Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
M111 rozrząd, zmienna faza
Autor Wiadomość
Grakoz 


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Augustów
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 15:55   

tak ten na napinaczu przykręcany od dołu do podstawy termostatu.
na szybko kupiłem jakiś tani 65zł ale markowy to już 100 i więcej
_________________
97' MB W202 C200 KOMPRESSOR 192 KM

 
 
 
WoleMerce 
W202 C230 ATP TOUR


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 1970
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 16:34   

A ogólnie zanim go wyjąłes i miałeś naciągnięty pasek to był luz na nim czy nie ?? Bo mój w stanie spoczynku czyli z paskiem to nie ma żadnego luzu ten amortyzator.

A u mnie jak silnik jest zimny nie wydaje żadnych odgłosów, jak się nagrzeje to słychać klekotanie z przodu silnika :| Muszę też właśnie zdjąć pasek na ciepłym i odpalić na chwilę. Jak doda się gazu to ten odgłos znika.

Miałem raz ustawiany rozrząd i był rozciągniety na 3 chyba. Napinacz poszedł stary bo podobno był dobry. I jest to takie trochę irytujące bo jak soię stoi na zapalonym ciepłym silniku to odgłos jak by się rozpadał :|
_________________
W202 C230 ATP Tour WDB2020231F547853
W211 E500 4Matic WDB2110831X143948
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 18:35   

WoleMerce napisał/a:
A ogólnie zanim go wyjąłes i miałeś naciągnięty pasek to był luz na nim czy nie ?? Bo mój w stanie spoczynku czyli z paskiem to nie ma żadnego luzu ten amortyzator.

A u mnie jak silnik jest zimny nie wydaje żadnych odgłosów, jak się nagrzeje to słychać klekotanie z przodu silnika :| Muszę też właśnie zdjąć pasek na ciepłym i odpalić na chwilę. Jak doda się gazu to ten odgłos znika.

Miałem raz ustawiany rozrząd i był rozciągniety na 3 chyba. Napinacz poszedł stary bo podobno był dobry. I jest to takie trochę irytujące bo jak soię stoi na zapalonym ciepłym silniku to odgłos jak by się rozpadał :|

Luzu ręką się nie wyczuje. Trzeba odpalić silnik i teleskop dotknąć z boku np trzonkiem od młotka. Jak się uspokoi tzn że to to. Ja miałęm to samo ale nic z tym nie robiłem. Jak sprzedawałem samochód to na zimnym wpadał w takie drgania, że klekotało jak by maszyna do szycia była pod maską.
 
 
 
WoleMerce 
W202 C230 ATP TOUR


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 1970
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 23:24   

U mnie jest własnie odwrotnie, na zimnym jest cicho a jak się zagrzeje to coś tak irytująco hałasuje, ale nie jednostajnie a tak różnie. Ale sprawdzę jutro to z tym młotkiem.
_________________
W202 C230 ATP Tour WDB2020231F547853
W211 E500 4Matic WDB2110831X143948
 
 
greg_554324 

Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Wrzesień 2018, 09:49   

WoleMerce napisał/a:
U mnie jest własnie odwrotnie, na zimnym jest cicho a jak się zagrzeje to coś tak irytująco hałasuje, ale nie jednostajnie a tak różnie. Ale sprawdzę jutro to z tym młotkiem.

Witam
Jestem ciekaw czy coś udało się ustalić? Mam ten sam problem - na zimno cisza, jak się nagrzeje to coś terkocze, jakby pocierać dwoma kamykami nierównomiernie. Oprócz sprawdzenia wyciągnięcia łańcucha wpadł mi jeszcze jeden pomysł na sprawdzenie wariatora VVT. Zasilić go na jałowych, wtedy jak terkocze. O ile rozumiem, do 2000obr VVT nie jest zasilany. Więc jeśli to on, podanie napięcia powinno a) zacząć telepać silnikiem b) może zaniknie terkotanie, co potwierdzi uszkodzenia wariatora VVT
_________________
W201 @ 2.2 16V M111.960
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,307 sekundy. Zapytań do SQL: 10