Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
26 Styczeń 2012, 18:31
Problem z podgrzewaniem tylniej szyby i wł. podswietenia
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 00:23   

spokojnie kolego:) po co krzyczec:) no tak racja to TYLNA szyba, i nie jest to przyczyna uporu a raczej pospiechu, chociaz w takich przypadkach nie ma sie co tlumaczyc po prostu czlowiek babola zrobil.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 00:40   

Amigo napisał/a:
spokojnie kolego:) po co krzyczec:) no tak racja to TYLNA szyba, i nie jest to przyczyna uporu a raczej pospiechu, chociaz w takich przypadkach nie ma sie co tlumaczyc po prostu czlowiek babola zrobil.


:lol: :lol: :lol:

Zrób, to co napisałem, bo to bardzo prawdopodobne :arrow:
 
 
Gość

Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 00:48   

Czytam Gery twoje posty i widze ze swiatowy czlowiek jestes. Wiesz wiecej na temat MB niz piekarz na temat pieczenia chleba:) Ale wracajac do tematu... gdzie szukac tego przekaznika? pod ta puszka z bezpiecznikami pod maska skrecona na wkrety?
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 20:28   

Tak. To taki przekaźnik wielkości paczki papierosów. W środku będą trzy styczniki: jeden odpowiada za szybę, jeden za migacze i jeden za wycieraczki (praca czasowa)
Przejrzyj płytkę, miałem kilka przypadków ,że tworzyła się przerwa na połączeniu stycznika szyby z płytką.
Te przekaźniki są przy aucie z kluczykiem - "scyzorykiem" Przy całym plastikowym jest już inaczej
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 12 Czerwiec 2006, 15:59   

Gerri napisał/a:
Tak. To taki przekaźnik wielkości paczki papierosów. W środku będą trzy styczniki: jeden odpowiada za szybę, jeden za migacze i jeden za wycieraczki (praca czasowa)
Przejrzyj płytkę, miałem kilka przypadków ,że tworzyła się przerwa na połączeniu stycznika szyby z płytką.
Te przekaźniki są przy aucie z kluczykiem - "scyzorykiem" Przy całym plastikowym jest już inaczej

A jak inacze? Bom mocno zainteresowany? Czy praca przerywana wycieraczek ma tylko jeden czas bez możliwości regulacji?
Pozdrawiam.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Gość

Wysłany: 17 Październik 2006, 17:52   

Witam Ponowanie

Dzisiaj przegladnalem wszystko wg wskazuwek Gerri-ego. Stycznik dziala (pstryka), styki na wszelki wypadel obczyscilem, po zrobieniu mostka na stykach 30-87 szyba nadal nie grzeje:( A moze szyba tylna w ogole nie jest podlaczona?? Pytanie wiec... gdzie szukac tych kabelkow? w jakim miejscu szyba tylna jest podlaczona do elektryki?

Pozdrawiam
Adam
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Październik 2006, 20:32   

Witam
Widzę Adam ze idziesz tym samym tropem co ja dokładnie tak samo zrobiłem i zaczełem szukac podłączenia tylnej szyby a tam brak widocznych podłączeń , gdzie one moga być ?
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Mercmaniak 
C220 ESPRIT


Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: pomorskie
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 17:00   

Gerri,
:mb: mercpozdrowienie noworoczne :mb: , widzę że jesteś obeznany w różnych tematach
u mnie po podgrzaniu świec i zapaleniu samochodu zegar resetuje się na godz. 02.05 , nie wiem czy to coś oznacza ale wcześniej nie miałem takiego problemu :mb:
_________________

 
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 17:42   

Mercmaniak,

sprawdź w jakim stanie masz akumulator może sie juz kończy
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 19:48   

Mercmaniak napisał/a:
Gerri,
:mb: mercpozdrowienie noworoczne :mb:


Dziękuję

Mercmaniak napisał/a:

po podgrzaniu świec i zapaleniu samochodu zegar resetuje się na godz. 02.05 , nie wiem czy to coś oznacza ale wcześniej nie miałem takiego problemu :mb:


Nie wiem. Nie spotkałem się z mądrym wyjaśnieniem tego tematu, a jest trochę zbyt mało danych do wystawienia diagnozy na odległość.
 
 
Mercmaniak 
C220 ESPRIT


Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: pomorskie
Wysłany: 3 Styczeń 2008, 17:08   

:mb: DZIĘKI, :mb:
podładowałem akku i zegar przestał sie resetować - widocznie siadał podczas rozruchu, natomiast włącznik podgrzewania tylnej szyby dalej mruga(będę sprawdzał przekaźnik) ale mam jeszcze 2 pytania :
:mb: czy u Was w bagażniku koło akku coś czasem "przeskakuje" jakby pracujący przekaźnik , zauważyłem to już kilka razy nawet po wyłączeniu samochodu,
:mb: jak długo powinna się świcić kontrolka od poduchy SRS po załączniu silnika bo raz pali się ok. 4-5s, a czasami wcale tzn. tylko tyle ile następuje sprawdzenie samochodu.

:mb: mercpozdrowienie :mb:

[ Dodano: 3 Styczeń 2008, 18:02 ]
Gerri,

--------------------------------------------------------------------------------

:mb: DZIĘKI, :mb:
podładowałem akku i zegar przestał sie resetować - widocznie siadał podczas rozruchu, natomiast włącznik podgrzewania tylnej szyby dalej mruga(będę sprawdzał przekaźnik) ale mam jeszcze 2 pytania :
1 :mb: czy u Was w bagażniku koło akku coś czasem "przeskakuje" jakby pracujący przekaźnik , zauważyłem to już kilka razy nawet po wyłączeniu samochodu,
2 :mb: jak długo powinna się świcić kontrolka od poduchy SRS po załączniu silnika bo raz pali się ok. 4-5s, a czasami wcale tzn. tylko tyle ile następuje sprawdzenie samochodu.

:mb: mercpozdrowienie :mb:

[ Dodano: 3 Styczeń 2008, 18:03 ]
Gerri,

--------------------------------------------------------------------------------

:mb: DZIĘKI, :mb:
podładowałem akku i zegar przestał sie resetować - widocznie siadał podczas rozruchu, natomiast włącznik podgrzewania tylnej szyby dalej mruga(będę sprawdzał przekaźnik) ale mam jeszcze 2 pytania :
1 :mb: czy u Was w bagażniku koło akku coś czasem "przeskakuje" jakby pracujący przekaźnik , zauważyłem to już kilka razy nawet po wyłączeniu samochodu,
2 :mb: jak długo powinna się świcić kontrolka od poduchy SRS po załączniu silnika bo raz pali się ok. 4-5s, a czasami wcale tzn. tylko tyle ile następuje sprawdzenie samochodu.

:mb: mercpozdrowienie :mb:
_________________

 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 4 Styczeń 2008, 21:45   

Kontrolka gaśnie chwilę (4-5 sek) PO WŁĄCZENIU ZAPŁONU
a nie po uruchomieniu silnika.
 
 
kcmarion 
kc

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 94
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Marzec 2011, 16:24   

Będę kontynuowal temat... ogrzewania tylnej szyby,
które nie działa. Zakupiłem nowy przekaźnik, ale ogrzewanie dalej nie działa.
Po zetknięciu styków 87 i 30 szyba grzeje.
Pozostały mi więc dwie opcje: nowy przekaźnik jest uszkodzony, lub uszkodzony jest włącznik ogrzewania.
Czy ktoś może wie jak sprawdzić przekaźnik zespolony (czy ktoś posiada jego schemat?), albo czy ktoś może powiedzieć jak sprawdzić przycisk włączania ogrzewania.

Z góry dzięki.
_________________
------------------------------------------------------
W202 250TD 96 automat
WDB2021281F526905
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 8 Marzec 2011, 22:04   

http://diakom.ru/CAR/Merc...AGRAMS/5299.pdf

1. Omomierzem mozna sprawdzic przycisk włączania ogrzewania
2. woltomierzem gniazdo przekaznika w celu sprawdzenia czy przekaźnik jest ''sterowany +12V'' - moze ktos ma dokladniejszy schemat niz ten z diakom.ru
_________________
C180 1999r WDB2020182F845343
 
 
Majos 

Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 42
Skąd: Londyn
Wysłany: 19 Czerwiec 2011, 08:07   

Panowie mam pytanie , o jakich stykach tu mowa 87 i 30? gdzie to jest , czy moglbny ktos opisac dokladniej , dla niewtajemniczonych jak to sprawdzic ? :D dzieki
_________________
Dum fata sinunt, vivite laeti ! ! !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,165 sekundy. Zapytań do SQL: 10