Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Podpięcie wiązki elektrycznej haka Oris
Autor Wiadomość
miś89 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Dębica/Kraków
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 10:21   Podpięcie wiązki elektrycznej haka Oris

Witam kolegów ;)

Mam takie pytanie, kupiłem ostatnio oryginalny hak orisa z 13 pinową wtyczką gniazda przyczepy oraz oryginalną wiązką od gniazda do swojej gwiazdki.

I tu moje pytanie gdzie powinno znajdować się gniazdo, w które powinienem wpiąć wtyczkę od wiązki haka? Czy coś takiego w ogóle występuje jeśli auto nie miało fabrycznie haka? Czy poprostu podpiąć kabelki pod wiązkę lamp? Nie ukrywam ze wpięcie jej w oryginalną instalację bardziej by mnie ucieszyło ;p

pozdrawiam
_________________
EX - 1992 MB W201 "Coccon" 2.0E
1997 MB W202 1.8
 
 
Svempa 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 59
Skąd: Bytom
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 16:04   

Byłem przy demontazu haka ORIS , wiązka idzie lewa strona gdzies do przodu samochodu, ja uciąłem przy tylnym kole i wpiąłem sie w lampy, przyczepe mam na LEDach wiec bez obaw smiga :twisted:
 
 
miś89 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Dębica/Kraków
Wysłany: 30 Czerwiec 2017, 08:01   

Svempa, dzięki za odpowiedź ;) U mnie pewnie też skończy się tak jak u Ciebie :p myślałem, że może jest gdzieś jakas gotowa wtyczka albo coś zeby to poprostu spiąć do kupy. Najbardziej nie chce mi sie ciągnąć do tego plusa po stacyjce, bo w tym gnieździe taka opcja jest ;p Pewnie dużo ludzi powie, że niepotrzebne ale ja lubie jak wszystko działa skoro juz jest :p
_________________
EX - 1992 MB W201 "Coccon" 2.0E
1997 MB W202 1.8
 
 
Svempa 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 59
Skąd: Bytom
Wysłany: 30 Czerwiec 2017, 22:19   

jeżeli przewidujesz ciągniecie campingu i chcesz miec elektryke jak niemiecki emeryt na tip top no to podpinaj wszystko :D a plus po stacyjce pojawia sie w tylnym gniazdku zapalniczki :wink:
 
 
marcinsud 


Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 21:46   

Podepnę się do tematu, bo też mam hak Kovil Oris i niestety coś nie bangla.
Mianowicie mijania i stopu w dodatkowych światłach święcą ok.
Problem pojawia się z kierunkami. Przy włączonych awaryjnych świecą tylko przednie w samochodzie z normalną częstotliwością. Wystarczy, że wyjmę żarówki z dodatkowych świateł i tylne w aucie świecą ok.

Przy załączaniu kierunkowskazów inna bajka. Te w aucie mrugają bardzo szybko, a w dodatkowych lampach nie świecą. Wyjmę żarówki kierunkowskazów z dodatkowych lamp i działają ok te w aucie. Mierzę miernikiem styki w dodatkowych światłach i elegancko pojawia się i znika. Pomierzyłem piny w gnieździe i tak samo masa ok. piny kierunkowskazów też.

Podejrzewam, że chyba trzeba jakoś oszukać układ kontroli świateł w MB, ale nie wiem jak to dalej ugryźć.

Auto już kupiłem z tym hakiem i nie wiem czy kiedykolwiek to komuś działało.

Listwa z dodatkowymi światłami sprawdzana w Oplu Signum z fabrycznym hakiem i działała, więc usterkę w tym miejscu wyeliminowałem.
_________________
C180 wdb2020181a324391
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,126 sekundy. Zapytań do SQL: 10