Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 19:16
Rozbudowa dogrzewacza na ogrzewanie postojowe.
Autor Wiadomość
kmtaxi 
Krzysztof

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 167
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 6 Listopad 2011, 10:12   

A jaką temperaturę Ci wskaże po odpięciu czujnika temperatury zewnętrznej?
_________________
W210 2.2 Cdi automat 2001r
był W202 2,2 D 1996r
Jestem też tu:
http://www.w210.pl/index.php
http://www.mercmania.pl/forum/
 
 
Oleandro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 526
Skąd: Szczecin / Hull UK
Wysłany: 6 Listopad 2011, 13:25   

-38 st celcjusza, dobry patent

pozdrowionka
_________________
C220 CDi Sport, Vin: WDB 2021331A787606
C220 CDi Elegance, Vin: WDB 2021332F798929
 
 
taksiarz83 


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 72
Skąd: Police
Wysłany: 9 Listopad 2011, 02:09   

noc napisał/a:
Ze schematu ogrzewania HAU nie wynika czy pompka się włączy czy nie.Natomiast jest prawie na 100%, że otrzyma zasilanie plusem.Dziwne by więc było gdyby zabrakło minusa.
Na wszelki wypadek poprawiony schemat.


Dziękuję, według twojego poprawionego schematu: klima analogowa wszystko śmiga jak powinno, nawet pompka z problemowym brakiem prądu przy funkcji REST teraz zaczęła działać. Jeden dzień grzebania z przerwami i koszt około 50 zł z kupnem lutownicy samochodowej, jedna kartka A4 :) .

Za wcześnie się pochwaliłem. Jest chyba mały problem, dziś rano uruchomiłem "Webasto" i poszedłem do apteki, kiedy wróciłem Webasto nie chodziło, jak się okazało pompka nie ruszyła. Postanowiłem to sprawdzić odpaliłem silnik, dogrzewacz się załączył. Kiedy silnik uzyskałlekko ponad 40st. zgasiłem auto, pompka ruszyła po uruchomieniu "webasto".

Wydaje mi się, że może przez jakiś czujnik, bo było za zimno, pompka nie chciała ruszyć. Co wy na to?

Nie ma to jak porozmawiać z osobą inteligentną :)

Do pompy poprowadziłem osobny + przez bezpiecznik, przełacznik i diodę. Teraz jak silnik jest zimny to razem z "webasto" uruchamiam pompę.
_________________
W124 230E 89'
W124 250D 93'
W202 C220 CDI '99 Classic vin:WDB2021931F858133
 
 
 
charwel 

Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Listopad 2012, 15:51   

Kolego alfred mógłbym Cię prosić o kontakt na jazzumi3a@wp.pl bo nie mogę się z Tobą skontaktować na priv.
Pozdrawiam
charwel

[ Dodano: 1 Grudzień 2012, 12:35 ]
Kolego janucha78 udzielasz się jeszcze na forum? Miałbym kilka pytań. Próbowałem wysłać pw i nie nie chce iść. Zapisuje mi się w "do wysłania". Próbowałem napisać do administratora i efekt ten sam :)

[ Dodano: 3 Grudzień 2012, 00:29 ]
Znowu ja. Aby wyjąć panel ze sterowaniem szyb i tym przyciskiem dogrzewacza wystarczy go podważyć czymś delikatnie?

charwel

[ Dodano: 4 Grudzień 2012, 13:50 ]
No i znowu ja. Może ktoś w końcu odpowie :)
Mam teraz takie pytanie. Robię sobie sterowanie GSM, ale łączę obydwie przedstawione wersje. Czy uważacie, że bezpieczniej załączać Webasto i panel klimatronika z jednego zestyku modułu GSM czy też jak kolega janucha78 z dwóch? Zastanawiam się czy np podanie napięcia tylko na panel, lub tylko na webasto może spowodować jakieś nieprzyjemne skutki. Podając napięcie jednym zestykiem mam pewność, że albo podam do panela i pieca, albo nie podam w ogóle. dopuszczalne obciążenie jednego zestyku to 7 Amperów.

Pozdrawiam
charwel:)

ps. idzie zima!

[ Dodano: 21 Grudzień 2012, 06:36 ]
No i to znowu ja. Dogrzewacz rozbudowany. Hybryda pomysłów obu kolegów. Działa elegancko. Pozdrawiam.

[ Dodano: 23 Grudzień 2012, 15:07 ]
Eeeeee...
No ja jeszcze raz. W lecie też się przyda zapewne ta rozbudowa. Załączając tylko drugie wyjście, a jest taka możliwość, możemy przewentylować samochód podczas upałów przed wejściem do niego.
To chyba tyle :)
 
 
r0rk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 282
Skąd: Siedlce
Wysłany: 20 Październik 2014, 12:33   

Jeżeli chciałbym zrobić ogrzewanie postojowe, a mam dogrzewacz w swoim CDI, sam sterownik/programator wystarczy, czy muszę dokładać dodatkową pompkę?

Pozdr
r0rk

[ Dodano: 29 Lipiec 2015, 09:20 ]
Chiałbym się zająć w tym sezonie rozbudową dogrzewacza na ogrzewanie postojowe, czy w tym wypadku jak mam dogrzewacz muszę dokupować oddzielną pompkę?

Czy taki programator wystarczy?



Pozdr
r0rk
 
 
PACHU 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 45
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 29 Listopad 2016, 08:56   

Witam
Koledzy mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć czy jest możliwość zasilić sterownik z klimatronika tak żeby dział tak jak funkcja REST?? Przeczyta łem ponad 50 stron o podgrzewaczu dużo informacji, ale głównie o usterkach. Na tym poście na stronie 7 kolega noc opisał ze trzeba dąć zasilanie na pin, 8 ale u mnie na pinie 8 jest stałe zasilanie (12V) sterownika miał być przewód biało/szary a ja mam czerwony/chyba z białym a szarego z białym w ogóle nie nie znalazłem..:( Zastanawiam się czy to jest w ogóle możliwe żeby ta funkcje w inny sposób niż przez włączenie na panelu REST. Potrzebne mi to jest, ponieważ chce dołożyc do swojej Celiny dogrzewacz tylko podłączyć go przez przekaźniki i moduł GSM żeby zdalnie nim sterować. Jak uda mi się uruchomić REST to nie będę musiał osobno sterować pompką obiegu, wentylatorem kabiny. Wiem ze to możliwe tylko z tego jak to rozumie musiał by mi jakiś elektronik w sterowniku pomieszać i wyprowadzić przewody z sterownika tak: http://www.w202.pl/viewto...r=asc&start=780 na stronie 53 kolega DiodusElectric takie cos właśnie zrobił znalazłem tez opis na http://doc.webasto-russia..._1997_all_D.PDF na stronie 22 jest opis jak do V6 zamontować oraz na stronie 7 jak podłączyć pisze tam znów cos o 8 pinie ale pojawia się 26 tłumacze ta stronę przez Google wiec nie jest to dokładne czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?? Z góry dziękuje za pomoc
_________________
W202 C250 ELEGANT KOMBI 98r WDB2021881F696368
 
 
 
inferno 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 15
Skąd: wieluń
Wysłany: 2 Grudzień 2016, 23:13   

a co za proble wziąć z pompki od RESTa z jednego przewodu +12V i włączyć nim dogrzewacz?
 
 
PACHU 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 45
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 3 Grudzień 2016, 19:55   

Jest problem, bo żeby sie tam znalazł plus 12 to musze włączyć ręcznie guzik REST a to nie o to chodzi, bo ja chce włączyć piec przez moduł GMS, czyli wysyłam sms i sie włącza lub instaluje aplikacje takie moduły są na allegro po 130zł tylko Zasteruje piec i ale gdzie podąć plus żeby sie włączyła funkcja REST po to żeby sie uruchomiła pompka obiegu i wentylator w kabinie ma to wygadać tak: wstaje o 5.40 Włącza aplikacja piec o 6 wychodzę do pracy na 7 i nie musze skrobać szyb..:) Cos takiego zrobił tak jak pisałem wcześniej http://www.w202.pl/viewto...r=asc&start=780 na stronie 53 kolega DiodusElectric
_________________
W202 C250 ELEGANT KOMBI 98r WDB2021881F696368
 
 
 
inferno 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 15
Skąd: wieluń
Wysłany: 4 Grudzień 2016, 21:24   

aha... z modułem gsm to już nie będzie tak hop tym bardziej w tym co piszesz za 130 który niema funkcji czasowej i za każdym razem będziesz musiał go pamiętać wyłączyć, ja bym dorobił sterowanie drugie pompki wody i tyle, piec odpala włącza sie pompka wodna i jeden przewód do środka przez włącznik termiczny np 30st aby dmuchawa na zimnym płynie nie marnowała prądu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,225 sekundy. Zapytań do SQL: 11