Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie (przód) - Czy to tuleje wahaczy??
Autor Wiadomość
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 3 Październik 2007, 21:48   Zawieszenie (przód) - Czy to tuleje wahaczy??

Witam.
Sorki wiem ze temat zawiechy byl maglowany wiele razy ale nigdzie nie odnalazlem konkretow ;]

Mam taki pytanie, u mnie w zawieszeniu nagiminnie cos stuka na nie rownosciach zwlaszcza w lewym kole. Znajomy mi powiedzial ze to sa tuleje wahaczy, poniewaz jak cofam i zachamuje dosc gwaltownie to jest takie szarpniecie i takie lekkie jakby uderzenie. Chcialbym sie upewnic co klubowicze o tym sadza? MOze lepiej jechac na szarpaki na stacje diagnostyczna? Orientowalem sie juz cenowo w tulejkach i komplet na wahacz (3sztuki) kosztuje kolo 100zl. Czy mozna wymienic np. jedna tuleje ktora ma luz czy trzeba wszystkie naraz??

Pzdr
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 3 Październik 2007, 23:42   

Ja bym na twoim miejscu wymienil wszystkie tuleje w jednym wachaczu.
Poniewaz jeden jest do kitu a drugi juz jest lekko i niewidocznie uszkodzony przez tapierwsza tulejke.
Jesli wymienisz jedna, zaraz bedzie czas na wymiane druga,
lepiej od razu wszystko i spokoj na pare dobrych lat.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Krokodyl 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: Szczecin-Ustka
Wysłany: 4 Październik 2007, 00:15   

A sprawdziles czy nie masz luzu na prowadnicach klockow chamulcowych.pozdro.
_________________
On the road again.MB C220D '96r
 
 
 
ts_alpin

Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 4 Październik 2007, 00:27   

trzpaki i chłop z breszką,niech pożądnie porusza,pogmyra.Przód tył,gora i dół.Szkoda pieniedzy na eksperymenty.Trzeba wymienić przecież to co trzeba a nie zbędne rzeczy.Może byc wiele elementów,od łożysk,poprzez tarcze,wybuloną gumę,sworzeń,gałkę...itd.tuleje czuć szczególnie na niewielkich ale dosyć instensywnych nierównościach typu mocno i głeboko popekany asfalt.wtedy czuć "bicie" które w początkowym stadium nie jest przenoszone na kierownice a czuć pod pedałami i w podłodze.
_________________
www.ts-alpin.prv.pl
Prace wysokościowe
 
 
harryx 
Harryx

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: 4 Październik 2007, 09:26   

Witam. Miałem podobne objawy w mojej W202, szczególnie przy wolnej jeździe do tyłu i gwałtownym hamowaniu. Słychać było stuknięcie a luzy były widoczne nawet gołym okiem na całym kole. Wymiana tulei załatwiła sprawę. Ja wymieniłem odrazu komplet tulei i sworzeń po obu stronach i mam spokój na dłuższy czas. Przy okazji warto wymienić jeszcze gumy stabilizatora bo koszt niewielki a zużyta guma u mnie również powodowowała dość głośne stuki na wybojach.
_________________
250 TD kombi '97
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 4 Październik 2007, 11:24   

chrzanio, sprawdź też przekładnie kierowniczą!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Październik 2007, 21:12   

Ok dzieki panowie ;] Wymienie te tuleje na wahaczach nie jest to droga inwestycja a moze zlikwiduje to pukanie a i moze jeszcze koncowki drązkow wymienie bo to taniocha. O przekladni kierowniczej nawet nie chce myslec bo jej jaka kolwiek regernacja jest droga a wiecznie tym autem nie bede jezdzil ;]
Nie zebym byl jakis taki nie dbaluch o auto, bo nie lubie jak cos nie gra w samochodzie ale az tak piescic sie z nim bede.
Dziekuje za pomoc :) :mb:
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 6 Październik 2007, 09:18   

Też zmagam się z pukaniem w przednim zawieszeniu :? , może ma ktoś szkice rozłożonego przedniego zawieszenia, Chętnie ściągnąłbym i wydrukował, w książce nie za bardzo to widać. Jeszcze mam małe pytanko, czy ta śruba z kontrą na imbus 6mm nad przekładnią jest od regulacji? Słyszałem że chcą zniwelować mały luz należy ją odkręcić o ok 1/4 obrotu. Trochę dziwne :shock: dlaczego nie dokręcić, może ma ktoś doświadczenie :?:
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
ufo007 

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 45
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Październik 2007, 22:06   

Witam
Ile zaplaciłes za te tuleje i wymiane. Dzis bylem podbic dowod i sie okazalo ze luzy mam w 1 wahaczu i tez czeka mnie wymiana tych tuleji.
_________________
C180 z 94 classic, LPG Sekwencja OMVL Dream XXI n, żyć nie umierać :)
 
 
wiolcia 
wiolcia

Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 16
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 12 Październik 2007, 07:36   

A ja miałam taki efekt po wymianie opon.
Okazało się że mechanik nie dokręcił koła ! :shock:
O dziwo podczas jazdy ciągłej nic nie pukało. Tylko przy hamowaniu i cofaniu.
Może więc masz to samo.
 
 
bartezbest 
bartezbest

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: 12 Październik 2007, 21:12   

witam po baaardzo długiej przerwie :oops: , za 100 to 3 dobrych tulei nie kupisz, wymieniałem je dosyć dawno temu, ale pamiętam jak chciałem zaoszczędzić i szybko (po 3000km) leciałem po następne, polecam febi
EX C180, A4 Avant
_________________
bartezbest
 
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Październik 2007, 21:25   

Witam.
Dzisiaj wkoncu dotarlem do warsztatu i ziomek mi sprawdzil zawieche, powiedzial ze tuleje sa bank wytrzepane sam mi pokazal :D cale kolo sie ruszalo (przod-tył) a wydajace ciekawy dzwiek kłikłikłi to poprostu gumy stabilizatora. Łaczny koszt częsci to okolo 250zl a robota okolo 150zl (ugadana z mechanikiem) w przyszly wtorek maja mi to zrobic. Pozdrawiam :mb:
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Listopad 2007, 02:02   

letem mialem zalozone felgi 17" i juz pod koniec sezonu zaczely do mnie dochodzic lekkie stuki z przedniego zawieszenia, z czasem doszly takze piski (stabilizator). przymierzam się do wymiany elementów gumowych ale czytając forum mam wrazenie, ze tyle nazw tych elementów ile uzytkownikow a ja biegły w tych sprawach nie jestem. nie chce zakładac nowego tematu tak wiec, czy byłby ktoś z forumowiczów tak uprzejmy i podał mi spis elementów gumowych w przednim zawieszeniu?? jakie gumy i ile sztuk. z gory dziekuje i pozdrawiam
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 28 Listopad 2007, 13:27   

http://www.detali.ru/cat/...&SGR=030&SGN=01

Gorny wachacz jest kompletny z tuleja. nie da sie wymienic, tylko nabywa sie caly. Natomiast dolny wachacz ma 3 sztuki tuleji. 2 krotkie przednie i jeden dluzszy z ttylu.
Kupuje sie komplet tulei. numer 71.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
ufo007 

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 45
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Listopad 2007, 18:54   

No to na spoko diagnoste trafiłem, powiedział mi że to tuleje. A się okazało u mechanika że to jakieś sworznie w wachaczu i w dodatku caly drążek kierowniczy :/ i tak z 200 zrobiło się 700 no ale żyć nie umierać za komfort się płaci. Szkoda tylko że biednym studentem jestem :?
_________________
C180 z 94 classic, LPG Sekwencja OMVL Dream XXI n, żyć nie umierać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,066 sekundy. Zapytań do SQL: 5