Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
12 Styczeń 2012, 15:31
xenony
Autor Wiadomość
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 02:33   

też ostro myśle o xenonach , tym bardziej, że mam wycieraczki fabryczne na reflektorach...

ale tak czy siak wg przepisów, w samochodach z dołożonymi xenonami nie trzeba mieć sprysków i samopoziomowania, wymagane to jest dla aut fabrycznie nowych.... samopoziomowanie to nic innego jak zmiana wysokości świecenia świateł w zależności od obciążenia tylniej osi... czyli coś w stylu naszego pokrętła do regulacji wysokości, przy czym tam działa to automatycznie ... nie działa to np na dziurach itp. choć niektórzy myślą, że powinno , ale tak nie jest....

tak więc po montażu xenonów należy korygować wys. świecenia lamp żeby nie oślepiać innych kierowców...

No i najlepiej kupić tak jak już Oleandro pisał zestaw o temperaturze barwowej 6000 st K, gdyż daje on najbardziej białe światło, a tym samym daje go więcej niż np 8000 itd...


im wyższa temperatura tym światło bardziej fioletowe i tym gorsze oświetlenie drogi....

za to jest większy lans :mrgreen:


pozdrowionka
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 10:24   

Kolber napisał/a:
nie działa to np na dziurach itp. choć niektórzy myślą, że powinno , ale tak nie jest....
No niestety, działa (oczywiście jak sprawne)... Jak nie działa, a auto się na naszych drogach buja, to daje niezłe flesze tym z naprzeciwka... Ma tu znaczenie ugięcie obu osi, nie tylko tylnej :idea:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 10:54   

jjankiello napisał/a:
Kolber napisał/a:
nie działa to np na dziurach itp. choć niektórzy myślą, że powinno , ale tak nie jest....
No niestety, działa (oczywiście jak sprawne)... Jak nie działa, a auto się na naszych drogach buja, to daje niezłe flesze tym z naprzeciwka... Ma tu znaczenie ugięcie obu osi, nie tylko tylnej :idea:


to się przypatrz jak jadą auta na xenonach po nierównościach.....

zawsze oślepią na chwilę....

ten układ nie jest w stanie tak szybko redukować wysokości....


chyba, że w nowszych konstrukcjach...

pozdro
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 11:55   

jjankiello napisał/a:
Kolber napisał/a:
nie działa to np na dziurach itp. choć niektórzy myślą, że powinno , ale tak nie jest....
No niestety, działa (oczywiście jak sprawne)... Jak nie działa, a auto się na naszych drogach buja, to daje niezłe flesze tym z naprzeciwka... Ma tu znaczenie ugięcie obu osi, nie tylko tylnej :idea:


Taaa...
Działa, chyba w San Antonio w Teksasie. :wink:
Bzdura, kolego.
Układ samopoziomowania w ogóle nie działa podczas jazdy, dostosowuje tylko poziom świecenia w momencie uruchamiania silnika.

I jeszcze gwoli uzupełnienia tego, co napisał Kolber - prawdą jest, że nigdzie w KD nie jest sformułowany wymóg posiadania spryskiwaczy czy samopoziomowania dla xenonów.
Jest jednak wymóg posiadania manualnej regulacji wysokości świecenia (bo zabronione jest oślepianie innych kierowców) oraz posiadania homologacji na reflektor.
Z tego powodu, można sobie bez problemu założyć xenony oryginalne z danego modelu, nawet nie posiadając spryskiwaczy czy samoregulacji, natomiast z punktu widzenia warunków technicznych, jakie powinny spełniać pojazdy, aby je można było dopuścić do ruchu, nie można do reflektora homologowanego na żarówki np. h4 dołożyć palnika hid, gdyż automatycznie reflektor traci homologację, więc nie może być dopuszczony do ruchu.

Na rzetelnej SKP problemy pewne. Jednak jak jest w realu, wszyscy wiemy.... :?
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Oleandro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 526
Skąd: Szczecin / Hull UK
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 17:47   

sewan,

pisze prawde
_________________
C220 CDi Sport, Vin: WDB 2021331A787606
C220 CDi Elegance, Vin: WDB 2021332F798929
 
 
djmantis

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 34
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 22:06   

Zbieram zamówienia na zestawy xenonowe wlasnie typu hid - praktycznie go kazdego auta.
cena 350zl + ewentualne koszty przesyłki.

ktoś sie pisze?
_________________
C180 94 rok Elegance
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 22:56   

djmantis napisał/a:
Zbieram zamówienia na zestawy xenonowe wlasnie typu hid - praktycznie go kazdego auta.
cena 350zl + ewentualne koszty przesyłki.

ktoś sie pisze?



jakieś szczegóły/?
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
djmantis

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 34
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 23:23   

sa to takie z jak z allegro - nie znam dokladniej nazwy jeszcze bo jestem w trakcie nawiazywania wspolpracy...
narazie szukam potencjalnych klientów.
_________________
C180 94 rok Elegance
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 4 Wrzesień 2007, 00:01   

Co mi do tego... kładźcie sobie co chcecie do aut... :mrgreen: hehe
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Wrzesień 2007, 01:47   

djmantis napisał/a:
sa to takie z jak z allegro - nie znam dokladniej nazwy jeszcze bo jestem w trakcie nawiazywania wspolpracy...
narazie szukam potencjalnych klientów.



kumpel ostatnio tutaj załatwiał po 375 zł... (zamawiał większą ilość)




ponoć są porządnie wykonane.

pozdro
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 6 Wrzesień 2007, 14:35   

Witam Panów :D :D :D Oj długo mnie nie było a na forum nowości i nowości :D :D :D
I teraz pytanko odnośnie tych xenonów , bo panowie jak widzę to już rozeznanie macie :D :D :D

Więc który z opisywanych zestawów uważacie za godny plecenia, ewentualnie który Macie już zamontowany?

Serdecznie Pozdrawiam
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 6 Wrzesień 2007, 22:53   

nie wie ktoś skąd moge sciągnąć schemat przetwornicy do xenonow
z 12V na 20kV i napięcie podtrzymujące 85 V

pozdrawiam

[ Dodano: 8 Wrzesień 2007, 15:38 ]
mam juz schematy :)
pozdro
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Listopad 2007, 12:07   

zachęcony, opiniami kolegów od wczoraj jeżdżę na xenonach :) Wsadziłem zestaw do świateł z żarówkami H7

Kupiłem palniki tutaj

http://www.allegro.pl/ite...hid_h7_h_7.html

jak sie okazało, ze sprzedającym chodziłem do L.O. więc dostałem małą zniżkę... ale i bez tego cena jest bdb..... jakość zestawu bez zarzutu :) Tak więc ew. chetnym mogę polecić te zestawy, sprawdzałem i nie zakłócają radia CB :)
Nie oślepiają w ogóle, porównywałem z halogenem poziom oślepiania jest taki sam.... akurat wczoraj w mojej dzielnicy wyłączyli prąd na 2 godz... więc potestowałem jazdę po ciemku..... jednym słowem REWELACJA..... halogeny się nawet nie umywają :) włączanie świateł przeciwmgłowych nie daje praktycznie żadnego efektu... wcześniej tuż przed autem robiło się jaśniej i doświetlało boki.... teraz tylko lekko się doświetlają boki drogi :)


a oto efekty montażu :)








_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 23 Listopad 2007, 12:35   

Kolber,
trzeba przyznać, że superprofesjonalna sesja zdjęciowa.... :wink:

Żeby jednak trochę zepsuć ci znakomite samopoczucie (już taki wredny z natury jestem), powiem ci, że jednak oślepiają.
Na pierwszych dwóch zdjęciach widać wyraźnie, że po pierwsze różnica swiatłocienia jest zamazana w ksenonach i nie tak wyraźna jak w halogenach, po drugie, szczególnie na prętach bramy z prawej strony widać przy ksenonach refleksy świetlne, czego nie ma przy użyciu halogenów.
I mogę też wyjaśnić, z czego to może wynikać.
Otóż, jak popatrzysz na żarówkę halogenową, to zaważysz, że z przodu na zamalowany czubek farbą nieprzepuszczalną dla światła. Powoduje to, że patrząc na reflektor z przodu ±45° nie widzimy samego źródła światła, tylko odblask z odbłyśnika, który jest regulowany przez samą konstrukcję reflektora.
W palnikach ksenonowych tego nie ma, i palnik świeci także do przodu, z całkowitym pominięciem optyki reflektora.
Podobno pojawiły się palniki, które już mają taki filtr (nazywają się bodajże H7R) i eliminują to zjawisko, ale ich jeszcze nie widziałem.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Listopad 2007, 12:48   

Szukałem czegoś takiego jak H7R (w stylu palników D2R) jednak nie udało mi się znaleźć..... na niektórych aukcjach ludzie pisali że niby mają xenony H7R... ale to bujda na resorach.....

możliwe, że jest jak piszesz, ale wczoraj sprawdzałem obserwując auto z róznych kątów i odległości, nic nie oślepia ... celowo wsadziłem na początku jeden palnik i porównałem z halogenem... efekt oślepiania identyko..... granica światło cień jest ok, zauważyłem wczoraj że o dziwo niektóre refleksy powodują postojówki philips blue vision, refleksy na prętach mogą wynikać z tego, że stałem w ciut innym położeniu niż, jak robiłem fotki halogenów....

pozdrowionka
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,338 sekundy. Zapytań do SQL: 10