Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
12 Styczeń 2012, 15:31
xenony
Autor Wiadomość
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 19 Luty 2013, 00:25   

kamil_0793 napisał/a:
Czy oprócz kompletnego reflektora i przetwornicy trzeba coś kupować?
tak, samopoziomowanie a reflektor kompletny rozumiesz przez komplet z wycierałkami? bo jesli nie to musisz się w to zaopatrzyć, jesli chcesz w pełni legalnie smigać. co do palników to nie włożysz tam badziewka bo siada tam D2R
_________________


 
 
grzsol5275 
WDB2021881F507676

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 741
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27 Luty 2013, 21:46   

co wy ludzie piszecie??zeby móc załozyc xenon trzeba miec lampy z atestem na xenon,to ze ktos ma "czyste szkło" wycieraczki czy spryskiwacze lamp nie znaczy ze moze załozyc xenon,w e39 miałem chyba wszysko co mozliwe (xenon fabryczny) zabrali mi dowód bo policjant nie widział atestu,ja tez nie dopiero diagnosta mi pokazał gdzie on jest i wszystko wyjasnił,policjant nie musi wiedziec jemu moze sie wydawac ze cos jest nie tak i juz moze zatrzymac dowód rejestracyjny
_________________
Bóg dał nam nogi żebyśmy mogli dojść tam gdzie na glebie nie dojedziemy,Amen
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=18737
 
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 27 Luty 2013, 21:56   

grzsol5275 napisał/a:
lampy z atestem na xenon

w naszym przypadku magiczny napis D2R na kloszu
grzsol5275 napisał/a:
policjant nie musi wiedziec jemu moze sie wydawac

no chyba żartujesz...
to skoro policjant może mieć przepisy w du..ie to czemu np ja nie mogę...
wydaje mi się, że w temacie jasno jest opisane co i jak z xenonami.
Sam atest nic nie daje, jeśli niema reszty czyli samopoziomowania i systemu myjącego jednak daje najwięcej z całej 3-ki.
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 28 Luty 2013, 08:10   

grzsol5275 napisał/a:
co wy ludzie piszecie??zeby móc załozyc xenon trzeba miec lampy z atestem na xenon,to ze ktos ma "czyste szkło" wycieraczki czy spryskiwacze lamp nie znaczy ze moze załozyc xenon,w e39 miałem chyba wszysko co mozliwe (xenon fabryczny) zabrali mi dowód bo policjant nie widział atestu,ja tez nie dopiero diagnosta mi pokazał gdzie on jest i wszystko wyjasnił,policjant nie musi wiedziec jemu moze sie wydawac ze cos jest nie tak i juz moze zatrzymac dowód rejestracyjny
Jak jest ślepy to niech idzie do okulisty! od tak sobie nie moze - w imieniu prawa - odebrać dowód bo coś mu się nie zgadza, to nie ciemnogród.
_________________


 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 28 Luty 2013, 08:10   

grzsol5275 napisał/a:
zabrali mi dowód bo policjant nie widział atestu,ja tez nie dopiero diagnosta mi pokazał gdzie on jest i wszystko wyjasnił,policjant nie musi wiedziec jemu moze sie wydawac ze cos jest nie tak i juz moze zatrzymac dowód rejestracyjny

bo to Twój zasrany obowiązek mu go pokazać, ona ma wiedziecie tylko jak go odczytać i tyle. i nie może Ci od tak sobie zabrać dowodu to nie przypadek domniemania przestępstwa.
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
grzsol5275 
WDB2021881F507676

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 741
Skąd: Zabrze
Wysłany: 3 Marzec 2013, 21:35   

Sory skora ja kupuje auto z ksenonem,samochód sprawdzony po VIN w serwisie to co mnie atest obchodzi??jedz na stacje i zapytaj,jak masz luz na kierownicy to co policjant wyciagnie stacje diagnostyczna z badaznika i sprawdzi ci stan techniczny auta??jemu sie wydaje ze auto jest nie sprawne i zabiera dowód,mandatu nie musisz przyjac do sądu zanosisz zaświadczenie ze stacji ze samochod był sprawny i wtedy anuluja ci mandat,mimo wszystko ponosisz koszt przegladu 20zł od kazdego wymienionego punktu na pokwitowaniu za dowód plus 16 za odbiór dowodu UM ale jak wiem nie w kazdym urzedzie za to pobieraja
_________________
Bóg dał nam nogi żebyśmy mogli dojść tam gdzie na glebie nie dojedziemy,Amen
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=18737
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 4 Marzec 2013, 08:33   

grzsol5275 napisał/a:
samochód sprawdzony po VIN w serwisie to co mnie atest obchodzi??

co ma piernik do wiatraka ?? chyba sobie żartujesz z tym stwierdzeniem......
to że sobie kupisz auto sprawdzone w ASO po VIN to nie znaczy że ktoś Ci lamp na zwykłe nie wymienił i założył chiński HID.... obudź Się !!
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
grzsol5275 
WDB2021881F507676

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 741
Skąd: Zabrze
Wysłany: 4 Marzec 2013, 10:08   

jako kierujacy nie masz obowiazku wiedziec gdzie znajduje sie atest a policjant tym bardziej i sam sie obudz!znasz kogo kolwiek kto kupuje nowe auto w salonie a sprzedawca lata dookoła i pokazuje gdzie na co jest atest??śmieszny koleś jesteś,chcąc uniknąć takiego konfliktu musisz musisz miec zaswiadczenie ze stacji diagnostycznej o tym ze wszystko jest atestowane,chyba ze wiesz gdzie sa wszystkie atesty
_________________
Bóg dał nam nogi żebyśmy mogli dojść tam gdzie na glebie nie dojedziemy,Amen
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=18737
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 4 Marzec 2013, 10:13   

grzsol5275 napisał/a:
jako kierujacy nie masz obowiazku wiedziec gdzie znajduje sie atest a policjant tym bardziej

to tak samo możesz iść i kupić kokaine bo nie masz obowiązku wiedzieć że jest nie legalna..... chyba już wystarczy tego
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
grzsol5275 
WDB2021881F507676

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 741
Skąd: Zabrze
Wysłany: 4 Marzec 2013, 12:30   

nie bede sie kłócił poprostu idz na stacje diagnostycza tam ci wszystko wyjasnia
_________________
Bóg dał nam nogi żebyśmy mogli dojść tam gdzie na glebie nie dojedziemy,Amen
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=18737
 
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 4 Marzec 2013, 15:45   

Kierowca nie ma obowiązku wiedzieć gdzie są odbite atesty na lampach. Jeżeli policjant zabierze dowód za to że nie widział atestu a diagnosta odczyta ten atest to można się ubiegać sądowo o zwrot kosztów. Ale dobrze jest wiedzieć co masz w aucie żeby żaden baran Cię nie zagiął i zawsze możesz odmówić 'niebieskim" niech kierują sprawę do sądu ale musisz być pewien że masz legalnie xenon. Spryskiwacz to nie wszytko jak ktoś pisał.
Samopoziomowanie, spryskiwacze i odpowiednia lampa D2R lub D2S
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
grzsol5275 
WDB2021881F507676

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 741
Skąd: Zabrze
Wysłany: 4 Marzec 2013, 16:25   

Dokładnie,nawet jak masz oryginalny xenon,ates itp to najlepiej jechac na stacje o wydanie zaswiadczenia bo tego zaden policjant nie podważy
_________________
Bóg dał nam nogi żebyśmy mogli dojść tam gdzie na glebie nie dojedziemy,Amen
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=18737
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 4 Marzec 2013, 16:31   

atest na co?! na to ze xenon jest legal? tak jak Vin przykazał czy xenon jest legal bo Ci sprzedawca tak sprzedał.. ?

Jak xenon legal ory, nie wkłądane jakieś gówno z alledrogo to może Cię w pompe pocałować, jak masz chwile wolnego czasu to zerknij na lampe i rozkmiń gdzie co i jak z oznaczeniem i bedzie mógł zabłysnąć jak guuano w trawie po deszczu. Nie dajmy się zwariować, homologacja nie moze być wytłoczona/wygrawerowana w niewidocznym miejscu.
_________________


 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 4 Marzec 2013, 18:45   

grzsol5275, ok, jutro lece do diagnosty po:
1.zaswiedczenie ze mam Xenon d2r
2.zaswiadczenie ze mam odpowiednią przepuszczalnośc szyb
3.zaswiadczenie, że mam odpowiednio głosny wydech....
no prosze Cie, przecież takie zaswiadczenie to poprostu przegląd techniczny...
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
voshon 
C200, CLK 320 Cabrio


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 379
Skąd: Bytom
Wysłany: 4 Marzec 2013, 20:54   

Panowie wyluzujcie poślady, po co ta napinka?

Sprawdzone empirycznie w zeszłym tygodniu. Wracam z pracy, jadę przepisowo ile znaki pokazują i nagle widzę jak leniwie z prawej strony policjant macha lizakiem i mnie zatrzymuje, więc ja leniwie, bo zmęczony wracałem zjeżdżam, zatrzymuje się grzecznie i czekam. Podchodzi, dobry, dobry, czy znam powód kontroli, nie znam odpowiadam, a on na to, czy mógłbym otworzyć maskę. Akurat mogłem więc otwarłem :mrgreen:

I on mi na to, że zaintrygowała go barwa moich świateł, a mam oryginalne ksenony bo auto tak wyjechało ze Stuttgartu :wink: A władza na to "niemożliwe", a ja na to, to niech władza spojrzy na klosz co tam jest napisane :mrgreen: A na kloszu D2R, władza kopara na dole i myśli, więc ja dalej, a tutaj proszę są ostrzeżenia na pasie przednim (zapewne w obcobrzmiącym dla władzy dialekcie, więc dali piktogramy, coby łap nie pchać bo kostucha skosi :P )

Widzę, że facet zaczyna tracić grunt pod nogami, mówię mu, że ASO w Zabrzu otwarte, więc mogę zadzwonić i niech się przedstawi, powie w czym rzecz, poda im mój nr VIN to uzyska pewność, stwierdził chyba, że nie będzie łatwo, więc rzekł, wie Pan bo jeżdżą z tymi chińskimi przerobionymi lampami. Wiem, wiem, mnie też to irytuje bo walą mi po oczach ( bo tak jest :evil: :evil: :evil: )

Ok, to jakby mógł Pan 5 min zaczekać, ja tylko spiszę, że rozmawialiśmy. Kto by przypuszczał, że już w 1998 ksenony montowali powiedział. Ja, że i owszem, ale tylko do mercedesów :lol: Wraca za 5 min z mądrą miną i mówi do mnie pewnym głosem (bo mu pewnie kolega podpowiedział :wink: )

Jeśli to oryginały to pewnie ma pan SAMOPOZIOMOWANE NADWOZIE Z PRZODU :?: :?:

Zagryzłem wargi do krwi i powiedziałem, że NIVO bo o to panu chodzi zapewne to występowało z tyłu, nie posiadam i dzięki Bogu bo się psuje, ale za to z przodu przy ksenonach posiadam czujniki, które zapewne jakiś gastarbeiter zamontował w fabryce :mrgreen:

Spalił buraka, oddał dokumenty i poszedł jak zmyty bez słowa. Śmiałem się do rozpuku przez całą drogę do domu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie zmienia to faktu, że jakbym trafił na upartego osła to on by się upierał, ja bym się upierał, co spowodowałoby, że zadzwoniłbym na 997 i poprosił o przysłanie innego patrolu.
Korzystajmy ze swoich praw :)
_________________
Gość zobacz moje damy WDB2020801F799122, WDB2084651T009322
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 6