Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja
Autor Wiadomość
rabinson 

Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 15:43   Klimatyzacja

Witam serdecznie wszystkich :D

Proszę o pomoc,
jakiś miesiąc temu napełniłem klimatyzację w warsztacie shella i jak zaczeły się upały okazało się że że klimatyzacja nie bardzo chłodzi, więc pojechałem jeszcze raz do warsztatu shella a tam dowidziałem się, że oni tylko sprawdzili szczelność i napełnili klimatyzacje. Nie mają niestety komputera z programem do mercedesa by dokładne sprawdzić elektronike.
Mam pytanie czy w Krakowie jest jakiś warsztat, który ma oprogramowanie do Mercedesa C?
Będę bardzo zobowiązany za pomoc.
Pozdrawiam wszystkich :D
 
 
 
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 17:15   

Witam mam dwa pytanka troche z innej beczki.
1. Jak zachowują sie wiatraki klimy w waszych autach??? U mnie na postoju załanczają sie na 5 sekund po czym wyłanczaja sie na 5 sekund i tak w kółko , chyba że dodam gazu wtedy załączą sie na dłużej
2.Czy wiatraki klimy chłodzą wam silnik??? Wydaje mi sie ze u mnie tak poniewarz na postoju w korku przy włączonej klimie temperatura silnika nie skoczy do 100 stopni natomiast jak wyłącze klime to 100 sie pokarze :mb: :mb: :mb: Pozdrawiam
 
 
Grecja 
C 200, 95r

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 22:32   

ja mam podobny problem jak jade od 80km/h to jest ok ale w tych upałach słabo chłodzi pojechałem do znajomego i sie okazało że wiatraki sie nie włanczaja wogle tylko nie mogliśmy znależć przekażników i bezpiecznika do klimy moze ktos wie gdzie się one znajdują
 
 
rabinson 

Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwiec 2006, 14:17   

Witam ponownie, :D

Co do wiatraków, to wieją bez zachamowań, tyle że ciepłym powietrzem.
Jedyna nadzieja to zmiana pogody na chlodniejszą.

Pozdrawiam
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 27 Czerwiec 2006, 17:03   

Ja mam wrażenie że odwrotnie...
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 4 Lipiec 2006, 18:43   

Grecja napisał/a:
ja mam podobny problem jak jade od 80km/h to jest ok ale w tych upałach słabo chłodzi pojechałem do znajomego i sie okazało że wiatraki sie nie włanczaja wogle tylko nie mogliśmy znależć przekażników i bezpiecznika do klimy moze ktos wie gdzie się one znajdują


Pewnie nie chodzi o przekaźnik czy bezpiecznik, raczej padł moduł sterujący wiatrakami od klimatyzacji, który znajduje się w lewym przednim nadkolu i działa ne niego wilgoć i woda.
Ja przeciągnołem go do komory silnika, niestety po wymianie na nowy (500 PLN).
Używanie klimatyzacji bez włączania się wiatraków prędzej czy później kończy się rozszczelnieniem układu.
_________________
MB W202
 
 
Gość

Wysłany: 5 Lipiec 2006, 09:00   

Witam wszystkich a jeśli chodzi o nawiewy przy włączonej klimie to czy centralny nawiew (środkowy) powinien dmuchać non stop czy chwile podmucha i się odłacza a silniej wtedy wieja boczne. Wcześniej raz wiało cały czas, raz pare minut a było nawet tak że gdy jechałem i puszczałem pedał gazu to wiało gdy dodawałem gaz przestawało. Dodam że
gdy klima nie jest włączona jest ok. Czy ktoś moze coś doradzić, czy tak ma poprostu być.
Pozdrawiam

[ Dodano: 5 Lipiec 2006, 19:50 ]
No i stało się centralny nawiew zdechł CAŁKIEM. Nie działa ani na klimie ani normalnie.
Czy mogę liczy na pomoc fachowców ??? Czy tam jest jakiś elektrozawór a jak tak to czy ciężko jest się do niego dostac. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Grecja 
C 200, 95r

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Lipiec 2006, 22:41   

dzięki s1951 dzisiaj go zlokalizowałem i sie okazało ze jest cały zaśniedziały i tzeba go wymienić
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 6 Lipiec 2006, 00:23   

PIKNIK napisał/a:
było nawet tak że gdy jechałem i puszczałem pedał gazu to wiało gdy dodawałem gaz przestawało.
[ Dodano: 5 Lipiec 2006, 19:50 ]
No i stało się centralny nawiew zdechł CAŁKIEM. Nie działa ani na klimie ani normalnie.


Najprawdopodobniej masz nieszczelność w instalacji podciśnieniowej - przy puszczaniu pedału gazu podciśnienie rośnie i funkcja się uruchamia.
 
 
Gość

Wysłany: 6 Lipiec 2006, 08:58   

Dzięki za podpowiedź, ale jak sprawdzić gdzie jest nieszczelność, czy należy udać się gdzieś do jakiegoś warsztatu, czy wystarczy podpięcie np. KTS ???
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 6 Lipiec 2006, 09:14   

Najczęściej wystarczy podpięcie wakuometru (miernika podciśnienia) - doświadczony mechanik wie, w jakich warunkach pracy silnika jaka ma być wartość podciśnienia w szczelnym układzie dolotowym.
 
 
Gość

Wysłany: 6 Lipiec 2006, 10:06   

GERRI chodzi o układ dolotowy silnika ? Bo myślałem że o układ pneumatyczny ? Chyba że są połaczone.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 6 Lipiec 2006, 10:31   

Podciśnienie dla instalacji pneumatycznej jest brane przy silniku benzynowym z jego kolektora dolotowego. Dlatego można wytłumaczyć powiązanie wielkości podciśnienia ze stopniem otwarcia przepustnicy.
 
 
Gość

Wysłany: 6 Lipiec 2006, 10:57   

A jeszcze jedno czy sterowanie tego centralnego nawiewu odbywa sie tylko za pomocą podciśnień i pneumatyki czy jest tam np. jeszcze jakiś elektrozawór ???
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 6 Lipiec 2006, 11:05   

O ile mi wiadomo to jest to podciśnienie tylko....
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,119 sekundy. Zapytań do SQL: 9