden offtop:
ostatnio sprawilem sobie KOTA. tak wygladal po pierwszej jezdzie w samochodzie


:D pozdrawiam!

---------------------------------------------

wygrzewanie jeza:
to taki troche kuriozalny pomysl:

:D i tak musze kupic nowy... sam nie wiem dlaczego to zrobilem:D

----------------------
costam googluje na temat budowy tego jeza i trafilem na takich schemacik:

http://www.fordprobe.pl/u...er_resistor.jpg

nie wyglada skomplikowanie.
mozna sie pokusic o wydlubanie tej czesci z czarnej mazik. moze da rade to jakos oczyscic zeby zczytac numer tego elementu?

----------
A2108206210 zamowilem ten co kolega podpowiadal ze pasuje
jednak watpie zeby doszedl przed weekendem dlatego jestem pelen nadziei ze reanimacja starego poszla zglodnie z planem. dam znac wieczorem jak pojade wszystko zmontowac.
zdecydowanie plusem jest to ze jezyk z 210 jest o 8 lat mlodszy od mojego starego. moze pozyje dluzej. jedynie co mnie teraz zastanawia to to czy beda posrednie biegi dmuchawy?


----------
update na temat wentylatora:
wlasnie wrocilem od majstrow ktorzy robia alternatory rozruzszniki dmuchawy (ci sami co regenerowali mi alternator). pierwsze spojrzenie goscia na dmuchawa i pytanie
-co pan tam lal?
-a psiknalem wd40 zeby wyczyscic
-spoko. wlasnie podwyzszyl pan cene naprawy bo te panewki w dmuchawie sa samosmarujace i pod wplywem plynow po prostu puchna i je rozsadza.

tak sobie z tym panem porozmawialem i moje wnioski na temat tego ze hybrydowe jeze pod wplywem niewydolnej dmuchawy padaja. opor rosnie temp rosnie wydajnosc chlodzenia spada temp znowu rosnie.

czyszczenie szczotki komutator panewki i nie wiem co jeszcze (jutro przy odbiorze sie dowiem) ma nie przekroczyc 150zl i GW na 12msc.

------
nastepny update i kolejna mysl
patrze sobie na ceny wentylatorow do klimy a tam rozbierznosc cenowa miedzy 200 a 1100. ja mam dwa wentylatory. ciezko sie kreca i po wew. stronie (miedzy obudowa zew. a smiglem) odwarstwia sie farba.
zobacze jak panom pojdzie z dmuchawa. najwyzej jutro wymontuje wentylatory od klimy i je zostawie...

------
dmuchana zregenerowana- ma przyjemny dzwiek helikoptera + tornado z nawiewow.
przy REScie tez niebo a ziemia.

jeza zamawialem z merc-lux rzymski "www.merc-lux.com" ale niestety oszukali mnie. dlatego zaplacilem za jeza bo mial byc z 2005 r behra. w paczce przyszedl valeo z 98r jutro bede reklamowac. zobacze co mi pan powie.

niestety potencjometr w panelu tez jest padniety. :( jutro go oddam do elektryka. zobaczymy czy jeszcze cos z niego bedzie
_________________
S202 C220 D "ELEGANS :D " \'97 FL WDB2021821F637594
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,122 sekundy. Zapytań do SQL: 10