Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Konserwacja progów.
Autor Wiadomość
Dudek13 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 87
Skąd: Tarnowskie Góry
  Wysłany: 4 Lipiec 2017, 23:34   Konserwacja progów.

Witam.
Chciałbym zabezpieczyć progi w moim Mercedesie.
Poradzono mi abym zdjął "gumy" które służą do podnoszenia auta na lewarku i tam bd dziury do progów, tam wepchnąć wężyk i wypsikać jakimś preparatem antykorozyjnym czy czymś podobnym.

Wy robiliście coś w zakresie konserwacji progów?
Moje są ok. ale nie wiem jak to będzie po zimie. Auta nie mam jak garażować.

Jak ewentualnie z podwoziem?
Co do niego, są na to metody z którymi poradzę sobie we własnym zakresie np. na lewarku? Nie posiadam kanału.
_________________
Obecnie
W211 E270 2002 Avangarde
Pierwszy
W202 C180 1997 Classic - Sprzedany
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=26401
 
 
Rustyrose 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 152
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 4 Lipiec 2017, 23:45   

W kwestii konserwacji podwozia...
Umyj dokładnie podwozie, sprawdź czy są ubytki oryginalnej konserwacji/lakieru/ogniska korozji, potem wyczyść i zabezpiecz.
Gumy warto zdjąć przy konserwacji. Licz się z tym że mogą być popękane/sparciałe (koszt około 50zł za takie gumy)
_________________
Mercedes-Benz W202 2,5D 113KM Classic 1993r.
WDB2021251A018376
Gość zerknij :)

EX |Fiat Brava ZFA18200004231122
EX |Seat Toledo VSSZZZ1LZWR006345
EX |Seat Toledo VSSZZZ1LZTR060819
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Lipiec 2017, 11:43   

Dudek13 napisał/a:
Witam.
Chciałbym zabezpieczyć progi w moim Mercedesie.
Poradzono mi abym zdjął "gumy" które służą do podnoszenia auta na lewarku i tam bd dziury do progów, tam wepchnąć wężyk i wypsikać jakimś preparatem antykorozyjnym czy czymś podobnym.

Wy robiliście coś w zakresie konserwacji progów?
Moje są ok. ale nie wiem jak to będzie po zimie. Auta nie mam jak garażować.

Jak ewentualnie z podwoziem?
Co do niego, są na to metody z którymi poradzę sobie we własnym zakresie np. na lewarku? Nie posiadam kanału.


Witam

Aby prawidłowo zabezpieczyć progi to przede wszystkim trzeba się pozbyć rdzy i jej ognisk z zewnątrz oraz uzupełnić. Do zabezpieczenia wewnątrz progów możesz użyć specyfików na bazie wosku. Są sprzedawane w pojemnikach typu "spray" z odpowiednią rureczką która pozwoli wnętrze progu spryskać tym preparatem. Ale jeszcze możesz do progów nalać zwykły olej oczywiście podgrzany. Efektem jest "wpłynięcie" tego preparatu czy ciepłego oleju między przylegające blachy. Podwozie również należy zabezpieczyć. Tylko jest małe ale. Do zabezpieczenie musisz użyć takich środków które wskutek samej jazdy nie ulegną zdarciu. Np. pospolity baranek - bardzo łatwo się nakłada i twardnieje na kamień. I teraz wyobraź sobie co się będzie działo kiedy z pod kół będzie "wyrzucany" drobny piesek zalegający na ulicy - np. podczas zimowego posypywania/odśnieżania ulic. I ten efekt można porównać do piaskowania, może nie tak szybko ale na pewno po pewnym czasie takie zabezpieczenie zostanie zdarte do gołej blachy.

Dlatego samochód od spodu musisz zabezpieczyć czymś takim co nigdy nie stwardnieje na "kamień". Taka substancja musi być na tyle wytrzymała aby piasek i kamienie się do niej nie przyklejały a odbijały nie uszkadzając samej powłoki. Ja skorzystałem ze sposoby "wynalezionego" przez był posiadaczy takich aut jak syrenka czy warszawa. I moim zdaniem to się sprawdza - poszukaj moich opisów na temat zabezpieczenia antykorozyjnego.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Dudek13 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 87
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 7 Lipiec 2017, 14:45   

kubus838 napisał/a:
Do zabezpieczenia wewnątrz progów możesz użyć specyfików na bazie wosku. Są sprzedawane w pojemnikach typu "spray" z odpowiednią rureczką która pozwoli wnętrze progu spryskać tym preparatem.



Jakiś preparat? propozycja?
_________________
Obecnie
W211 E270 2002 Avangarde
Pierwszy
W202 C180 1997 Classic - Sprzedany
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=26401
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Lipiec 2017, 16:04   

Dudek13 napisał/a:

Jakiś preparat? propozycja?


Pytaj w sklepie o preparat woskowy do "zabezpieczenia profili zamkniętych na bazie wosku". Nazwy konkretnego Ci nie podam bo nigdy na to nie zwracałem uwagi - zresztą one są wszystkie takie same. Różnią się tylko nazwą. Najważniejsze aby sprzedawca dołożył Ci rureczkę aplikującą.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 7 Lipiec 2017, 17:27   

Dudek13, nie trać czasu na rozmowy z osobą, która chciała w domowych warunkach produkować części do wtryskiwaczy i twierdzi, że płyn hamulcowy zamarza :lol:

[ Dodano: 7 Lipiec 2017, 17:29 ]
Dudek13 napisał/a:
Jak ewentualnie z podwoziem?
Co do niego, są na to metody z którymi poradzę sobie we własnym zakresie np. na lewarku? Nie posiadam kanału.


Bez kanału nic z podłogą nie zrobisz - opierać samochód na lewarku nie jest zbyt bezpiecznie... zwłaszcza, że musiałbyś przed nałożeniem warstwy konserwującej usunąć zalegający brud i rdzę.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,135 sekundy. Zapytań do SQL: 9