Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z układem klimatyzacji
Autor Wiadomość
marcin1988 
Marcin24

Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 20:14   Problem z układem klimatyzacji

Witam.
Słuchajcie mam problem z klimatyzacją manualną w moim Mercedesie w202 c180 1999r a mianowicie wyskakuje mi błąd B1421 - Pulse module (N65) i nie wiem o co chodzi czego szukać itp. może ktoś się orientuje w temacie i jest mi w stanie pomóc za co serdecznie dziękuję. Panowie czy to może być moduł wentylatora ten w lewym nadkolu czy czujnik ??
 
 
adamd

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 443
Skąd: Brzesko
Wysłany: 1 Maj 2017, 15:29   

N65, to moduł sterujący dodatkowym/dodatkowymi wentylatorami chłodnic więc to będzie tak jak piszesz.
 
 
noc 
Non omnis morial


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 265
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Maj 2017, 17:59   

N65 Trzy numery zamienne.
0185459932
0275458132
0255453332
_________________
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Spróbuję pomóc, za efekt nie ręczę.

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
.
 
 
marcin1988 
Marcin24

Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Maj 2017, 11:22   

Zamontowałem drugi taki sam moduł (używany) i nie moge skasować tego błędu. Kasowałem CDIF 2...
 
 
noc 
Non omnis morial


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 265
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2017, 12:26   

Wyświetlany błąd, to tylko wskazanie tematu który trzeba opracować.
Usterek może być dużo.
1.Uszkodzony moduł N65 wymieniony w błędzie (najczęściej).
2.Brak komunikacji pomiędzy modułem klimy, a N65.
2a.Uszkodzony moduł klimatyzacji.
2b.Uszkodzone połaczenie.
2c.Niekontaktuje złącze przy module klimy.
2d.Niekontaktuje złącze przy N65 (bardzo często).
2e.Przerwany przewód.
I tak dalej.
Błąd nie da się skasować bo istnieje nadal.
Np: moduł "nowy" uszkodzony.Uszkodzenie w innym miejscu.Kasowacz (komputer) nie nadaje się do tego.Pamięć w sterowniku klimy uszkodzona.

Podkreślam zawsze - najlepsze cacko komputerowe nic samo nie naprawi.Potrzebny człowiek który umie czytać i myśleć.
_________________
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Spróbuję pomóc, za efekt nie ręczę.

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
.
 
 
karolek

Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Maj 2017, 14:41   

A masz pewność, że moduł, który wymieniłeś jest na pewno sprawny? Zależy z jakiego masz źródła, ale często bywa tak, że ktoś sprzedaję używkę, która nie działa prawidłowo. Nie mówię, że jest tak w Twoim przypadku, ale sam miałem kiedyś taki przypadek, że szukałem usterki, która została dawno wykryta, ale zamiast nowej części użyłem jakiejś używanej znalezionej na jakimś portalu aukcyjnym. Zawsze możesz sobie zerknąć na https://www.ucando.pl/k/s...-czujniki/U1608 i znaleźć moduł odpowiadający dla Ciebie. Ja tak zawsze robię i przynajmniej mam pewność, że wszystko będzie ok, jeśli chodzi o część, którą wymieniam.
 
 
marcin1988 
Marcin24

Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Maj 2017, 19:10   

Dziękuję Noc za pomoc :) masz rację samo wymienianie nic nie da trzeba mieć wiedzę i myśleć ... tylko że w moim przypadku to jestem amatorem i nie zawsze ogarniam tą elektronikę. Powiedz co może powodować ten błąd ? bo mi wydaję się że klimatyzacja jakby mało wydajnie działa w sensie za słabo chłodzi...
Jeżeli chodzi o ten używany moduł to fakt nie mam pewności czy on w ogóle działa został wyjęty z samochodu i tak go nabyłem. Niestety nowy, oryginalny jest bardzo drogi i raczej poza moim zasięgiem finansowym używkę kupiłem dlatego bo myślałem że mam oprogramowanie walnięte bo mój oryginalny sprawdzany był przez elektronika i płytka była wporządku. Panowie powiedzcie jeszcze coś na temat osuszacza klimy bo u mnie od 18 lat nie był wymieniany czy powinno się go wymieniać ?? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 
 
noc 
Non omnis morial


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 265
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Maj 2017, 20:05   

MB nie jest tani w utrzymaniu.Skoro portfel studencki postaraj się porozumieć z kolegami z Torunia.Czasem na zasadzie wymiany usług można dużo zdziałać.
Ja niestety nie wiele jestem w stanie przekazać amatorowi.
_________________
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Spróbuję pomóc, za efekt nie ręczę.

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
.
 
 
marcin1988 
Marcin24

Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Maj 2017, 21:57   

wiem że nie jest tani i że części potrafią kosztować ale pieniądze nie mają znaczenia studia skończyłem w 2013 roku pracę znalazłem zaraz po i pracuje w biurze ale rok temu w listopadzie dopadł mnie pech niestety Moja Żona zachorowała na przewlekłą białaczkę z tym da się żyć ale leki też swoje kosztują i widzisz muszę wybierać w tym przypadku zdrowie i życie jest ważniejsze od samochodu ale nie znaczy to że go zaniedbuje lecz wydatek np. 1500 jednorazowo no nie mogę na to sobie pozwolić jak na razie.
Jeżeli chodzi o amatorstwo jestem synem mechanika i także skończyłem samochodówkę tyle że nie zajmuję się tym zawodowo dlatego tak napisałem a na wszystkim nie jestem w stanie się znać są ludzie ode mnie dużo dużo bardziej doświadczeni z bogatym zasobem wiedzy i dlatego szukam pomocy.Ale i tak wszystkim z osobna bardzo dziękuję za chęć pomocy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,113 sekundy. Zapytań do SQL: 10