Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z pilotem na podczerwien
Autor Wiadomość
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 23 Maj 2008, 23:15   

To, co napisałęm powyżej dotyczy WYŁĄCZNIE kluczyka - "scyzoryka"
Kluczyka - "rybki" SIĘ NIE SYNCHRONIZUJE!

Twój kluczyk ma najprawdopodobniej jakiś feler. Dosyć powszechną usterką jest obrywanie się cewki znajdującej się w przedniej części kluczyka odpowiadającej za indukcyjne zasilanie immobilizera w kluczyku.
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Maj 2008, 00:12   

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi - czyli czeka mnie rozebranie kluczyka ;) Dzięki za nakierowanie :)
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
gumolyt 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 24 Maj 2008, 00:16   

marekzer napisał/a:
Gumolyt i co się stało z tym kluczykiem? Naprawił się?
nie nie naprawiło się a próbowałem już wiele :) ) jak dla mnie zagadka nie do przejścia. Mój samochód znam jak żaden do tej pory bo praktycznie rozebrałem go na części i złozyłem na nowo ale jak z diody migały tak migają do dnia dzisiejszego.
Ja sie przyzwyczaiłem ale ale co chwile sie ktos pyta co to jest i dlaczego tak mruga :)
_________________
Mercedes C180 '96 Esprit LPG
 
 
eco 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 40
Skąd: łącznik
Wysłany: 18 Październik 2008, 10:17   

Witam, mam taki sam problem, czy ktoś wie jak ten problem zlikwidowac?
 
 
Gość

Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 13:12   

Do kolegów gumolyt i eco. Nie jestem elektronikiem żeby była jasność. Ja miałem podobne zdarzenie w moim SL. Klucz scyzoryk,diody na klamce i lusterku wewnętrznym migają równocześnie , a nie na przemian.Auto otwieram z pilota obie diody migają a centralny otwiera się.Wchodzę do auta w lusterku też obie diody migają , odpalam auto bez problemu.Diody gasną po ok 30-40sek. Kończę jazdę , gaszę silnik, wysiadam.Zamykam z pilota centralny ,drzwi się blokują, a diody w klamce i lusterku migają jeszcze ok.30-40sek.I tak w kółko w jeżdzie to nie przeszkadzało ale nie dawało mi spokoju.
Znajomy elektryk wymienił baterie w scyzoryku , dokonał procedury synchronizacji i nic to nie dało.Diody migały dalej.
I co się okazało. Diody migały z powodu niedomagań związanych z pompą zamka centralnego , który mimo to przecież działał. Było to kilka lat temu i już nie pamiętam co konkretnie ten elektryk zrobił przy tej pompie , ale jego diagnoza była słuszna . Dodam że facet 15 lat pracował w Reichu przy samochodach.
Pozdrawiam
 
 
kaztar 

Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Opole/Łódź
Wysłany: 23 Listopad 2009, 08:00   

Niestety i mnie spotkała dzisiaj niemiła niespodzianka z równocześnie migającymi diodami.
Wczoraj wziąłem akumulator na noc do ładowania bo padł (swoją drogą dzisiaj muszę kupić nowy :( ). Dzisiaj podłączyłem akumulator, i zaczęło się - diody migają razem przez ok 20 sek. centralny działa, samochód odpala bez problemu. Czy to może być to że zamykanie wlewu paliwa nie działa? (nie wysuwa się bolec blokujący)..
I tak uważam że to dziwne ponieważ przed wyjęciem akumulatora wlew też się nie zamykał a diody migały tak jak trzeba...

Ktoś ma jakiś pomysł??

aha.. dodam jeszcze ze po wciśnięciu przycisku pilota na 2 sek błyska w nim czerwona dioda..
_________________
Mercedes C 180 Elegance 1995r.
 
 
godaC 
godaC


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 731
Skąd: 26-340
Wysłany: 23 Listopad 2009, 09:45   

Kurde to już było.
PS. bateryjki to w pilocie a nie w aucieeeeeeeeeeeee :mrgreen: :mrgreen:
_________________
C 180 ESPRIT WDB2020181A245229
Astra I -EX
C 180 ELEGANCE WDB2020181A269483 -EX
i insze pojazdy
 
 
kaztar 

Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Opole/Łódź
Wysłany: 23 Listopad 2009, 10:28   

No bez przesady.. Wiem ze chodzi o pilota :mrgreen: poza tym wiem że było sporo na ten temat ale jakoś nie moglem znaleźć konkretnego rozwiązania stad moje pytanie. Wpakuje dzisiaj nowa baterie i zobaczymy.
co ciekawe dziś autko odpaliło bez problemu po czym po 15 minutach jazdy przy hamowaniu i wciskaniu sprzęgła samochód zaczął gasnąć :shock:
jakoś wjechałem na parking gdzie silnik samoistnie zgasł. Przy ponownej próbie odpalenia zapalił od razu ale nie odważyłem się jechać dalej. Po robocie wizyta u elektryka.. :( Sorry za OT

ok.. wiec baterie w pilocie są ok..widać nie w tym był problem.. odłączyłem i podłączyłem akumulator i wszystko jest ok..

ale dzięki za sugestie ;)
_________________
Mercedes C 180 Elegance 1995r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,121 sekundy. Zapytań do SQL: 9