Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyna can
Autor Wiadomość
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Październik 2018, 21:00   Szyna can

Witam

Od razu napiszę, że szukałem przez szukajke i znalazłem tylko jeden temat który i tak mi nic nie powiedział.

Dzisiaj spotkałem starego kumpla z zawodu "elektryka samochodowego". Po krótkiej rozmowie kolega ten powiedział mi, że moje auto nie posiada szyny can. Dodał jednocześnie, że szynę can posiadały dopiero w204 od roku 2007. A tak wogóle odczyt cyfrowych danych ze sterowników to było możliwy dopiero w drugiej połowie 2007 roku.

Czy to rzeczywiście jest prawda? Ja cały czas myślałem, że moje auto już posiada szynę can. I po czym rozpoznać, że auto posiada "magistrale can".


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
adikis 


Pomógł: 117 razy
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1963
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 15 Październik 2018, 23:29   

kubus838, kolega się niestety nie zna
w202 od 1997 roku posiadają szynę can
jak coś to możesz kolegi zapytać jak na przykład są sterowane cztery szyby oraz dwa lusterka skoro do panelu idzie 5 przewodów

część schematu szyny can wnętrza (źródło star finder z sd ) jeszcze jest druga szyna can silnika


w w203 od 2000 roku na przykład do zegarów idzie tylko zasilanie masa , szybki can i wolny can
_________________
S202 4.3 V8 ///AMG
Gość sprawdź \|/
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=19034
 
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Październik 2018, 00:26   

Problem polega na tym, że kiedyś ktoś mi tłumaczył jak wygląda szyna can kontra mój samochód. Ale tu człowiek i jednak kolega tak "zabajerował", że ja zgłupiałem. A tym bardziej, że operował nazwami modelami i rocznikami. Dlatego wolałem jednak potwierdzić obecność szyny can w moim samochodzie. Tym bardziej, że kolega kiedyś na prawdę był dobrym elektrykiem. Ale podkreślam był - parę lat go nie widziałem. A, że go nie widziałem a technologia budowy samochodów jednak się zmieniła to wolałem się upewnić.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,142 sekundy. Zapytań do SQL: 10