Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie otwiera sie klapa bagażnika
Autor Wiadomość
zala 

Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Pilzno
Wysłany: 22 Listopad 2007, 12:13   Nie otwiera sie klapa bagażnika

Witam
Niedawno kupiłem gwiazdeczke, c200 sport z 98 roku, i mam taki problem,
bagażnik nie otwiera sie ani z pilota ani przyciskiem z kabiny, słychac tylko jak pracuje jakis silniczek i nic sie nie dzieje. Bagażnik moge otworzyćjedynie kluczykiem. Co moze być przyczyną??
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 22 Listopad 2007, 16:15   

zala napisał/a:
Bagażnik moge otworzyćjedynie kluczykiem. Co moze być przyczyną??


Pewnie brak podciśnienia, może spadł wężyk :?:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 22 Listopad 2007, 19:06   

Tak jak pisze Jary - zamek centralny sterowany jest powietrzem. W bagażniku jest pompka, która dmucha lub zasysa powietrze z wężyków idących do siłowników zamków powodując ich zadziałanie. Skoro wszystkie inne działają to mógł się rozłączyć wężyk idący właśnie do siłownika zamka bagażnika. Zarówno przy siłowniku jak i przy pompce...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Marek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 115
Skąd: Bielsk
Wysłany: 22 Listopad 2007, 20:01   

Witam wszystkich, przy okazji podłączę się do tematu :)
U mnie akurat się klapa otwiera z tym że nie mogę jej otworzyć kluczykiem..... na samym początku nie mogłem włożyć kluczyka, po kilku próbach i użyciu siły kluczyk włożyłem ale nie mogę przekręcić.... mam sedana i zastanawiam się jak tą klapę otworzyć jakby się coś z nią stało..... może ktoś ma pomysł, albo przerabiał ten temat - np. jakaś naprawa zamka żeby kluczyk działał...
Dziękuję wszystkim za odpowiedź i pomoce. Niech moc będzie z :mb:
Pozdrowienia
_________________
Czarna gwiazda C180 99r.
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 22 Listopad 2007, 20:18   

Marek napisał/a:
. jakaś naprawa zamka żeby kluczyk działał...


Widzę dwie możliwości, albo zamek jest zablokowany albo poprostu zapchany brudem :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 22 Listopad 2007, 20:54   

zala napisał/a:
słychac tylko jak pracuje jakis silniczek i nic sie nie dzieje


Witam
U mnie rok temu, po zakupie była podobna sytuacja (bagażnik w kombi zamykał po pilocie ale nie otwierał) okazało się że padł siłownik (takie maleństwo/siłownik z membraną wewnątrz) kupiłem nowy w ASO Mercedes w Poznaniu i zapłaciłem ... uwaga, 38 Pln. a spodziewałem się ceny kosmicznej.
Wymiana trwała kilkanaście minut, i od roku wszystko działa.
Sprawdź może u Ciebie jest podobny problem.
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
zala 

Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Pilzno
Wysłany: 22 Listopad 2007, 21:13   

własnie tak mi sie wydaje zze to bedzie jakis silownik, bo koledzy wyzej chyba zle zrozumieli(albo ja sie zle wyrazilem), sam zamek otwiera sie razem z centralnym, tylko jak probuje podniesc klape z pilota albo przyciskiem z kabiny to nic sie nie dzieje:)
 
 
ADM 


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Listopad 2007, 12:53   

Słuchaj ZALA a czy Ty masz założone plastiki w bagażniku? jeżeli nie masz tego progowego przy zamku to krańcówka od odświetlenia bagażnika nie zadziała i nie otworzysz klapy.
_________________
c200-98r-Esprit
 
 
waldek500 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 330
Skąd: Chełm
Wysłany: 30 Listopad 2007, 22:55   

popieram kolegę wyzej. uszkodzenie krancówki powoduje ze bagaznika nie otworzysz.
przerabiałem to wiele razy. nalezy rzucac okiem po otwarciu bagaznika czy lampka oswietlajaca sie swieci. jezeli nie poruszac wyłacznikiem. kilka razy sie nie zaswieci i bagaznik zablokowany. teraz musisz: wyjac apteczke, znalezc klucz nasadowy mały 10 ,
ramie do niego długosci okolo 1,5metra i przez dziurki w tylnej belce odkrecic 2 sruby "szóstki" wtedy otworzy sie bagaznik. pózniej naprawic wymienic krancówke i po ptakach.
najlepsza krancówka tam, która nigdy sie nie psuje jest od drzwi z mercedesa 123.
pozdro.
_________________
E250 TD 98' avantgarde ale z przerobionym zawieszeniem.
 
 
Batigan 
Batigan


Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Grudzień 2007, 22:50   

Witam ,

Z tymi zamkami w starszych Mercedesach - to rzeczywiście kłopot.
Przyczyn nieotwierania się zamka w bagażniku może być wiele.Te które ja znam to przede wszystkim :

1. Zła konserwacja zamków, a właściwie jej brak. Ktoś kto posiada bagażnik z centralem to właściwie nie używa kluczyka. W zamku nieużywanym po czasie wysychają smary i koroduje.
2. Wadliwie działająca instalacja elektryczna, krańcówka etc..
3. Oczywiście także zepsuta pompka czy wspomniane przez was membrany czy dziutawe wężyki

O wszystkim właściwie Szanowni Koledzy napisaliście. Chcę dodać , że zamki używane można dostać np. na Allegro lub w sklepach z częściami do Mercedesa jednak nie są tanie (ok 200-300 zł)
Ponadto okazuje się że do konkretnego modelu jest kilka typów zamków w zależności od rocznika. Np. dowiedziałem sie że do mojego 202C (model c180) benzyna rok 1998 pasuje zamek od C-klasy okularnik z innego roku. Natomiast nikt nie daje sobie ręki uciąć czy np od mercedesa E klasa 210 będzie pasował do mojej bryczki - chociaż alegrowicz, który sprzedaje twierdzi że tak.
może ktoś poradzi : znalazłem na allegro kilka wpisów (cytuję)

- mercedes E klasa 210 c klasa 202 zamek klapy
- W202 C KLASA C180 202 ZAMEK KLAPY TYŁ
- MERCEDES W 202 - ZAMEK TYLNEJ KLAPY z 1994
- zamek bagażnika MERCEDES C 202

każdy z nich na moje oko wygląda trochę inaczej (tzn różnią się od siebie jak również od mojego zamka)

Ja swojego też nie mogę przekręcić kluczykiem (otwieram tylko z pilota) - no tak ale kiedy przyjdzie zima i akumulator który mam w bagażniku padnie to nie odpalę samochodu, a do bagażnika się nie dostanę.

Nie zanudzając dalej z pozdrowienaiami Waldek :wink: Wiwat :mb:

[ Dodano: 4 Grudzień 2007, 21:08 ]
Ps. nie chcąc nadużywać gościnności tego forum i regulaminu -proszę o pomoc w sprawie zamka - prośbę napisałem w przeznaczonym do tego dziale Kupno-Sprzedaż - a tutaj link tego co potrzebuję :Dział forum kupno
 
 
zetef 
miłośnik MB


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 144
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 22:35   

pyt. do merc. po lifcie. jak otwieracie klape mechanicznym kluczem to w jakim kluczyk jest położeniu. Robicie w lewo 45 stopni? czy ok 30 stopni. Mam problem bo otwiera mi sie bagażnik z plota. Klucykiem też nie moge. Najpierw nie mogłem gowogóle włożyć. Póżniej mi sie udała, ale moge go przekrecać tylko w prawo o 90 45stopni. W lewo o jakieś 30 stopni i nic sie nie dzieje.

Czy to że np spadł wężyk może być przyczyną że nie słyszę pracy silniczka?
_________________
Srebrna Gwiazda C200 CDI Esprit 99r.
 
 
dobermannn


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Marzec 2011, 21:30   

podepnę się.

Czy jest możliwość szybkiego otwarcia bagażnika przy uszkodzonym zamku - nie otwiera ane z centralnego ani z kluczyka - bez rozkręcana czegokolwiek ?

Ew. czy jest możliwość złożenia siedzeń przez otwór do nart ??

(Sorry ale jestem szczęśliwym posiadaczem mesia od 4 godzin i nie wiem jak to sprytnie zrobić a takiego już kupiłem)
 
 
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12 Marzec 2011, 21:59   

zetef napisał/a:
Najpierw nie mogłem gowogóle włożyć. Póżniej mi sie udała, ale moge go przekrecać tylko w prawo o 90 45stopni. W lewo o jakieś 30 stopni i nic sie nie dzieje


Ja pierdziu, ale sie uśmialem :mrgreen:
Sorry za OT 8)
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 13 Marzec 2011, 13:30   

dobermannn napisał/a:
podepnę się.

Czy jest możliwość szybkiego otwarcia bagażnika przy uszkodzonym zamku - nie otwiera ane z centralnego ani z kluczyka - bez rozkręcana czegokolwiek ?



;)
dobermannn napisał/a:

Ew. czy jest możliwość złożenia siedzeń przez otwór do nart ??

Jak masz długie ręce to czemu nie ;)
 
 
maciek12ss 
maciek w202


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 158
Skąd: kolno
Wysłany: 3 Luty 2014, 18:39   

Odkopuję trochę stary temat ale może się komuś przyda. Spadł mi wężyk podciśnienia w kombi 1998 rok 2,2 cdi. Zamek mechaniczny zapchany brudem. Czytałem na forach i ktoś gdzieś pisał że wiercił otwornicą otwór w tapicerce tylnej klapy po to aby dostać się do zamka. A ja zrobiłem to bez niszczenia tapicerki. Trzeba wejść do bagażnika. I odciągnąć od góry tapicerkę. Aby to zrobić trzeba wyjąć dwa kołki które są umieszczone po obu stronach klapy bagażnika oczywiście od środka. Mamy na to wystarczającą ilość miejsca około 1 cm. Po wyjęciu kołków pociągnąć od góry do siebie tapicerkę( złapać w miejscu łączenia tapicerki z szybą. Uchyla się nam na tyle że będzie można włożyć rękę i otworzyć zamek. Potem już każdy będzie wiedział co i jak . Wymontowujemy ostatnie dwa kołki od dołu klapy i tapicerka sama spada :D Metoda ta dotyczy tylko kombi.
_________________
DTM SPORT EDITION c220 16v 150 km 95r
WDB2020221F201877
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14319
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,192 sekundy. Zapytań do SQL: 9