Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wyswietla ze lampka jakas przepalona ale niby wszystko ok
Autor Wiadomość
Maly V8 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 223
Skąd: Siedlce
Wysłany: 10 Sierpień 2008, 21:15   

Mateusz L napisał/a:
Witam wszystkich. Jestem na tym forum nowy, ale przypadkiem trafiłem na ten temat i spotkałem się z podobnym problemem w W202. Otóż poprzedni właściciel założył jakieś diody w miejsce żarówek świateł postojowych. Wymieniłem na zwykłe żarówki( 5W) i jest ok,a świecenie kontrolki tłumaczę tak, ze dioda pobiera prąd znacznie mniejszy niż żarówka, przez co układ mógł ja potraktować jako przerwę w obwodzie (brak obciążenia) i zapalił kontrolkę. Pozdrawiam.


Bo jak się wpina diode to trzeba podłączyć równolegle rezystor, lub żrówke w drugiej oprawce rzucić luzem w lampie.
 
 
 
paulaner 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 24
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 29 Sierpień 2008, 01:16   Re: wyswietla ze lampka jakas przepalona ale niby wszystko o

problem identyczny!od pol roku jezdzenia kilka razy przez ten okres pojawia mi sie komunikat, ze oswietlenie zewnetrzne uszkodzone czyli na wyswietlaczu pojawi sie komunikat Lampe defekt.Dodam, ze wszystko ale to wszystko jest jak byc powinno i po paru dniach kiedy juz mam ochote cos z tym zrobic albo sie do kogos udac to problem sam z siebie znika, by za jakis miesiac, dwa znowu pojawic na pare godzin, dni.Jakos z tym zyje i mam to gdzies. 8)
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 29 Sierpień 2008, 12:43   

Bo wszystkie żarówki zewnętrzne (z oświetleniem tablicy włącznie) muszą mieć odpowiednią moc, nie mieć strat na zaśniedziałych oprawkach i być sprawne... było o tym wiele razy...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,117 sekundy. Zapytań do SQL: 9