Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Dogrzewacz w CDI - schematy?
Autor Wiadomość
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17 Grudzień 2007, 00:49   Dogrzewacz w CDI - schematy?

Witam

Wiem koledzy ze temat byl juz wielokrotnie poruszany ale nie znalazlem na forum tego co sam doswiadczylem
Mam 200 T CDI rocznik 99' Classic Selection (klima manual) i po wymianie akumulatora i uruchomieniu silnika dogrzewacz zalaczyl sie, sporo dymu i wszystko dzialalo, po wylaczeniu tez chwile sie schladzal, no ale po jakims (niezbyt dlugim ) ten system przestal chyba funkcjonowac. Teraz pytanka, czy ktos mial podobne objawy?, co moze byc przyczyna?
Drugie pytanko czy ktos dysponuje schematem tego dogrzewacza, jak go rozebrac itd
Trzecie To gdzie szukac przyczyny?, czy to moze byc ta mala pompka o ktorej duzo tu przeczytalem (ta przy zbiorniku wyrownawczym i czy ona spelnia inne funkcje czy tylko jest dla dogrzewacza)?
Cztery moze ma ktos jakies linki, zdjecia, schematy, jezeli tak to prosze przeslac na tzuranski@wp.pl ( w sam naprawiam niestety ten temat nie jest poruszany)

dzieki z gory koledzy
Pozdrawiam
Tomek
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 17 Grudzień 2007, 10:08   

Sprawność pompki łatwo stwierdzić, jako że przy włączonej funkcji REST powinna chodzić co łatwo rozpoznać dotykając ją (powinna drżeć). Pompka ta pracuje też w trakcie pracy silnika ale nie wiem czy cały czas czy od czasu do czasu. Ja miałem niesprawną pompkę i przy włączonej funkcji REST ciepłe powietrze dmuchało tylko przez ok 30 sekund a później zimne. Teraz przez dłuższy czas nawiewa ciepłe.
Niestety dogrzewacz mam nadal niesprawny, a że zimno teraz i robić przy samochodzie się nie chce nie wiem kiedy naprawię (bo też i trochę nie wiem jak). Jeśli by więc ktoś miał jakieś schematy lub doświoadczenie w rozbieraniu tego webasta to też proszę o informację.

W tym konkretnym przypadku może dogrzewacz działa a pompka nie i dlateka jakaś automatyka zabezpieczająca wyłącza to webasto.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17 Grudzień 2007, 10:27   

Sprawność pompki łatwo stwierdzić, jako że przy włączonej funkcji REST powinna chodzić co łatwo rozpoznać dotykając ją (powinna drżeć).

Akurat funkcji REST nie mam ale sprawdze czy podczas pracy silnika daje jakieś oznaki życia

Niestety dogrzewacz mam nadal niesprawny, a że zimno teraz i robić przy samochodzie się nie chce nie wiem kiedy naprawię (bo też i trochę nie wiem jak).

No to prawda ze aktualnie aura nie zacheca do lezakowania pod autem a z tego co wiem trzeba zrzuci koło i nadkole i dopiero bedzie pelen dostep do dogrzewacza

W tym konkretnym przypadku może dogrzewacz działa a pompka nie i dlateka jakaś automatyka zabezpieczająca wyłącza to webasto.

Mam nadzieje, ze tak jest, jeszcze mala prośba jak ktoś się dobierał do tej pomki to czy jej wyjęcie oznacza wylanie plynu ze zbiorniczka wyrownawczego? (ona jest tak ponizej tego zbiorniczka)


PS. wlasnie bylem pod autem i rozebralem osłone, mozna dojsc z kanału nie trzeba zrzuca koła, pomierzylem to co moglem i na dolnej wiazce (w przewody mam na 1 12 V a na drugim jakis sladowe napiecie) a tej gornej nie udalo mi sie pomierzyc, jeszcze zresetowalem wszystko wylaczaja akumulator ale ten system nie ruszyl wiec nie wiem czy moze to byc jeszcze wina pompki przy zbiorniku.
Zna ktos jakis dobry serwis Webasto na Śląsku?? (ponizej załączam kilka zdjęc tego co jest u mnie)

IMG_3314.JPG
Plik ściągnięto 511 raz(y) 54,08 KB

IMG_3312.JPG
Plik ściągnięto 389 raz(y) 47,97 KB

IMG_3310.JPG
Plik ściągnięto 406 raz(y) 66,36 KB

 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 17 Grudzień 2007, 13:42   

Naprawa trudna nie jest. Ja wyciągnąłem strzykawką płyn chłodniczy ze zbiorniczka (z tą uwagą że po wyciągnięciu płyn z układu napływa do zbiorniczka i trochę to wyciąganuie trwa). Jeśli sie cały wyciągnie to akurat poziom w układzie jest taki że po wyjęciu termostatu widać płyn ale nie wylewa się. - to do wymiany termostatu.

Przy silniczku trzeba po prostu (najlepiej w dwie osoby) szybko zdjąć węże z silniczka i od razu zatkać je jakimś korkiem (np ze szmaty). Trzeba to z dwoma na raz zrobić bo tak to płyn sie pbędzie przelewał.

U mnie były szczotki spalone. Dokładniej jak składać silniczej to już tu pisałem - problem jest jak założyć obudowę tak by szczotki weszły w swoje miejsce.
Jakby co to na priv bo na forum to było już dyskutowane
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
k.adamczyk 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 113
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 13 Luty 2008, 23:52   

Czy któryś z kolegów poradził sobie z problemem dogrzewacza? U mnie pompka działa a dogrzewacz nie. Czy ktoś rozbierał już to dziadostwo? Macie jakieś schematy?
_________________
C220 CDI Sport automat, ksenon 1999r.

 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Luty 2008, 07:21   

Ja jeszcze nie :) zostawilem temat na wiosne, chyba zrobie to kompleksowo razem z klimą
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 14 Luty 2008, 08:19   

Ja niestety też nie. Robię w nieogrzewanym garażu a teraz zimno i się nie chce. Ale zbieram się - powoli.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
k.adamczyk 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 113
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 15 Luty 2008, 19:17   

A ja myślę jutro go wydostać na zewnątrz :) . Zobaczymy czy starczy mi sił i ochoty.
_________________
C220 CDI Sport automat, ksenon 1999r.

 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Luty 2008, 21:32   

o to jak Ci sie uda to zdaj relacje :D
 
 
k.adamczyk 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 113
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 18 Luty 2008, 00:53   

Witam ponownie. Zabrałem się dzisiaj za naprawę. Po zdjęciu przedniej części nadkola ukazało się moim oczą dziadostwo które winne jest całemu zamieszaniu. Do dogrzewacza dochodzą dwa węże, przewód zasilający w ropkę oraz dwie wiązki jedna składa się z dwuch kabili druga o ile pamiętam z trzech. Wszystko było brudne od błota itp. Po zdjęciu kostek okazało się że styki były czyste. Z przodu znajduje się klapka przykręcana na 4 śróby a pod nią układ sterujący. Stwierdziałem że nie ma sensu dalej rozbierać bo mocowania dogrzewacza były bardzo pordzewiałe i bałem się pourywać śruby. Na tym etapie moja praca się zakończyła z nadzieją że nastąpi cud i dogrzewacz się uruchomi. Po podłączeniu akumulatora i odpaleniu okazało się że nic się nie zmieniło... Dogrzewacz nadal martwy. Ręce opadły i nic więcej...
Gdyby ktoś ruszył temat czekam na sugestie i wskazówki
_________________
C220 CDI Sport automat, ksenon 1999r.

 
 
Michu 
GPU 35RE | GPU 94WU

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 90
Skąd: Leśniewo k. Pucka
Wysłany: 27 Październik 2009, 18:17   

Odświerzę trochę temat.

Wczoraj po długiej walce [ponad 2h] wydłubałem z merca dogrzewacz. Zrobiłem obejście, żeby można było używać normalnie samochodu.

1 kłopot, na jaki napotkacie, to zardzewiałe opaski na przewodach od chłodzenia i nakrętki mocujące dogrzewacz.
Ja 2 sztuki urwałem, później się będę martwił, co z nimi.

Przyniosłem dogrzewacz do domu i zacząłem rozbierać.
z góry jest 5 śrub, jedna dobrze schowana koło któćca do obiegu wody. Zbiera sie tam sporo błota.



Jak już rozebrałem [zniszczyłem 3 klucze torx, bo śruby mocno trzymają. Zapieczone w alu. Śruby od stalowego mocowania urwały się wszystkie. :(



Po otworzeniu szok. Wyleciało z niego z pół szklanki czegoś, co przypomina piasek.
Silnik wentylatora zastany, wirnik sklejony zobudową.





Elektronika jest OK, płytka czysta, nie ma śladu po uszkodzeniach, pleśni, czy śniedzi.
Ale za to reszta to masakra.

Zalałem na noc wszystkie śruby WD40 i nic.

Utknąłem na takim etapie:




Ktoś zastał u siebie podobną padaczke i sobie poradził?

Nie wiem, czy jest sens rozbierać dalej...
Paleniska nie da się ruszyć, wentylator zgon. Świeca żarowa działa.

Tyle możecie się spodziewać przy rozbieraniu dogrzewacza :(
_________________
C 200 2.2 CDi '99 sedan
Fiat Ducato 2.8D '01
Było: 126p S600 :) '79, Passat B1 1.3 '78, Passat 32B 1.8 4x4 '89, Scorpio kombi 2.0 '93

www.elektrotec.com.pl alarmy, kamery, instalacje, pomiary, automatyka
 
 
 
grzesiekx 


Pomógł: 95 razy
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 1441
Skąd: słupsk
Wysłany: 27 Październik 2009, 21:28   

Nie martw się u mnie było bardzo podobnie + zgnita elektronika :) Fakt, ze u mnie palenisko bez problemu wyszlo i nic sie z niego nie wysypało. Swieca tez działała ale eletryk powiedział ze juz jest ostro wypalone to wszystko. Ja sobie odpuscilem :) Jak znajde kiedys dobry tani dogrzewacz to zamontuje bo mojego wskrzesić się nie da.

Pozdrawiam.
_________________
VW Touran 2.0 TDI DSG '12
ex W202 C200 '00
ex W211 E320 '02
ex S203 C320 '02
ex W210 E200 '01
ex S203 C180 Kompressor '06
ex W210 E200 CDI '00
ex S202 C220 CDI '99
ex W210 E230 '97
ex W124 250D '91
 
 
 
Michu 
GPU 35RE | GPU 94WU

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 90
Skąd: Leśniewo k. Pucka
Wysłany: 27 Październik 2009, 22:01   

czy thermo top C i Z są kompatybilne? znaczy zamienne?
mają ludzie na allegro nawet za 200PLN, ale niesprawdzone...
i jeszcze pytanie, czy takie samo [głównie chodzi o sterowanie, bo kształt wtyczek ten zam] jest od VW i MB? ktoś się bawił w podmianki?

allegro1
allegro2

wyniki wyszukiwania "thermo top"
_________________
C 200 2.2 CDi '99 sedan
Fiat Ducato 2.8D '01
Było: 126p S600 :) '79, Passat B1 1.3 '78, Passat 32B 1.8 4x4 '89, Scorpio kombi 2.0 '93

www.elektrotec.com.pl alarmy, kamery, instalacje, pomiary, automatyka
 
 
 
TOM481 
TOM481


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 505
Skąd: Rycerka Dolna
Wysłany: 27 Październik 2009, 22:23   

A ja bym chciał ponowic pytanie autora tematu,
czy ktos może ma schemat istalacji dogrzewacza :|
a może ktoś wie z jakimi współpracuje przekaźnikami... itp :roll:
_________________
Tomek M. i Magda M.
W202 C200 CDI CLASSIC SELECTION
WDB2021341A835860
 
 
Mila odpowiedz 
to ja, Jareklbn

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 223
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Październik 2009, 22:47   

Cytat:
czy thermo top C i Z są kompatybilne? znaczy zamienne?

termo top C i Z różnią się tylko płytka sterująca
Z- sterowanie analogowe
C- sterownie cyfrowe
nie da redy zamienić chyba ze płytkę wsadzisz od Z

TOM481 napisał/a:
czy ktos może ma schemat istalacji dogrzewacza :|
a może ktoś wie z jakimi współpracuje przekaźnikami... itp :roll:

moze ten schemat koledze pomoze
http://www.rmsconsult.co....op%20manual.pdf
dogrzewacz współpracuje z pompka w baku aby ( on nial steruje) i 3 razy pod włącza a pompa paliwowa jego nie poda mu ON to zapisuje się błąd i to wszystko :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,142 sekundy. Zapytań do SQL: 11