Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Webasto chodzi po zgaszeniu
Autor Wiadomość
Jantonie

Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 27 Maj 2019, 19:05   Webasto chodzi po zgaszeniu

Witam, samochód posiadam 2 miesiące i takie coś zdarzyło mi się pierwszy raz. Byłem przestawić samochód i silnik był włączony około minuty, całkowicie zimny, zgasilem i zostałem chwilę przy samochodzie i usłyszałem coś niepokojąvego. Najpierw jakby jakiś mały wentylator się kręcił, i po chwili normalnie jakby się jakiś silnik turbinowy rozpędzał, zaczyna chuczeć dosyć mocno, pochodzi tak ok minutę, zwalnia i wylatują spaliny spod zderzaka. To wszystko na wyłączonym zapłonie, i zaczyna się ten proces od nowa, dopiero po 5 minutach jest całkowita cisza. Zapaliłem samochód ponownie, zgasiłem i stało się to samo. Wyłączyłem dogrzewacz silnika przyciskiem na konsoli środkowej w pozycje off, wcześniej był w środkowej, wylaczylem zapłon, odpaliłem, zgasiłem i yo samo. Oczywiście pierwszy raz takie coś widziałem i słyszałem w tym samochodzie, zawsze po zgaszeniu była cisza i nic nie chodziło.
Teraz moje pytanie, co może być przyczyną awarii? Zrobiłem taki myk i usunąłem bezpiecznik 37 i wyłączyło się całkiem, mogę tak jeździć?
 
 
Tomek 007 
W211 E220 cdi 150KM

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 123
Skąd: okolice Tarnowa
Wysłany: 27 Maj 2019, 20:53   

Ja w 202 miałem tak że po zgaszeniu silnika, dogrzewacz pracował jeszcze przez jakiś czas. Podobno to normalne, studzi się w ten sposób .
_________________
S124 200TE (87 kw)metallic blue-black (SPRZEDANY)
C220cdi-125KM (744 brillantsilber-metallic)
(SPRZEDANY)
w211 E220cdi
 
 
Jantonie

Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 27 Maj 2019, 21:39   

Tomek 007 napisał/a:
Ja w 202 miałem tak że po zgaszeniu silnika, dogrzewacz pracował jeszcze przez jakiś czas. Podobno to normalne, studzi się w ten sposób .

Nawet przy temperaturze 20 stopni i chwilowym odpaleniu? I też puszczal dymka?

Teraz przyjrzałem się i zobaczyłem niemiłą niespodziankę, zdechła mysz pod tym webasto.
 
 
Tomek 007 
W211 E220 cdi 150KM

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 123
Skąd: okolice Tarnowa
Wysłany: 29 Maj 2019, 20:37   

Dymił zawsze, ale nie załączał się przy 20 stopniach. Może dostaje jakieś błędne informacje odnośnie temperatury. Dogrzewacz włącza się przy temp niższej niż plus 7 stopni.
_________________
S124 200TE (87 kw)metallic blue-black (SPRZEDANY)
C220cdi-125KM (744 brillantsilber-metallic)
(SPRZEDANY)
w211 E220cdi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,104 sekundy. Zapytań do SQL: 9