Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Tapicerka skórzana -regeneracja/renowacja
Autor Wiadomość
magicwojtek 


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 462
Skąd: znikąd
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 09:42   Tapicerka skórzana -regeneracja/renowacja

Hej
Czym "malować" tapicerkę?
Mam w mercedesie granatową tapicerkę i mam poobcierane fotele (nie popękane, ale tylko zjechany kolor jest. Da się czymś to pomalować? jakie środki polecicie (od razu da się kupić w podobnym kolorze?)
_________________
W210 2.0 186 km 1997

WDB2100451A577890
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 12:16   

Witam

Jeden z moich kolegów w swoim aucie nie mercedesie też miał skórzaną po obieraną tapicerkę. Znalazł gdzieś w Warszawie firmę co się nazywa 'Klinika Car" lub "Spa Car". Tam stwierdzono, że skóra na fotelach musi być uzupełniona i całość trzeba pomalować. Oczywiście wymontowano fotele łącznie z boczkami drzwi i uzupełniono oraz pomalowano. Rzeczywiście po całym zabiegu wygłądało to bardzo ładnie - ale tylko do lata. W lato kto usiadł na takim fotelu to od razu miał plamy na ubraniu w kolorze siedzeń. Firma która to robiła stwierdziła, że o takie fotele trzeba dbać wcierając odpowiednią substancje. Po wtarciu tej substancji już nie barwiło ubrań ale przez tydzień później znowu pasażerowie mieli zabarwione ubrania. Ta substancja kosztował 70zł i starczyła na dwa "wtarcia".

Co z tym zrobisz to już Twoja decyzja. Ale ja osobiście to bym najpierw poszukał tapicera który może naprawić taka tapicerkę a później poszukał coś na wymianę. Z regeneracją chemiczną dałbym sobie spokój - chyba, że maiłbym pewność co do takiego malowania.

Jeżeli wozisz jakieś kobiety to uwierz mi, że w przypadku barwienia ubrań przez malowane skórzane fotele możesz się dużo nasłuchać. I w tym przypadku malowanie foteli jest opcją najmniej opłacalną, bo od takiego gadania można "nie strawności" dostać.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Fiki 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 19:04   

Robiłem w poprzednim aucie. Wycinasz kawałeczek skóry spod fotela i wysyłasz do firmy. Oni odsyłają Ci kompletny zestaw do regeneracji, z farbą dobraną dokładnie pod Twoje fotele. Zestawy są różne, w zależności od tego, czy potrzebujesz uzupełniać ubytki czy nie: łatki, szpachle, płynne skóry itp.

Ja najpierw ogarnąłem 'niedoskonałości', potem podkolorowałem wstępnie gąbką, następnie polakierowałem całość pistoletem - baza i na to bezbarwny. Wyszło bardzo przyjemnie, żadnych śladów na ubraniach, trwałość do momentu sprzedaży auta (~rok) OK. Jedyny minus taki, że skóra nie była już taka miękka w dotyku jak wcześniej.




Nazywają się Lederzentrum, poczytaj sobie tu: KLIK
_________________
W202 C230K #fakeAMG - sprawdź Bandytę!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,106 sekundy. Zapytań do SQL: 9