Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
C250TD gaśnie, nie odpala, nie reaguje na kluczyk
Autor Wiadomość
Xanax 

Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Grudzień 2016, 19:08   C250TD gaśnie, nie odpala, nie reaguje na kluczyk

Witam, w202 c250TD. Podczas jazdy ,szczególnie po dziurach potrafi przygasnąć i zapalić kontrolkę grzania świec a często zaraz po tym całkowicie wyłączyć silnik. Ponowna próba odpalenia skutkuje brakiem kontrolki grzania świec i mrugające na przemian kontrolki na lusterku. Kluczyk scyzoryk(tak jakby immo blokowało). Próbowałem przelutować płytkę modułu tego ze skrzynki po prawej stronie auta przy komputerze. Niestety nic nie dało. Po takiej sytuacji nie można go w ogóle odpalić, pomaga mi jedynie odpięcie akumulatora na 15 minut.


Ogółem problem jest już od 2/3 miesięcy. Po naprawie zawieszenia(często uciekał mi tył na dziurach) pojechałem na teren z piachem/żwirem by wprowadzić go celowo w poślizg i zobaczyć jak się zachowuje(pierwszy raz tym autem, bo nie jestem zwolennikiem"latania bokiem") auto przestało odpalać na kluczyk zaraz po tej jeździe. Jak go zgasiłem tak nie odpalił (zapłon itd. wszystko ok. przekręcam w pozycję rozruchu i brak reakcji) po obejściu i odpaleniu "na sposób" w tym samym czasie ogrzewanie daje cały czas na full - nie dochodzi napięcie na wtyczkę przy elektrozaworach.
Później siadł rozrusznik - zrobione, wymienione, wymieniłem przy okazji turbosprężarkę. Później po odbiorze przy 1 mrozach wyszedł uszkodzony zawór STOP przy pompie.
Został on wymieniony, układ uszczelniony nowymi oringami. Z tym odpalaniem kluczyka stawiałem na kostkę stacyjki, którą wymieniłem lecz nic nie pomogło.
Nie mam już sił do tego auta, we wrześniu odebrałem go z warsztatu gdzie zrobiłem wszystkie tuleje wahaczy, drążki, nowe przewody hamulcowe, cała geometria. Jeśli ktoś pomoże mi w tej sprawie i ją pociągnie ze mną jakoś sensownie ,to się odwdzięczę.

Bardzo proszę o pomoc bo wszyscy już załamują ręce. a ja mam ochotę go spalić. Założyłem nowy temat, gdyż poszczególne tematy lekko opisujące jeden z problemów nie są w stanie mi pomóc, a auto muszę pilnie uruchomić i zabrać je z miejsca, gdzie stoi.

Nr VIN zaraz dodam.
2.5TD 110kW wersja Elegance. Jestem 3 właścicielem, poprzednik zrobił mnie ładnie.
_________________
W202 C250 TD WDB2021281A491620
 
 
włosek 

Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 76
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Grudzień 2016, 21:58   

Słuchaj... problem jest dość złożony. Myślę, że tyle problemów na raz możemy nie ogarnąć. Pomyśl o jakimś DOBRYM elektryku.
Współczuję. Ja borykam się z wycieraczką i cholernym wentylatorem i to mnie kurza, ale nieodpalaniem byłbym załamany :?
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 8 Grudzień 2016, 23:06   

Xanax, Rocznik Twojej gwiazdy to Дата: 970320
Z tego co piszesz to masz problem z komunikacja Pilot (scyzoryk) z komputerem silnika
Co to oznacza w pilocie masz pestkie i jak wozysz pilota do stacji to ta osłonka stacyjki ma dwa kable które sa połaczone z IFZ ---i on łaczy sie z komputerem silnika aby zezwolił odblokować pompe i zapalił.Brak zapłonu powodujie brakiem komunikacji scyzoryka z komputerem silnika,nikt na forum Ci nie rozwikła tego problemu.Trzeba znalez elektronika który sie natym zna i przywruci go do rzycia.Miałem to u siebie i zadne podmiany IFZ niedawały skutku,Bo własnie ta pestka w PILOCIE (osobne ustrojstwo) ma zadanie rozblokowac komputer--,a komputer jest do niej przypisany----Imobilizer
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,114 sekundy. Zapytań do SQL: 9