Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
13 Styczeń 2012, 12:14
Dogrzewacz w CDI
Autor Wiadomość
DiodusElectric 
Elektronika


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 28 Luty 2012, 22:33   

Także prosiłbym o rozszerzenie myśli z alternatorem. Domyślam się że może chodzić o to, że jakiś moduł (chyba w liczniku, albo w pobliżu) sterujący załączaniem dogrzewacza może "wykrywać" odpalenie silnika przez pomiar napięcia zasilania czyli np 12 i mniej to silnik nie chodzi a jak 13 i więcej to silnik chodzi (alternator pracuje) :) Właściwie to źle myślę gdyż ładowanie "prostownikiem" też powodowałoby wykrycie pracującego silnika, czyli nie możliwe ;P

Co do bezpieczników to też coś mi się nie wydaje, gdyż bezpiecznik albo jest dobry albo nie, więc jeśli nie to nie ma szans żeby urzodzenie się uruchomiło na uwalonym bezpieczniku :) Więc jeśli urządzenie startuje to bezpiecznik dobry i nie ma co sprawdzać :)

Film poprawiłem na zasadzie wycięcia lipnych fragmentów, ale nie wrzuciłem jeszcze na YT. Jeśli chodzi o drugą część to mam nagrane materiały ale nie mam czasu na obróbkę :)

Wymontowałem i przerobiłem panel klimatyzacji. Dołożyłem w nim dodatkowego mosfeta sterującego pompą, oraz wypuściłem wszystkie potrzebne przewody do sterowania webastem, do zasilania i sterowania na moduł GSM oraz do sterowania funkcją REST. Po prostu z modułu klimatyzacji wychodzi osobna wiązka do modułu GSM i z tej wiązki wychodzi także przewód do sumatora/separatora diodowego do sterowania webastem. Dzięki temu mam zmodyfikowany panel klimy ale za to żaden przewód w instalacji auta nie jest naruszony ani przecięty, nic nie podłączałem do wiązki w aucie.
SMSem mogę załączać i wyłączać funkcję REST;
SMSem mogę załączyć webasto na domyślny czas 15minut, lub inny określony w treści, lub włączyć na stałę lub wyłączyć (odpowiednie terśći).
Oprócz tego urządzenie działa jao dogrzewacz (fabrycznie jak przewidział producent).
Wydech spalin jest tam gdzie wydech silnika.
Nie założyłem zadnego przekaźnika, wykorzystałem tranzystor MOSFET gdyż jest sterowany napięciowo a nie prądowo jak tranzystor bipolarny czy przekaźnik.
Wszystko śmiga ponad 2 miesiące i jestem zadowolony, zero problemów.
_________________
w202 C200CDI WDB202134
 
 
 
tom1245
AMG PO MODACH

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1654
Skąd: Makow
Wysłany: 29 Luty 2012, 21:40   

rangiz9 bo innej możliwości nie widzę chyba ze masz przeróbkę na z dogrzewacza na webasto :wink:
DiodusElectric napisał/a:
Także prosiłbym o rozszerzenie myśli z alternatorem. Domyślam się że może chodzić o to, że jakiś moduł (chyba w liczniku, albo w pobliżu) sterujący załączaniem dogrzewacza może "wykrywać" odpalenie silnika przez pomiar napięcia zasilania czyli np 12 i mniej to silnik nie chodzi a jak 13 i więcej to silnik chodzi (alternator pracuje) :) Właściwie to źle myślę gdyż ładowanie "prostownikiem" też powodowałoby wykrycie pracującego silnika, czyli nie możliwe ;P

żeby włączył się dogrzewacz w :mb: to musisz być spełnione dwa warunki:
-temperatura na zew poniżej lub równa +7.5C
-informacja pewnie z alternatora lub przedniego modułu sam o odpaleniu silnika
dopiero wtedy idzie sterujące +12V
p.s rangiz9 musisz mieć podpięte oba bezpieczniki od dogrzewacza 37 i 13
wsiądź i czekaj aż zacznie startować dogrzewacz włącz wtedy szybko zapłon
_________________
WDB2010181A 104.995 odchudzony i pospawany dyfer ;)
WDB2021331A vin nieadekwatny do wyglądu i wyposażenia 182KM i 441NM
WDB2030161A spalił się...
WDB211
 
 
DiodusElectric 
Elektronika


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 29 Luty 2012, 22:33   

13 jest od czerwonej diody LED w przycisku OFF - generalnie nie potrzebny :P
_________________
w202 C200CDI WDB202134
 
 
 
tom1245
AMG PO MODACH

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1654
Skąd: Makow
Wysłany: 1 Marzec 2012, 07:29   

DiodusElectric napisał/a:
13 jest od czerwonej diody LED w przycisku OFF - generalnie nie potrzebny :P

to go wyjmij i sprawdź czy zadziała dogrzewacz tak jak fabryka mu nakazała działać :twisted:
zamiast filmikami na youtube zainteresowałbyś się stanem swojej w202
http://www.youtube.com/wa...feature=channel
ja się pytam co to ma być? podłożyłeś dźwięk z odpalania ursusa po zimowym postoju czy serio masz takiego klamora :?: :mrgreen:
_________________
WDB2010181A 104.995 odchudzony i pospawany dyfer ;)
WDB2021331A vin nieadekwatny do wyglądu i wyposażenia 182KM i 441NM
WDB2030161A spalił się...
WDB211
 
 
DiodusElectric 
Elektronika


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 1 Marzec 2012, 20:27   

Ja nie narzekam i nie widzę wtym nic dziwnego ani nadzwyczajnego. To jest auto które ma służyć a nie być wieczną skarbonką. Dbam tyle ile potrzeba i nie zamierzam ani trochę więcej.
Jeżeli dbaniem nazywasz podkręcanie ile wlezie przez jakiś chip tuning, które mi proponujesz na priv to chyba coś pomyliłeś, nie skorzystam ;) Na 102 koniach leci prawie 190km/h i nie trzeba nic więcej.
Nigdy nie wyciągałem 13 bo niby po co, spójrz na schemat a z niego jasno wynika do czego jest ten bezpiecznik :) :) To tyle z mojej strony bo nie zamierzam się kłócić :)
_________________
w202 C200CDI WDB202134
 
 
 
rangiz9 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 38
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2 Marzec 2012, 20:00   

Coś z nim jest jednak chyba nie tak.

Teraz czasami w ogóle się nie załącza, jak np dzisiaj rano. Mimo prób nie załączył się. Próbowałem zrestartować go za pomocą wyjęcia bezpiecznika na odpalonym silniku. Niestety nic nie pomogło. Czasami działa normalnie. Jak wracałem z pracy to normalnie się załączył i po zgaszeniu auta bez problemów się wygasił. Wczoraj natomiast po jeździe nie chciał się wyłączyć. Pomogło dopiero wyjęcie bezpiecznika. Zresztą podobnie było przed chwilą. I zauważyłem, że jak po zgaszeniu silnika jak dogrzewacz nie chce się wyłączyć słychać odgłos cykania z okolic tylnego koła po stronie pasażera. Jak ma się normalnie wyłączyć tego odgłosu nie ma. Odgłos ten jest słyszalny zarówno wewnątrz auta jak i zewnątrz.

Z tego co wyczytałem gdzieś na forum to żeby sprawdzić dogrzewacz pod kompem to jest potrzebny SD tak? Albo przerobiony Vag? Czy też można go zdiagnozować innym interfejsem?
_________________
WDB2021931F827591
 
 
strazak40 
dociekliwy

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 53
Skąd: włocławek
Wysłany: 20 Styczeń 2013, 23:13   

witam
podpowiedzcie mi proszę gdzie jest czujnik temp. dla dogrzewacza. Wiem że gdzieś w zderzaku ale moze dokładniej.dzięki
_________________
W202 220CDI 98r. kombi.WDB2021941F789537
 
 
 
badmojo 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Styczeń 2013, 23:24   

strazak40 napisał/a:
witam
podpowiedzcie mi proszę gdzie jest czujnik temp. dla dogrzewacza. Wiem że gdzieś w zderzaku ale moze dokładniej.dzięki

W zderzaku po stronie kierowcy w kratce maskujące przy otworach wlotowych. Ciągniesz do siebie i wyjdzie. W tej kratce jest czujnik. To jest czujnik temp. zewnętrznej i on "mówi" dogrzewaczowi, że ma się włączyć jak zarejestruje min. 7stC.
_________________
C220 CDI/99 Elegance Selection
(Kombi)(Tiptronic 722.6) Chip-150PS
WDB2021931F931685
 
 
strazak40 
dociekliwy

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 53
Skąd: włocławek
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 18:18   

dzięki , już go mam. podobno padł , bo dogrzewacz jest ok (sprawdzony) , a nie działa , więc jak go zmostkuję to powinien ruszyć. pozdro
_________________
W202 220CDI 98r. kombi.WDB2021941F789537
 
 
 
BlackJack 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Styczeń 2013, 12:27   

hej,
u mnie też nie działa podgrzewacz, poza tym chyba siada termostat bo nawet po godzinei jazdy nie wchodzi na odpowiednią temp., zna ktoś może dobrego speca w tej dziedzinie (podgrzewacza) w okolicy Warszawy?
Z góry dzięki,
Pozdro!
_________________
...siemasz Belfegor! witaj w krainie głupców...
 
 
badmojo 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Styczeń 2013, 13:22   

BlackJack napisał/a:
hej,
u mnie też nie działa podgrzewacz, poza tym chyba siada termostat bo nawet po godzinei jazdy nie wchodzi na odpowiednią temp., zna ktoś może dobrego speca w tej dziedzinie (podgrzewacza) w okolicy Warszawy?
Z góry dzięki,
Pozdro!

Najpierw spróbuj patentu z bezpiecznikiem nr 37 pod maską.
Zapalasz auto, wyciągasz ten bezpiecznik na 20 sek, wkładasz gasisz i zapal. Jakoś tak, ale dla pewności przejrzyj ten wątek od początku jest tu na pewno dokładnie napisane.
U mnie zadziałało
_________________
C220 CDI/99 Elegance Selection
(Kombi)(Tiptronic 722.6) Chip-150PS
WDB2021931F931685
 
 
Krzychu 


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1623
Skąd: Lubartów
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 20:18   

Odkopię.
W mojej :mb: ostatnio padał aku po mniej więcej połowy dniu. Dziś zaprowadziłem do elektromechanika, bo zakładał że to może być przekażnik od świec żarowych. Nie znalazł nic i dopiero jak mu powiedziałem że Dogrzewacz się nie włączał to natrafił na trop i na 95% to jest przyczyną.
Teraz pytanie:
Ten elekryk ma znajomego co sprejalizuje się tylko w Webasto. Miałby szansę założenia sprawnego dogrzewacza za jakieś 300-400zł. Czy lepiej to robić ? Czy może wcale nie robić ? Jednak wolałbym żeby działał jak należy, bo sprawny dawał sporo. Czy zakłądać już od razu całe kompletne Webasto a nie tylko sam dogrzewacz ?
Dzięki za odp.
Pozdr. Krzysiek
_________________
Mercedes - The best or nothing
KLASA A __KLASA C __KLASA E
 
 
badmojo 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 21:42   

kriss4065
95% tro trochę za mało jak na Mercedesa :)
A dlaczego chcesz wymieniać dogrzewacz? Jak nie działa, to najpierw dowiedz się dlaczego nie działa. Bo może to jakaś pierdoła, np. błąd po przegrzaniu i wystarczy zabieg z bezpiecznikiem nr37, albo pompka obiegu cieczy chłodzącej padła i można ją wymienić za 100zł, albo jeszcze coś innego, itp, itd...?
Przeczytaj cały temat i może pomoże Ci to znaleźć mniej kosztowną przyczynę.
_________________
C220 CDI/99 Elegance Selection
(Kombi)(Tiptronic 722.6) Chip-150PS
WDB2021931F931685
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 23:02   

jakie są objawy niesprawnej pompki obiegu płynu?
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
jachraniak 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 125
Skąd: Jachranka
Wysłany: 1 Luty 2013, 19:02   

ktoś może podać schemat wiązki thermo top c do W202?

W samochodzie siedział dogrzewacz, który uległ uszkodzeniu a wiązka lekko zgniła, więc teraz chodzi o to żeby wsadzić pełne ogrzewanie postojowe tak żeby dogrzewało motor w zimne dni po jego odpaleniu...
_________________
MB WARSZTATY
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,448 sekundy. Zapytań do SQL: 10