Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
16 Październik 2012, 14:28
skórzana tapicerka
Autor Wiadomość
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 23:58   

zmichal napisał/a:
Po pierwsze - co ma skóra do wygody foteli :?:

Wydaje mi sie ze to jest jednak inny fotel, inny standard, nie wierze ze wystepował tylko jeden rodzaj siedzeń w w202.
zmichal napisał/a:
Nie to żebym był złośliwy - ale może do ortopedy się przejdź.

Mam wziąc ze soba jeszcze moich 3 kolegów którzy ze mną jechali i też uważali ze fotele są zbyt twarde. Znam wielu posiadaczy mercedesów w201, w124 i też uważają ze fotele na dłuższą trase są niewygodne. Wracając w ubiegłym roku z nimiec 800 km stwierdziłem że są niewygodne, ale teraz speedziłem w nich praktycznie ponad 30 godzin odejmując pare 20 min przerw i naprawde pod koniec to mi nogi drętwiały. Porównując je np do fotlei z audi a4 to tak jakby ławke porówynywać z fotelem. Oczywiscie mówie o przednich fotelach.
_________________
C180 '93 LPG
 
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 00:51   

zmichal napisał/a:
może do ortopedy się przejdź.


Witam
A może kolega miał po prostu źle ustawiony fotel (siedzisko & oparcie & odległość od kierownicy)?
Jeśli ktoś nie próbował, to polecam, ustawić oparcie fotela pod kątem prostym(90 stopni) względem siedziska i odległość od kierownicy (ugięte ramiona, przy nachwycie w okolicach godz. 12) nie jak większość kierowców nonszalancko "na leżaka" bądź "na kastę, z przechyłem tułowia ku środkowi".
Tylko prawidłowa pozycja za kierownicą gwarantuje, wygodną/bezpieczną podróż, możliwość pełnej kontroli nad autem i ... z biegiem czasu proste plecy.
To niby podstawy kierowania autem, ale widząc pozycję wielu kierowców mijanych aut odnoszę wrażenie, że chyba nie wszyscy o tym pamiętają.
Początkowo taka pozycja za kierownicą wyda się dziwna/nie wygodna/bezsensowna, ale z biegiem czasu docenicie.
Na początek najlepiej byłoby poprowadzić auto wyposażone w sportowy fotel kubełkowy(oczywiście bez regulacji nachylenia kąta oparcia względem siedziska)
Zachęcam do prób.
Czekam na spostrzeżenia i szczerze kto tak jeździ.
A fotele w W202 są zajebiście wygodne (manual & welur) siedzisko full gleba(lubię nisko siedzieć, to przyzwyczajenie z poprzednich lekko usportowionych autek przy wzroście 180 cm. jest SI względem kierownicy) i oparcie około 90 stopni względem siedziska.
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
pudel 
----------------

Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 02:34   

Ja się podpiszę pod tym że w W202 są niewygodne fotele. W swoim mam fotel "ortopedyczny" z pneumatyczną regulacją i mimo to nie potrafię ustawić wygodnej pozycji a po kilku godzinach jazdy plecy bolą strasznie. Jedyna fajna rzecz, to możliwość dociśniecią krawędzi oparcia do ciała, teraz przynajmniej nie latam po fotelu, taki kubełek się zrobił. Ale regulacje lędzwi, w dwóch miejscach kompletnie nie przydatne, tzn nie tam gdzie mi by odpowiadało. Może to pod jakiegoś Helmuta konkretnie było...?
_________________
C 180T Elegance 98'
 
 
 
marcmerc 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 187
Skąd: Elbląg
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 10:08   

Piotr8, czyżby szkoła bezpiecznej jazdy?? zgodzę się z Tobą jest jeszcze kilka elementów do poprawienia wśród pozycji za kierownicą a co do godziny 12 miałeś chyba na myśli zgięty nadgarstek a nie ramiona :)
A co do skóry jasna z dziurkami pierwsza klasa polecam i wcale nie jest gorąco
_________________
okazuje się że mercedes i BMW są w stanie stać na jednym podwórku
w202 c250 WDB2021251F056553
E39 523i, same automaty
 
 
 
krzemo-op 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 10:22   

Ladnie wyglada ale jesli nie masz klimy to jest przerabane... ja osobiscie jestem za skora:) a masz marszczone boczki czy normalne???
_________________
MB C250 TD 150 PS Sedan
 
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 10:47   

Witam
Na wstępie..., nie jestem instruktorem bezpiecznej szkoły jazdy ani lekarzem ortopedą ale, z fotelem kierowcy jest tak, jak z łóżkiem w sypialni, im twardsze/sprężyste, tym zdrowsze/wygodniejsze.

marcmerc napisał/a:
zgięty nadgarstek a nie ramiona

Oczywiście, masz rację chodziło o ... j.w.

pudel napisał/a:
W swoim mam fotel "ortopedyczny" z pneumatyczną regulacją

A taki fotel, to moje marzenie, niestety nie mam takiego u siebie, pełen zakres regulacji...
I jeszcze jedno, umówmy się że, prawidłowe ustawienie fotela kierowcy tak aby prowadziło się pojazd bezpiecznie i wygodnie, to nie kwestia 5 minut z reguły zajmuje to trochę czasu aby znaleźć optymalną pozycję za kierownicą

Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Aloiz 


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 754
Skąd: Sanok
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 11:07   

dyzio87, myślisz ze jak włożysz pakiet skórzany do swojej W202 to od razu komfort podskoczy o 2 klasy....... jakoś nie chce mi sie w to wierzyć.... jeździłem ostatnio BMW 320 Cabrio '96 ze skórami i powiem ze nie chce auta z takim wyposażeniem... może wygląda to elegancko ale nie zdaje egzaminu ( nawet z Włączonym klimatronikiem wysiadało sie z mokrymi spodenkami i koszulka...)... 8)
_________________
Ex: C180 Elegance '94
WDB2020181A089266
E320 CDI Avantgarde '99
WDB2100261A988449
 
 
 
Hery 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 76
Skąd: P-na
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 11:50   

to chyba musialo byc +50 stopni zeby w cabrio wychodzic mokrym w dodatku z wlaczona klima :shock:
ps:moze mieliscie wlaczone podgrzewanie foteli :P
A jesli chodzi o siedzenia w w202 sa naprawde wygodne, zrobilem trase katowice-frankfurt i spowrotem a pozniej katowice-split i powrot, nic mnie nie bolalo,naprawde wygodnie sie jechalo.Zmieniam fotele tylko ze wzgledu że skora
bardziej mi sie podoba od mojej obecnej tapicerki.
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 12:27   

IMO z tymi fotelami nie jest tak żle. Zrobiłem trasę nad morze i przez 6godz. miałem jedną przerwę-zdrętwiał mi lewy półdupek :| ale to dlatego, że przy automacie miałem podkurczoną lewą nogę. Gorsze fotele są np. w Golfie 4, o Escorcie nie wspomnę (100-200km i miałem dosyć). W :mb: mam skórę bez regulacji lędźwi, ale nie mogę narzekać. A z tym oparciem racja-może nie aż 90 stopni, ale bardziej do pionu niż do leżenia-plecy mniej się męczą.
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 13:17   

grz napisał/a:
A z tym oparciem racja-może nie aż 90 stopni


90 stopni względem siedziska, a przecież siedzisko też ma możliwość regulacji kątów położenia(pokrętło oraz dźwignia)
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 13:51   

Znowu racja :D
Mam podniesiony przód siedziska - będzie 90 stopni.
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
pstrag 
Moderator

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 620
Skąd: Ełk
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 14:09   

wczesnijeszym mercedesem zrobiłem prawie 14 000 tys przez nie całe 6 miesiecy głownie trasy no i moge powiedziec ze fotele sa twarde lecz naprawde wygodne.

:idea: Wczesniejszy mercedes to 2,2 D z 1994 roku a teraz mam 2,5TD 1996 rok i zauważyłem ze w tym nowszym sa mieksze fotele cos wiece na ten temat ?
 
 
marcmerc 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 187
Skąd: Elbląg
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 14:12   

krzemo-op, mam klimatronic a skóry na boczkach oczywiście marszczone bo to orginalne wyposażenie
_________________
okazuje się że mercedes i BMW są w stanie stać na jednym podwórku
w202 c250 WDB2021251F056553
E39 523i, same automaty
 
 
 
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 16:15   

Ziola napisał/a:
dyzio87, myślisz ze jak włożysz pakiet skórzany do swojej W202 to od razu komfort podskoczy o 2 klasy....... jakoś nie chce mi sie w to wierzyć....
Napisałem:
dyzio87 napisał/a:
Wydaje mi sie ze...
Co oznacza ze nie wiem i jezeli sie mylę to chciałbym żeby ktoś to sprostował. Wiec kolego Ziola jezeli wiesz coś o fotelach, rodzajach foteli to chętnie sie dowiem, bo jak narazie nie wniosłes nic ciekawego do tematu, jedynie zostałeś wysmiany ze sie spociłeś w kabriolecie z właczoną klimatyzacją. chyba ze chciałes powiedziec ze deszcz padał, ale to też nie miało by sensu...

[ Dodano: 11 Wrzesień 2007, 16:17 ]
grz napisał/a:
A z tym oparciem racja-może nie aż 90 stopni, ale bardziej do pionu niż do leżenia-plecy mniej się męczą.
Dadam jeszcze ze nie narzekam na plecy, poprostu mnie dupsko boli podczas dłuższych podrózy
_________________
C180 '93 LPG
 
 
 
Aloiz 


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 754
Skąd: Sanok
Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 16:26   

Ten Cabriolet był w wersji Hardtop .....
_________________
Ex: C180 Elegance '94
WDB2020181A089266
E320 CDI Avantgarde '99
WDB2100261A988449
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,193 sekundy. Zapytań do SQL: 10