Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Automatyczne skrzynie psują się???? nie psują?????
Autor Wiadomość
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
  Wysłany: 7 Październik 2007, 00:24   Automatyczne skrzynie psują się???? nie psują?????

Witam wszystkich nie mam jeszcze swojej wymarzonej gwiazdy ale to dobrze przynajmniej mam czas poczytać forum zanim kupię coś odpowiedniego, że Mercedes to już wiem, że diesel to też wiem że do 18 000zł no tego już nie przeskoczę ale jedno mnie bardzo nurtuję a mianowicie ASB, generalnie nigdy nie miałem auta z taka skrzynką ale większość piszę że jak Mietka to tylko w automacie szanuje auto kierowcę i takie tam ale czytamy bardzo wiele o usterkach powiedziałbym na tyle wiele ze nawet to troszkę przeraża, oczywiście o bardzo wysokich kosztach naprawy no i że dobrego mechanika bardzo ciężko znaleźć a już na stronie http://www.automat.pl. No tam to już człowiek się tyle naczyta co tam się nie psuje itp. Itd. Ludziska sumując to wszystko warto nie warto psuje się nie psuje na szczęście na w/w stronie o problemach w Mercedesie czyta się najmniej, ciężko podjąć samemu taką decyzję proszę o kilka słów od praktyków. Z góry dziękuję.[/i]
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 7 Październik 2007, 04:43   

O ile nie kupisz skrzyni zajeżdżonej (tu już trzeba fachowca do oceny) oraz będziesz zmieniał olej co 60tkm (oczywiście właściwy) i pilnował jego poziomu, to powinna służyć długo...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
MikiPOZ 
Klubowicz

Pomógł: 59 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: Poznań-Czmoniec
Wysłany: 7 Październik 2007, 12:45   

jesli skrzynia zrywa, szarpie itp. to znaczy ze jest zajechana...

ja mialem wszystkie Mercedesy w automatach poczawszy od 190 a konczac na E-klasie i nie mialem zadnych problemow ze skrzyniami... przyjemnosc z jazdy....
_________________
W123 300D 1978r
W123 280CE 1979r.
W123 230C 1977r.
w123 230TE 1984r
w107 560AMG 1972r.
w210 320CDI T 2000r. Avantgarde
w211 320CDI T 2003r. Avantgarde
 
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
  Wysłany: 7 Październik 2007, 13:21   

Fajnie dzięki za odpowiedzi wszystko się zgadza po pierwsze dobrze kupić dbać i będzie Oki ale spójrzmy na rzeczywistość za kwotę do 18 000zł auto będzie wiekowe a i w przebieg do 200 000 km raczej nie ma co liczyć czy naprawdę realnie patrząc auta z takimi przebiegami i większymi będą posiadały ASB w nienagannym stanie, bo manual to tam nas raczej nic nie zaskoczy jedynie sprzęgło ale to kosz rzędu 700-800zł i po kłopocie a tu z tego co czytam a to nie przerzuca w odpowiednim momencie a to bieg się zblokuje a to ………można by wymieniać i wymieniać zresztą co będę przytaczał sami wiecie o jakich problemach ludzie piszą z ASB…………….no sam nie wiem
 
 
 
Tomasz1970 
Tomasz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 7 Październik 2007, 13:23   

wcześniej miałem 124 w manualu , teraz mam automata i wiem że każdy następny to będzie automat. Przepiękna jazda taką gwiazda :)
_________________
C-250 95r. Elegance Automat.
 
 
 
Sebastianp 
w202 c180 w210 300TD


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: Łaziska G. k.Tychów
Wysłany: 7 Październik 2007, 16:01   

Kiedyś jak kupowałem pierwszego mercedesa taksówkarz powiedział mi "Mercedesy mają jedną wadę ; jak kupisz mercedesa to z tą marką zostaniesz do końca" Miał rację, mało jest samochodów które moga zachwycić kiedy przesiądziesz się z mercedesa, chyba że zauroczy na chwilę silnik 400konny ;)
Ja do tego co powiedział taksówkarz dodałbym "Jak kupisz mercedesa z automatyczną skrzynią biegów to nie wrócisz do manuala"
Taki tekst będą negować ci którzy mają mesie z manualem, którzy mają uciechę z przeciągania na obrotach na poszczególnych przełożeniach. (nie chciałbym kiedyś kupić mercedesa od takiego kierowcy)
Ci co jeźdzą automatami wiedzą jaką rozkosz przynosi taka jazda. Nie dlatego że w czase jazdy możesz obrzerać się hamburgerami trzymanymi w prawej ręce lub jeszcze lepiej ; prawą ręką wędrującą po udach pasażerki ;) ))
Poprostu inna jazda. A kiedy trzeba docisnąć to zawsze pozostaje przełącznik "S" i przycisk pod pedałem gazu , wtedy biegi przełączane są przy około 6500tys/obr ;)

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru .
Ja w każdym bądz razie nie zamieniłbym automata na manuala.
_________________
E-klasse w210 E300TD Elegance automat
C-Klasse w202 C180 Elegance automat LPG
 
 
 
DarekGA 
270000km

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 273
Skąd: 3miasto
Wysłany: 7 Październik 2007, 16:37   

Sebastianp napisał/a:
Kiedyś jak kupowałem pierwszego mercedesa taksówkarz powiedział mi "Mercedesy mają jedną wadę ; jak kupisz mercedesa to z tą marką zostaniesz do końca" Miał rację, mało jest samochodów które moga zachwycić kiedy przesiądziesz się z mercedesa, chyba że zauroczy na chwilę silnik 400konny ;)
Ja do tego co powiedział taksówkarz dodałbym "Jak kupisz mercedesa z automatyczną skrzynią biegów to nie wrócisz do manuala"
Ja w każdym bądz razie nie zamieniłbym automata na manuala.

Z tą 'wadą' :mb: to coś jest :) A to co dodał ten taksówkarz to też prawda. Mam podobne odczucia. Z początku nie chciałem :mb: automata. A jak się trafił to oczywiście automat :) . I usłyszałem też taką opinię iż samochody z automatem mimo wszystko bardziej łaskawie traktują silnik właśnie nie kręcąc silnika do wysokich obrotów oczywiście przy normalnej jeżdzie. A może to skutkować dłuższymi ptrzebiegami. ASB oczywiście jak każde urządzenie mechaniczne wymaga troski i dbania, więc okresowa wymiana właściwego oleju i filtra to podstawa i myślę ze długo można jeździć z automatem. Trzeba tez poczytać na temat eksploatacji ASB choćby na podanej gdzieś powyżej stronie i długie przebiegi z ASB przed nami :)
_________________
C220 T CDI Esprit WDB2021931F979448
 
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 7 Październik 2007, 16:43   

Witam,
Koledzy mają rację. Jak wsiądziesz do :mb: z ASB i będziesz miał możliwość prowadzenia to już nigdy nie będziesz chciał się zamienić na manuala.
Ja jestem zauroczony do dziś. Zrobiłem już automatem ok. 29000 km i nie ma najmniejszego problemu. Auto w chwili obecnej ma ok 216000 km
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
marcmerc 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 187
Skąd: Elbląg
Wysłany: 7 Październik 2007, 20:45   

mój automacik ma nalatane 340 tkm i śmiga aż milo, a tak poza tym ja też nie chcialbym manuala już się chyba odzwyczailem :mrgreen:
_________________
okazuje się że mercedes i BMW są w stanie stać na jednym podwórku
w202 c250 WDB2021251F056553
E39 523i, same automaty
 
 
 
Pawelc280 

Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 53
Skąd: USA
Wysłany: 7 Październik 2007, 20:56   

ja mam automata i przebieg 270 a sam zrobilem ponad 40 tys wczesniej mialem passata vr6 z automatem przy sprzedazy i przebiegu oryginalnym (auto kupilem od ciotki a ona go miala od nowosci) 130 tys skrzynia byla zajechana.. nastepny napewno bedzie merc z automatem
_________________
C280 1995 nizastapione auto
Mitsubishi Eclipse g3
 
 
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 8 Październik 2007, 12:57   

Ludzie którym auta się nie psuja nie piszą o tym sami od siebie ,więc myślę że do czytania forum i wyciągania wniosków trzeba podejść z dystansem .Sprawdź ile postów na forum "automat" dotyczy mercedesa i wszystko jasne.
_________________
C250TD 96"
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Październik 2007, 14:23   

Mam automata, przeszedłem przez remont skrzyni (ok. 2000-2500zł), ale i tak jestem bardzo zadowolony.
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 8 Październik 2007, 17:11   

Ja też mam automat. Przed kupnem samochodu nie chciałem w automacie a teraz po prawie dwóch latach jeżdzenia automatem nie chcę innej skrzyni (znaczy manualnej).
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Październik 2007, 23:13   

Dzięki Koledzy za odpowiedzi jest ich tyle i same pozytywne więc nie ma co się zastanawiać wybór jest oczywisty ASB i koniec!!! A co do postów na forum "automat" to faktycznie mercedesów w temacie usterek nalezy szukać i szukać i...........
 
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Październik 2007, 00:41   

ja też mam MB w automacie, do miasta super sprawa, w trasie też w sumie nieźle, ale jednak jak jeżdżę manualem to mam większe możliwości manewrowania mocą silnika :)

na codzień jeżdżę też właśnie autem z manualną skrzynią i jednak bardziej mi podchodzi manual.... może to dlatego, że jestem młody.. nie wiem ale manualna skrzynia pozwala na lepszą kontrolę nad autem i jego mocą.....

Natomiast mój ojciec, już nigdy nie chce manuala, no ale on jest na emeryturze i już po prostu zrobił się leniwy za kółkiem :mrgreen:


Tak czy siak u mnie na liczniku w tej chwili coś koło 210 kkm , auto kupiłem prawie rok temu z przelotem 162 kkm, zaraz po kupnie zmieniałem olej w ASB, żadnych problemów ze skrzynią nie mam i nie miałem, czasem jak ostrzej depnę i zadziała kick down to coś tam zawyje w skrzyni ale nic nie szarpie itp...

pozdro
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,141 sekundy. Zapytań do SQL: 9