Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Grill Avantgarde + zdjęcia
Autor Wiadomość
Al Capone 

Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 66
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 01:31   Grill Avantgarde + zdjęcia

Przeglądając temat kolegi adikis trafiłem na info ,że przerobił sobie grill z w210 Avantgarde więc postanowiłem spróbować tego samego u siebie. Jako ,że miałem akurat taki grill nadgryziony zębem czasu potrzebna była mała renowacja.

Na całości lakier był odpryśnięty



1. Zaopatrujemy się w taki oto zestaw(cena 40zł).



2. Docinamy grila z obu boków i z góry tak aby wpasować go do naszej ramki i szlifujemy papierem P150.


Przed każdym kolejnym etapem prac odtłuszczamy powierzchnię zmywaczem silikonu!

3. Wypełniamy ubytki szpachlówką i po stwardnieniu szlifujemy P150/P240.( Lepiej nakładać cieniutko to mniej roboty ze szlifowaniem :o )


4. Nakładamy podkład akrylowy w trzech warstwach odczekując około 15 minut między warstwami.


5. Po wyschnięciu podkładu matujemy powierzchnię papierem P500 delikatnie aby nie przetrzeć się przez podkład i grill mamy gotowy do malowania.



6. Farbę najlepiej nanosić w 5-6 cienkich warstwach krótkimi ruchami i odczekać 10 minut między każdą warstwą. Unikniemy w ten sposób brzydkich zacieków i farba ładnie nam pokryje.Ja wybrałem mat bo według mnie prezentuje się lepiej niż oryginalny połysk. Nie wolno też malować z bliska bo naplujemy farbą w miejscu i potem ciężko będzie coś z tym zrobić. Lepiej spróbować sobie wcześniej na kawałku kartonu.


Została jeszcze polerka ramki i listewek dekoracyjnych i złożenie wszystkiego do kupy.
Oto finalny efekt mojej pracy. Przyznam szczerze ,że wyszło lepiej niż się spodziewałem i jeżeli ktoś ma czas i chęci to polecam. :D



Temat stworzyłem żeby podzielić się swoim doświadczeniem. Wcześniej nic nie malowałem więc może popełniłem tu jakiś błąd techniczny.

Jeżeli moderator uzna temat za zbędny lub niewartościowy to proszę o usunięcie.
_________________
C 220D Elegance 1995r
WDB2021211A286480
 
 
WoleMerce 
W202 C230 ATP TOUR


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 1970
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 01:45   

A ja się zastanawiałem o jakim cięciu mowa :roll: aaa tu chodzi o te żeberka z szerokości.
No nic, mój chinczyk metalowy z allegro jeszcze się trzyma :D jak coś to ramka leży ze starego, środek się przełoży :D .
_________________
W202 C230 ATP Tour WDB2020231F547853
W211 E500 4Matic WDB2110831X143948
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 9