Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
12 Styczeń 2012, 15:31
kierunkowskazy
Autor Wiadomość
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 15:21   kierunkowskazy

Juz od tygodnia zauwazylem ze potrafia "zniknac" wszystkie kierunkowskazy wlacznie z awaryjnymi. Wymianilem juz bezpiecznik choc byl dobry. Przestaja dzialac w czasie jazdy, zatrzymuje sie szukam pukam i po pewnym czasie zaczynaja dzialac.
Ma ktos podobne doswiadczenia? Gdzie szukac powodow.
Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
bartezbest 
bartezbest

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 16:42   

witam toart
mam niestety ten sam problem :( , wiem że poprzedni własciciel wymieniał włącznik kierunkowskazów (cała gałkę przy kierownicy) nie wiem tylko po co to robił, a mniemam ze tu leży przyczyna, znajomy elektryk ma sie tym zająć za kilka dni wtedy dam znać.
pozdro
_________________
bartezbest
 
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 19:54   

No to czekam na twoja diagnoze. Wg mnie gdyby to byl problem po stronie galki wtedy nie bylo by problemu z swiatlem awaryjnym ale to moje domysly...
Powodzenia w naprawie.
Pozdrawiam

..wlasnie znalazlem, ze za kierunkowskazy jest takze odpowiedzialny bezpiecznik w komorze z przekaznikami - ide to sprawdzic..
...sprawdzilem ze nie ma kolejnych bezpiecznikow ale sa przekazniki 4szt o roznych wielkosciach 3 czarne i jeden niebieski. Za kierunkowskazy odpowiedzialny jest ten sredni w srodku. Poruszalem i zadzialalo, poruszalem i przestalo, poruszalem i dziala - wyraznie slychać " pstrykanie " z tego elementu.
Gdyby czytal ten post kolega Gerri to podam pewna pomagajaca zdjagnozowac usterke zaleznosc pomiedzy wlaczonym zeosutym swiatlem awaryjnym a świecaca 50% moca swiatelkiem od podgrzewania tylnej szyby. Gdy swiatlo awaryjne odzyskuje sprawnosc ta diodka pogrzewania szyby nie dziala....
Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
Ostatnio zmieniony przez toart 3 Lipiec 2006, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gość

Wysłany: 3 Lipiec 2006, 08:35   

to wlasnie jest ten przekaznik. Sam osobiscie przerabialem ten problem. Jak masz mozliwosc sprawdzenia go pod kątem tzw. ZIMNYCH LUTÓW to zrob to najpierw. Jezeli padło cos jeszcze to tylko wymiana. W serisie dalem za niego cos kolo 300 zl. A ten przekaznik odpowiada za kierunkowskazy, awaryjne, ogrzewanie tylnej szyby i wycieraczkę przedniej szyby na biegu czasowym.
Mam nadzieje ze w miare jasno to wytłumaczylem.

[ Dodano: 3 Lipiec 2006, 08:46 ]
A i jeszcze jedno mi sie przypomnialo sprawdz miernikiem bezpieczniki bo u mnie pod jedynką byl taki bezpiecznik ktorego golym okiem ocenilem na dobrego a jak sie okazalo byl walniety tuz przy nozce ze nie bylo tego widac.
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 3 Lipiec 2006, 23:38   

Bezpieczniki wymieniałem na rożne nowe i za każdym razem był ten sam efekt - nie działało. Doszedłem do tego ze gdyby to był bezpiecznik to nie jeden ponieważ rożne bezpieczniki odpowiadają za kierunki i awaryjne a nie działają "wspólnie".
1. Czy wyciągniecie przekaźnika może spowodować blendy w komputerze?
2. Czy ten przekaźnik jest rozbieralny - ewentualnie jakie zagrożenia czyhają przy demontażu.

Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
Gość

Wysłany: 4 Lipiec 2006, 00:16   

Ten przekaznik mozna spokojnie wyciagnac nie powoduje bledow w kompie. Jest jak najbardziej rozbieralny, trzeba tam podwazac obudowe srubokretami. W srodku sa trzy cewki, ktore odpowiadaja za kierunki, wycieraczke i awaryjne. Skoro wymieniles wszystkie bezpieczniki to na 99% bedzie to ten przekaznik. Jeszcze dla pewnosci spytaj Gerry'ego.
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 4 Lipiec 2006, 00:50   

Śledze inne fora gdzie Gerri zostawia slady swej wiedzy i znalazlem opis - nie dotyczy on jednak w202 :(
Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
Ostatnio zmieniony przez toart 30 Kwiecień 2012, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bartezbest 
bartezbest

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: 16 Lipiec 2006, 12:18   

witam
przepraszam za długa nieobecność (delegacja), widze że max mnie uprzedził, a więc w moim przypadku jest to własnie ten przekażnik, potwierdza to rówież fakt że miałem problemy z wycieraczką na biegu czasowym
pozdrawiam
_________________
bartezbest
 
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Sierpień 2006, 14:01   

Witam
Ja tez miałem problem z kierunkami , czasem były a czasem nie , poczytałem pomyslałem i zadziałałem . Wyjełem przerywacz rozebrałem i ujawniłem iż jeden z lutów nie tzryma zlutowałem go na nowo i narazie jest ok . Mam nadzieję iż zaoszczędziłem pare złotych.
 
 
szmaja 
W202 2.2 Benz

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 31 Styczeń 2007, 13:46   

witam,
bez smiechu ale dajcie namiary na ten przekaznik bo nie wiem za bardzo gdzie go szukac. A mam dosc kombinowania i narazania sie na drodze.:-)

[ Dodano: 31 Styczeń 2007, 13:51 ]
....znaczy gdzie jest w aucie nie sklepie.
 
 
Gość

Wysłany: 31 Styczeń 2007, 14:26   

Witaj , masz na fotce :D ,druga komora skrzynki bezpieczników . Już masz wymontowany ,widać puste miejsce , leży na bezpicznikach .
p.Jarek

DSC01415.JPG
Plik ściągnięto 2783 raz(y) 150,83 KB

 
 
szmaja 
W202 2.2 Benz

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 31 Styczeń 2007, 17:10   

wielkie dzieki. podzialam i sie odezwe
 
 
Piotr25 
C 200 D elegance

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 5
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 3 Luty 2007, 11:57   

podłacze sie do tematu miałem ten sam problem raz kierunki były i awaryjne raz nie kombinowałem z przekaznikami zamieniałem i dalej to samo ale wpadłem na genialny sposób i spróbowałem zamienic wyłacznik awaryjnych i wiecie ze to tam był problem wymieniłem go na nowy i wszystko ok bez wymiany przekazników sproboj tego powodzenia
_________________
merc.200 D
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 3 Luty 2007, 21:26   

Też miałem taki problem i zaniosłem przerywacz do elektronika poprawił luty przeczyścił specjalnym płynem styki i od roku jest ok

[ Dodano: 3 Luty 2007, 21:28 ]
toart napisał/a:
Śledze inne fora gdzie Gerri zostawia slady swej wiedzy i znalazlem opis - nie dotyczy on jednak w202 :(
Ciekawostka jakiej sie dowiedzialem to to ze Gerri nie ma mercedesa - jestem strasznie zdziwiony :shock:
Pozdrawiam


daj linki gdzie sie jeszcze Gerri wypowiada
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
Saghat 


Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Luty 2007, 13:06   

U mojego ojca w samochodzie też coś nie tak się dzieje od pewnego czasu z kierunkowskazami. "Ni w pięć ni w dziewięć" zapalają się i świecą jakies pół minuty, później gasną i jest spokój na jakiś czas. Dzieje się to w różnych sytuacjach, często po włączeniu silnika, ruszeniu ze skrzyżowania, ale to chyba bez znaczenia.

Czy to coś z przekaźnikiem czy może coś innego? Proszę o podpowiedzi.
_________________
Pozdrawiam, Saghat

Mercedes-Benz C180 Elegance '94

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,206 sekundy. Zapytań do SQL: 13