Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
regeneracja/polerka lakieru
Autor Wiadomość
Hery 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 76
Skąd: P-na
Wysłany: 6 Grudzień 2007, 10:37   regeneracja/polerka lakieru

Witam
mam takie pytanie odnosnie lakieru, moj samochod nie jest prosto z salonu, ma pare latek wiec lakier juz tez nie swiezutki, chcialbym go troche odnowic, ma polysk ale od mycia w myjniach i od czynnikow atmosferycznych jest juz troche porysowany, rysy nie sa duze, nazwalbym je takimi pajeczynkami gdy samochod stoi w sloncu lub pod swiatlem
Macie jakis sposob?
Sadze ze nie tylko mi sie to przyda
dzieki
 
 
zetef 
miłośnik MB


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 144
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 6 Grudzień 2007, 23:00   

Farecla niedługo moim zdaniem przejdzie do lamusa, dlaczego? już mówię.
Trzeba auto polerować na mokro, żeby nie przegrzać lakieru i go nie spalić.
Przez to kupa bałaganu i brudu.
Wszystkie elementy plastikowe trzeba przed polerką dokładnie zamaskować, w przeciwnym razie w razie naniesienia pasty na plastik bedziecie mieli problem.

Polecam nowe pasty K2PRO w zależności od wielkości rys na samochodzie, odpowiednio:
T0 superscierna
T1 mocnościerna
T3 średnioscierna
T5 lekkoscierna
T7 mleczko do nabłyszczenia

Do zwykłej polerki polecam samą pastę T5, jednak gdy na lakierze są rysy to najpierw należy użyć T3 a potem T5. Należy pamiętać aby do tych dwóch past użyć dwóch osobnych gąbek.

Pasty stosuje się na sucho - nie ma ryzyka przegrzania lakieru, ponieważ posiadają specjalny środek smarny, dzięki czemu można bez problemu pracować dłuższy czas w jednym miejscu.
W razie naniesienia pasty na plastik nic się z nim nie dzieje.
Co najważniejsze pasty nie maskują rys, lecz całkowicie je usuwają. Rysy nigdy nie wracają, Wystarczy po spolerowaniu przemyć powierzchnię jakimś zmywaczem silikonowym. Po rysach nie ma śladu. Kolega ma warsztat lakierniczy i wiele samochodów tym już zrobił. Efekt zaskakujacy. Polecam

Można tym nawet polerować zmatowione klosze lamp, sam to u siebie zrobiłem i są jak nowe.
_________________
Srebrna Gwiazda C200 CDI Esprit 99r.
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 7 Grudzień 2007, 00:42   

podziekował :)
_________________


 
 
Aru 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Polanica Zdrój
Wysłany: 8 Luty 2008, 19:38   

Dziękuję za informację właśnie takiej wyczerpującej informacji szukałem .
pozdrawiam
_________________
C250 TD 150 ps SPORT Kombi 2000r - sprzedana
 
 
Maly V8 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 223
Skąd: Siedlce
Wysłany: 8 Luty 2008, 19:53   

Te pasty są w opakowaniach litrowych,są bardzo drogie bo do użytku profesjonalnego, do tego musisz dokupić kontówke polerską,kilka gąbek , korzuch, reasumując koszt lepiej oddać auto do lakiernika , zapłaciś 150 i wyjechac z uśmiechem. Pasty się starzeją , a takiej operacji nie robi się raz w miesiącu.
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Luty 2008, 20:06   

Maly V8 napisał/a:
lepiej oddać auto do lakiernika , zapłaciś 150 i wyjechac z uśmiechem
No tak, tylko kogoś kto podchodzi do auta jak do swojego, a nie gościa co na akord robi bo można się zdziwić jak auto za parę dni będzie wyglądać, szyby zasyfione woskiem-ciężkie do umycia, porysowane plastiki, klosze tylnych lamp itp problemy. Odbierasz auto i wygląda pięknie, natomiast później zaczynają się schody, bo często to co spartoli pan fachowiec ukrywa położony świeżo wosk. Ja bym ostrożnie podchodził do dawania obojętnie komu na odnowienie lakieru.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
infosoft 
WDB2020871F986615


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 403
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 8 Luty 2008, 23:25   

Maly V8 napisał/a:
Te pasty są w opakowaniach litrowych,są bardzo drogie .... takiej operacji nie robi się raz w miesiącu.


więc narzuca się samo, że należy kupować w parę osób
_________________
MB C200 TK Elegance'00,paint:emerald black metallic,interior:fabric Minos gray;manualne 6 biegów z kompresorem 194KM. Super niezawodny.
 
 
Aru 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Polanica Zdrój
Wysłany: 9 Luty 2008, 09:14   

U mnie w mieścinie za pełen poler auta trzeba dać około 500 zł wiec wole zainwestowac 200 zł i mieć własny sprzęt . I od czasu do czasu pomagać znajomym w polerowaniu :)
_________________
C250 TD 150 ps SPORT Kombi 2000r - sprzedana
 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 9 Luty 2008, 11:16   

to sporo sie cenia u mnie 150-200
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
Kolber 
kombi-nator

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 368
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Luty 2008, 14:49   

a ja sobie kupiłem polerkę elektryczną za 100 zł, kupuje za 7 zł paste Original Tempo z durchemy lekkościerną (czarna tuba) + za tą samą kwotę pastę nabłyszczającą (niebieska tuba) i się bawię w wolnym czasie . Z efektów jestem zadowolony :)


Pozdro
_________________
VW PASSAT VARIANT '01 & AUDI 80 AVANT '95
 
 
 
jacopol1 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 58
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 11 Luty 2008, 03:41   

ja na przykład kupiłem pastę dokładnie nie pamiętak jaką ale chyba k2 flanelowa szmata i 6 godzin polerowania ręcznego wsztszło bardzo przyzwoicie.Często sie zdarza ze po polerowanu zostają smugi na lakierze(szczegołnie widoczne w słońcu) i odparzenia lakietu a w moim wypadku nie ma wogole o tym mowy
_________________
mercedes Vito 112 cdi 2002r
mercedes w202T 200cdi 2000r
mercedes w202 c180 1995r
201 2.6 , 124 2.0 , 123 2.4d , 115 - ex
 
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Wrzesień 2008, 11:27   

zetef napisał/a:


Do zwykłej polerki polecam samą pastę T5, jednak gdy na lakierze są rysy to najpierw należy użyć T3 a potem T5. Należy pamiętać aby do tych dwóch past użyć dwóch osobnych gąbek.


sprzedawca na allegro w pokazie uzywa najpierw pasty T5 potem T3 a na końcu T7,czy mogę kogoś prosić o weryfikacje, w jakiej kolejności używać past?
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 6 Wrzesień 2016, 08:57   

Mam pytanie co do polerki . Mam auto z czarnym lakerem który ma liczne drobne ryski i jest zmatowiały.
Chciałbym kupić czarny preparat do polerki elektrycznej bo po białym w każdej dziurze będę miał pastę. Coś możecie polecić do takiej polerki ???
 
 
kamilmb 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 105
Skąd: WPI
Wysłany: 6 Wrzesień 2016, 21:12   

Ja pastę polerską z samochodów usuwam piana aktywna w mocniejszym stężeniu, pędzelek do zakamarków, spłukuje myjka ciśnieniową, nastepnie dokładne mycie, suszenie, odtłuszczenie alkoholem izopropylowym. Pracowałem z większością past dostępnych na rynku ale czarnej pasty jeszcze nie widziałem ani o takiej nie słyszałem ;)
_________________
https://www.facebook.com/quickshinemyjnia/
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 16:16   

Sprostuję. Nie chodzi jak się okazuje o pastę tylko o wosk turtle wax color magic.
http://allegro.pl/turtle-...6014276893.html

Na stronie napisane jest ze nadaje sie do polerki ręcznej a czy elektryczną też można spokojnie to robić przy tym preparacie???
Ewentualnie może polecasz coś innego???
_________________
poszukuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,143 sekundy. Zapytań do SQL: 9